'Twee supers in Krabbendijke, waarom niet?' 6 LEERLINGEN BLIJ BOVENBOUW MAG OP SCHOOLPLEIN KOMEN SPORTEN Ook al was het maar voor een klein uurtje, leerlingen uit groep acht van basisschool De Wingerd in Goes waren blij dat ze gisteren weer even naar school mochten. Niet voor een les rekenen of taal, maar om lekker te sporten. Op het centraal gelegen speelveld in de wijk Mannee, op luttele meters van hun school, konden de jongens en meiden onder meer voetballen en kegeltrefbal spelen. ,,Ik kreeg van een paar ouders een item uit het Jeugdjournaal doorge stuurd over een school waar kin deren elke dag mogen komen gymmen'', zegt directeur Lizo Koppejan over het ontstaan van het idee. ,,Ze vroegen of dat ook iets voor onze school zou kunnen zijn. Nu gaat het wat ver om de kinderen elke dag voor een uur sporten naar school te laten ko men, zeker omdat ze niet allemaal in Goes wonen. Daarom hebben we besloten dat de leerlingen uit de groepen zes, zeven en acht alle maal één keer per week mogen ko men sporten.'' Gekozen is voor de bovenbouw, omdat deze leerlingen zelfstandig naar school kunnen komen. De Wingerd wil niet dat ook ouders elkaar weer gaan tegenkomen. Winterzonnetje Uiteraard vinden de lessen buiten plaats, want binnen mag het niet. Dat was gisteren geen enkel pro bleem, want het was goed toeven onder het winterzonnetje. Al snel bleek dat niet alleen de kinderen behoefte hadden om zich weer eens lekker uit te leven, ook do centen voetbalden enthousiast mee. De sportles was opgezet door Stijn Schenau, die als vakdocent gymnastiek is verbonden aan de gereformeerde basisschool. De Wingerd is een zogeheten 'be- weegschool', dus sporten en be wegen staan er sowieso hoog in het vaandel. Schenau gaf de afgelo pen weken al beweeglessen aan de kinderen van de noodopvang, maar is blij dat hij z'n energie nu ook kan steken in de sportlessen voor de bovenbouw. ,,Ik ben er toch, dus laat mij m'n uren maar lekker opvullen'', zei hij. ,,En voor de kinderen is het leuk dat ze el kaar weer even kunnen zien.'' Daar was leerling Tessa Nieu- wenhuize het helemaal mee eens. ,,We beeldbellen natuurlijk best veel, maar het is toch leuker om mijn klasgenoten in het echt te zien.'' Ook Ralph Westerbeke nam de uitnodiging om drie kwartier te komen sporten graag aan. ,,Hele dagen thuis zitten, is ook maar saai.'' Noodopvang Volgens Koppejan vergaat het de school naar omstandigheden goed, al maakt het feit dat er nu veel meer kinderen in de noodopvang We beeldbellen best veel maar het is toch leuker om mijn klasgenoten in het echt te kunnen zien zitten dan tijdens de eerste lock- down het er niet gemakkelijker op. Op sommige dagen komen er wel vijftig leerlingen naar school. ,,De leerkrachten moeten én deze kin deren opvangen én hun eigen klas aandacht geven, dat is een grote uitdaging'', aldus de schooldirec teur. ,,Gelukkig hebben we stagiai res en onderwijsassistenten die ons heel goed ondersteunen.'' Koppejan zegt niet overmatig bezorgd te zijn over de achterstan den die kinderen oplopen. ,,Ja, die achterstanden zullen er zijn en na tuurlijk is dat vervelend. Maar we gaan daar nuchter mee om en ra ken niet in paniek. We zetten er straks de schouders onder en gaan het zoveel mogelijk inhalen.'' De aanleg van een tijdelijk derde veld op het oude veilingterrein is ook opgenomen in het amende ment dat de coalitiepartijen mor genmiddag indienen. Daarvoor te kende zich twee weken geleden al brede steun af. De verplaatsing van de supermarkt naar hetzelfde ter rein ligt politiek veel gevoeliger. Vooral Leefbaar hikt daar tegenaan. Voorman Marien Weststrate vreest dat het centrum doodbloedt, zeker als ook de bakker en slager meever huizen naar de rand van het dorp. Winkelfunctie Op zijn aandringen is in het amen dement opgenomen dat het college moet onderzoeken of de winkel functie behouden kan blijven. De gemeente zou bijvoorbeeld zelf de oude super te kopen zodat een an dere supermarktketen zich daar kan vestigen. Weststrate realiseert zich dat dit geen makkelijke onderhandelingen worden, maar hij denkt dat er best twee supermarkten in Krabben- dijke kunnen bestaan. ,,Als Jumbo niet akkoord gaat, dan gaat wat mij betreft de uitplaatsing niet door." Laat de leden van de sportclubs en de klanten van de Jumbo maar een mini- enquête invullen Leider van de grootste oppositie partij Huib Bouwman hekelt dat de coalitie met een 'voorgekookt' amendement komt en dat het alter natieve plan van de ChristenUnie niet serieus is beoordeeld. De frac tie wil de sportvelden niet uitplaat sen maar - zoals de clubs zelf willen - uitbreiden op de huidige plek. Door de tennisbanen te verschui ven en voor de volkstuinen en vrachtwagenparkeerplaats een an dere plek te zoeken, is er volgens Bouwman ook op termijn ruimte voor de bouw van een brede school. Zelfs voor de verplaatsing van de Jumbo (waar de CU op tegen is) zou nog plek zijn. Bijna 4 miljoen ,,Het college wil ons plan niet door rekenen, maar volgens een voor zichtige schatting kunnen we bijna 4 miljoen besparen", beweert Bouwman. Onder de streep zou er een overschot zijn van ruim i mil joen. Hij gaat morgen voorstellen om het besluit over de toekomst van Krabbendijke uit te stellen. Die tijd kan benut worden om het CU- plan goed door te rekenen én de be volking te raadplegen over de toe komst van het dorp. ,,Laat de leden van de sportclubs en de klanten van de Jumbo maar een mini-enquête invullen", vindt Bouwman. Ook wil hij eerst grondig uitge zocht hebben of het college bij het opknappen van het centrum van Krabbendijke cruciale informatie aan de gemeenteraad over de ver huisplannen van Jumbo heeft ach tergehouden. Daardoor zou de ge meente voor tonnen een nieuw parkeerterrein hebben aangelegd wat straks overbodig is. dinsdag 26 januari 2021 Weer even een uurtje op school Rob Paardekam Goes - Tessa Nieuwenhuize, leerling Kijk op de site bij /video Goese scholieren weer samen om te sporten Coalitiepartijen SGP, Leefbaar Reimerswaal en PvdA hebben een deal gesloten over de toe komst van Krabbendijke. De af gelegen Schapendijk is wat de drie partijen betreft definitief uit beeld als nieuwe locatie voor de sportvelden. Ook willen ze een onderzoek naar behoud van win kels op de huidige plek van de Jumbo. Joeri Wisse Krabbendijke -Huib Bouwman, ChristenUnie Leerlingen uit groep acht van De Wingerd spelen een potje kegeltrefbal. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51