w/$m ■ism, li-W/i;yl Kimt 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Je zal maar burgemeester John Jorritsma van Eindhoven zijn. Heb je zondag eerst je politie mensen, de stad en burgers moeten verdedigen tegen een stelletje raddraaiers en andere galbakken. Ben je maandag druk met de nasleep en bereid je je voor op nieuwe rellen. En als beloning krijg je 's avonds bij Jinek eenmansinquisitie Peter R. de Vries over je heen. Peter had het natuurlijk allemaal al zien aankomen, had er juist van opgekeken dat de politiek zo verbaasd is en wist ook haarfijn uit te leggen wat de daders be zielde. De jongeren voelen zich beknot, gefrustreerd, niet gehoord. Er is onbegrip voor de coronamaatrege len, die Peter persoonlijk ook erg inconsequent vindt. En dat het vaccineren niet opschiet, helpt natuurlijk ook niet mee. Hij keurt het geweld af, maar... precies hadden huisgehouden in Eindhoven. Had Jorritsma het nou over 'tuig'? Die durfde, zeg. ,,Heeft u weleens eentje van die jongens gesproken, meneer de burgemeester?'' Nee? Kijk, daar had je het al. De bekende triomfantelijke blik. Laat Peter nou toevallig veertig jaar geleden met zijn poten in het bluswater hebben gestaan bij de krakersrellen in Amsterdam. Nou jij weer, meneer de burgemeester. paar uur eerder afstak aan de desk van RTL Boulevard. Ze kunnen dat programma beter omdopen tot de werkgroep psychologie en openbare ordebestrijding van de Universiteit van Amsterdam Oud-Zuid. Met als boegbeelden de eerder genoemde prof. dr. De Vries die al zijn overige collega's met welke speciali satie dan ook overbodig maakt, al was het maar omdat hij altijd en overal iedereen overschreeuwt. En zijn lieftallige assistente Nikkie Plessen, die ook nooit te beroerd is deze coronaperiode een duit in het zakje te doen vanuit het perspectief van de verwende, steen rijke, maar o zo lijdende onderneemster. Want de rellen in Amsterdam trokken door haar wijk. Newsflash: het was 'niet normaal' geweest. Kabaal, paarden. Ze liep toevallig net met man en kind in het Vondelpark, maar ze waren snel naar huis gegaan. Onderweg zagen ze ingeslagen auto's, omgegooide dixi's. In het chique Oud-Zuid mag je als bouwvakker namelijk niet een plasje doen op de design-wc van je opdrachtgever, maar moet je je eigen chemische poepdoos voor de deur zetten. ,,Ik ben oprecht ge schrokken. En ik schrik nooit.'' Aldus Nikkie. Waarna ze moeiteloos overschakelde naar een diepte-analyse van de gekwelde geest van die rel schoppers. Ze was het volledig met Peter eens. „Jon geren worden op dit moment niet gehoord. Denk ik.'' Ze veroordeelt het geweld, maar... Nou, geef mij Jor- ritsma maar, die onomwonden spreekt van 'tuig'. Zonder gemaar. Oeuvreprijs Jane Fonda Topchefs lanceren Cheflix Gitaar Prince te koop Quote van de dag Je kan op hem bouwen, hij heeft alleen een randje woensdag 27 januari 2021 GO Peter R. Hij wist zelfs beter dan de burgemeester wie er Het was een herhaling van het betoog dat hij een Deze maandag was ze zelfs ervaringsdeskundige. FILM Jane Fonda (83) krijgt tij dens de ko mende editie van de Golden Globes de pres tigieuze Cecil B. DeMille Award. Deze prijs wordt jaarlijks uitge reikt aan ie mand die een 'buitengewone bijdrage' heeft geleverd aan de film- en enter- tainmentwereld. De uitreiking is op 28 februari. STREAMING Nederlandse topkoks komen met een eigen streaming- dienst: Cheflix. Koks als Jacob Jan Boerma (De Leest), Joris Bij- dendijk (Rijks) en Ron Blaauw (foto, Ron Gas trobars) gaan kookmaster- classes geven die voor ieder een makkelijk te volgen zijn. De dienst kost 2,99 euro per maand. MUZIEK Een bijzondere gitaar van Prince wordt in maart geveild. Het gaat om de akoestische Fender Gemini II die de muzikant onder meer bespeelde op zijn album Diamonds And Pearls uit 1991. Het instrument zal naar ver wachting zo'n 90.000 euro opbrengen. - Dries Roelvink vertelt bij Radio Veronica over zijn zoon Dave, die in opspraak kwam omdat hij de rellen op het Museumplein in Amsterdam filmde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28