Mauro Junior helpt PSV over Clubleiding van Willem II grijpt in, vertrek van 22 Het bleef ondanks een reeks povere resultaten lang rustig bij Willem II, maar na de ongelukkige nederlaag afgelopen vrijdag tegen PEC Zwolle werd de druk te groot. Het ontslag van Adrie Koster moet de ommekeer inluiden. Kort Voetbal Veurink mee met Wiegman De Leeuwinnen moeten na de Spelen niet alleen van bondscoach Sarina Wiegman af scheid nemen, maar ook van assistent Arjan Veurink (34, foto). Hij gaat mee naar Enge land. ,,Deze kans kon ik niet laten lopen'', zegt Veurink, sinds 2017 de rechterhand van Wiegman. Veurink werkte daarvoor als hoofdtrainer bij de vrouwen van FC Twente, waarmee hij vier keer kampioen werd. Eredivisie start 14 augustus De eredivisie start volgend seizoen in het weekeinde van 14 en 15 augustus. Op zondag 8 augustus wordt het seizoen geopend met de 25ste editie van de Johan Cruijff Schaal. Op vrijdag 6 augustus is de eerste speel ronde in de Keuken Kampioen Divisie. In de Keuken Kampioen Divisie kunnen alle 38 speelrondes op vrijdagen worden gespeeld, dubbele speelrondes (speelronde op vrijdag gevolgd door speelronde op maandag) zijn overbodig. Het toernooi om de TOTO KNVB-beker start voor betaalde clubs in de week van 26-28 oktober. De finale is 17 april. Oranjeploeg terug naar huis De Nederlandse judoka's hebben hun trai ningskamp in Oostenrijk afgebroken. Onder anderen Roy Meyer (29, foto), Juul Franssen, Sanne Vermeer en Tornike Tsjakadoea keren terug. Na positieve coronatests bij skileraren is besloten de internationale trainingsstage voor tweehonderd judoka's af te blazen. Heemskerk in gelijk gesteld De tuchtcommissie van de Nederlandse zwembond (KNZB) heeft zwemster Femke Heemskerk in het gelijk gesteld. De 33-jarige Zuid-Hollandse moest in december in Rot terdam de olympische kwalificatiewedstrij den missen, omdat haar man positief had getest op corona. Heemskerk raakte daar door haar olympische ticket op de 50 meter vrije slag kwijt. Heemskerk stapte vervol gens naar de tuchtcommissie. De bond komt binnen enkele dagen met een reactie. Quote van de dag Voetbal Inter-coach An tonio Conte (51, foto) is voor twee duels ge schorst. Boven dien kreeg hji 20.000 euro boete vanwege zjin rode kaart na kritiek op de scheidsrechter tegen Udinese. Voetbal Ashley Williams (38) stopt. De 86-voudig in ternational en aanvoerder van Wales maakte dat gisteren bekend. Hij speelde 741 wedstrijden als prof in Enge land. ANALYSE Zou Adrie Koster ook zijn ontslag hebben gekregen gisterochtend als scheidsrechter Sander van der Eijk vrijdagavond niet die onterechte rode kaart had uitgedeeld aan Wil lem II-spits Kwasi Wriedt, waarna de 1-0 voorsprong van Willem II als sneeuw voor de zon verdween? De nederlaag maakte de druk bij de club nóg groter: tien punten uit achttien duelsHoewel clubiconen John Feskens en Bud Brocken nog opriepen om vooral de rust te be waren en met Adrie Koster door te gaan, besloot de clubleiding - ruim drie dagen na het debacle tegen PEC - dan toch in te grijpen. Ook daar valt wel wat voor te zeggen. Van de laatste vijftien competitie- wedstrijden won Willem II er slechts eentje. Terwijl de selectie kwalitatief niet minder is dan de groep die vorig seizoen Europees voetbal afdwong en die halverwege de competitie liefst 22 punten meer had verzameld dan de povere tien die er nu op de teller staan. Midden in de slechte reeks besloot tech nisch directeur Joris Mathijsen ech ter het contract van Koster met een jaar te verlengen. Ook toen - eind november - stond Willem II voorlaatste op de ranglijst. ,,Met Adrie zijn we in 2018 W Koster weg. Ondanks oproep clubiconen John Feskens en Bud Brocken om met trainer door te gaan een weg ingeslagen die ons herken baar aanvallend voetbal en succes heeft opgeleverd", stelde Mathijsen toen, onder meer doelend op de in 2019 behaalde bekerfinale en de vijfde plaats in de eredivisie vorig seizoen. ,,Met het verlengen van Adrie zijn contract kiezen we voor continuïteit van de gevoerde werk wijze." Sindsdien won Willem II geen wedstrijd meer. Exact twee maanden na zijn contractverlen ging kreeg Koster zijn congé. Na het ontslag van de vorige trai ner, Erwin van de Looi, volgde er begin maart 2018 een kort schok effect. En wat voor één: PSV kreeg met 5-0 op de broek in Tilburg. Waarna de spelers dat van interim- PSV won tot gisteravond nog nooit een competitieduel in Drenthe. FC Emmen is de enige profclub in die provincie en speelt pas voor het derde seizoen in de eredivisie. Een ploeg met dit seizoen een half do zijn punten, weinig vertrouwen en zonder publiek geen schim van de formatie die van (bijna) iedereen kon winnen. In Eindhoven was er daarom hoop dat drie keer ook nu scheepsrecht zou zijn. Na twee echecs kon de club zich in de kam pioensrace met Ajax en Vitesse niet weer een zeperd veroorloven. Winnen tegen de hekkensluiter leek voor het gehavende PSV op pa pier een simpele opdracht, maar de praktijk bleek weer eens weerbar stiger. Het eerste uur creëerde PSV een aantal kansen, maar was de af ronding heel zwak of wilde de ploeg het over te veel schijven doen. Uit een groot aantal corners stichtte de ploeg van de voor één duel ge schorste trainer Roger Schmidt weinig gevaar en ook niet als ze kort genomen werden. Schmidt kon zijn ploeg niet helpen, omdat de aankla ger van de KNVB hem een wed strijd liet 'brommen' na zijn uit spraken over Bas Nijhuis van vorige week. Worstelen Het grote kwaliteitsverschil dat de PSV-assistenten Lars Kornetka en Jörn Wolf hadden moeten zien, was er niet. Dit keer gaf PSV geen serie kansen weg en de ploeg con troleerde wel, maar een serie doel- rijpe mogelijkheden zat er veel te lang niet in. Schoten op doel gingen naast of konden simpel worden ge- 'Spreek je kinderen, je vrienden aan. Sta open voorde dialoog, blijf weg van geweld' woensdag 27 januari 2021 GO VOETBAL VOETBAL JUDO ZWEMMEN NEC mag 21 februari 1500 fans toelaten bij het thuis duel tegen De Graafschap. NEC doet net als Almere City FC mee aan de fieldlabs, prak tijktesten om inzicht en data te vergaren rondom be- smettingsri- sico's. 2 Verlengd contract blijkt kort houdbaar Max van der Put Tilburg Adrie Koster (midden) werd gisteren ontslagen bij Willem II. FOTO BSR AGENCY J Emmen PSV PSV ontsnapte gisteravond aan een nieuw debacle in Emmen. Tien minuten voor tijd scoorde Mauro Junior, die dit seizoen met zijn doorzettingsvermogen al vaker belangrijk was voor de ploeg, de bevrijdende openings treffer. Rik Elfrink Emmen —Telstar-preses Pieter de Waard over rellen na invoering avondklok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22