II 5 Ik vind het heel leuk datje elke keer een andere leraar hebt m hoor. Het valt echt mee. Ik ben elke dag ongeveer anderhalf uur bezig. Ik vind het niet erg, want je leert er veel van." Fiene: ,,Ja, je wilt later toch een goede baan. Daar denk ik dan maar aan." Tom: ,,Ik heb niet zoveel huiswerk hoor. Ik ben per dag maximaal ander half uur bezig. Soms ben ik sneller klaar. Meestal begin ik na schooltijd meteen aan mijn huiswerk, want dan kan ik daarna iets anders gaan doen. Na het huiswerk ga ik meestal gamen met mijn vrienden." Meike: ,,Het is heel leuk in de brugklas. Je hoeft echt niet zenuwachtig te zijn. Op de eerste dag word je overal naar toe geleid. Het is allemaal best wel duidelijk." Fiene: ,,Je hoeft niet zenuwachtig te zijn. Het gaat allemaal vanzelf. Het komt goed." Teuntje: ,,Als je nog niet weet naar welke school je wilt, dan staan er op internet allemaal handige filmpjes, die veel informatie geven." Tom: ,,Blijf jezelf: ga geen dingen doen om erbij te horen. En doe goed je best: goed leren en zorg dat je overal een voldoende voor staat." Fiene: „Ik wilde weten welke vak ken ik zou krijgen. Je hebt bijvoor beeld Frans en wiskunde." Teuntje: „En natuur- en scheikunde en stu dievaardigheden." Fiene: „Wiskunde is mijn favoriete vak. We hebben een superleuke leraar, die allemaal spelle tjes verzint tijdens de les." Meike: „Ik wilde weten of je echt zoveel huiswerk hebt in de brugklas." Als iets niet lukt, dan helpt je mentor je op weg. Ze hielp me met plannen Meike: „Het is best wel veel, maar het is goed te doen. Het ligt ook aan het niveau waar je op zit. Ik ben elke dag een uur tot anderhalf uur bezig met huiswerk. Dat is veel meer dan op de basisschool. Toen had ik, als ik pech had, één keer in de week huiswerk." Teuntje: „Bij ons is het niet veel woensdag 27 januari 2021 ■Meike de Houck Tom Verhoeven uit Scharendijke, brugklasser op het Pontes Pieter Zeeman in Zie- rikzee. foto marieke mandemaker Meike de Houck, brugklasser op het Zwincollege in Oostburg. FOTO ANNE HANA Kijk op pzc.nl/video Zeeuwse brugpiepers vertellen Fiene (l) en Teuntje Meijer uit Koudekerke, brugklassers op het CSW in Middelburg. FOTO LEX DE MEESTER Welke tips heb je voor groep 8-leerlingen? -Tom Verhoeven En hoeveel huiswerk heb je eigenlijk in de brugklas?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37