O 0 O Kramer is razendsnel in Axel Waterpoloër speelt in Leiden niet meteen zijn beste wedstrijd SSSPtS 9 Voor het eerst sinds oktober speelde waterpoloër Levy Kort weer een officiële wedstrijd met eredivisionist PSV. Hoewel tegenstander ZVL- 1886 het bekerduel won, was de 24-jarige Vlissinger niet geheel ontevreden. Bouzambou krijgt rust en ziet Oranje winnen Goes De Nooijer Na de vraag hoe het was om na lange tijd weer eens voor het echie te spelen, hoefde Levy Kort niet lang na te den ken. ,,Leuk'', reageerde hij enthou siast. „Iedereen was blij dat we weer mochten spelen. We zijn 4 januari be gonnen met trainen en hebben twee oefenwedstrijden gespeeld. Dat is toch anders. Tegen ZVL merkte je dat de wedstrijdfocus aanwezig was. Tij dens een training kun je dat niet creë ren.'' Voor de hoogste klasses van de meeste sporten geldt een uitzonde ring: er mag sinds een paar weken weer gespeeld worden. Voor alle wa- terpoloërs en stafleden van PSV gold wel dat ze zich 's ochtends moesten melden in het zwembad in Eindho ven voor een sneltest. Kort: ,,We wer den om de beurt getest door iemand van de club en hadden binnen een kwartier de uitslag. Gelukkig was ie dereen negatief. Een teamgenoot had laatst een avondje voetbal gekeken bij een vriend, die besmet bleek. Daar- -n door moest hij in quarantaine. Hij kon een week niet trainen, maar testte vrijdag negatief. Dat zijn dingen waar we op moeten letten. De bestrijding van het coronavirus is belangrijker dan waterpolo.'' Om mijn oude niveau te halen, moet ik nog iets sterker en fitter worden In een leeg zwembad (,,Daar ben je tijdens de wedstrijd niet echt mee be zig'') verloor PSV met 12-8 van de te genstander uit Leiden. ,,In de laatste periode waren we te gretig'', analy seerde Kort. ,,Het stond 7-7 en we gin gen te snel forceren. Daardoor namen we domme beslissingen en konden zij in de tegenaanval een paar keer achter elkaar scoren. Het was een goede wed strijd van beide kanten. Voor ons is de beker niet het be langrijkste, omdat we weten dat we het niet ver zullen schoppen. Het was een prima wedstrijd om ons zelf voor te bereiden op de competitie, die over een paar we ken begint." Kleiner bad „Het was ook niet mijn beste duel", vervolgde de oud-speler van De Zeeuwse Kust. ,,Het zwembad in Lei den had zes banen en is dus kleiner dan het bad in Eindhoven, dat acht banen heeft. Als midvoor is een klein badje nadelig. Ballen naar mij moeten dan perfect zijn, anders schieten ze door en pakt een verdediger van de te genstander 'm. De pass was vaak nét niet zuiver genoeg, waardoor ik mijn actie niet kon maken. Dat was jam mer. Ik merk wel dat we in twee we ken stappen hebben gemaakt. Ook persoonlijk, ik voelde me fris. Om mijn oude niveau te halen moet ik nog iets sterker en fitter worden, maar dat is logisch als je een tijdje niet hebt kunnen waterpoloën.'' De komende weken hoopt Kort weer stappen te maken met PSV. Er volgen nog vier bekerduels, voordat de eredivisie op zaterdag 27 februari wordt hervat. ,,De eerste doelstelling is niet degraderen'', aldus de Vlissin- ger. „Misschien kunnen we dat tus sentijds bijstellen en voor een top acht- of top tienklassering gaan. Dat zou mooi zijn.'' Sjaak Sinke Vlissingen Daarmee was Kramer anderhalve mi nuut sneller dan sportmasseur Mark Verhage uit Axel, die twee weken gele den 31 minuten en 36 seconden op zijn klok bracht. Sander d'Hondt, Andy Cockuyt en Thomas Wolffraat volgen op gepaste afstand. De Belgische Lisz Verbeek blijft aan de leiding bij de vrouwen, voor Leonie Ton en Marieke Mullaert, die zich afgelopen weekend verbeterde. In Hoofdplaat blijft Kramer stevig aan de leiding, voor Thomas Wulffraat en Eric Cappon. De laatste wist dit weekend zijn snelste tijd te lo pen en steeg daardoor een plaats in het klassement. De snelste tijd bij de vrou wen staat in Hoofdplaat nog steeds op naam van Marieke Mullaert uit IJzen- dijke. De atleten in de Goruna-series hebben tot 31 januari 12.00 uur om hun tijd te verbeteren. Vanaf 1 februari wor den er drie nieuwe parkoersen uitge rold, waaronder een halve marathon. Het Ritthemse bos vormde tussen 1973 en 1996 het decor voor de Ramme- kensloop. Sinds 2014 wordt de wed strijd door korfbalvereniging Atlas ge organiseerd, waarbij editie 23 - op 13 fe bruari - door de coronabeperkingen in middels is geschrapt. Zondagochtend zorgde Crum van der Linden in zijn lunchpauze voor de snelste tijd, van 36 minuten en 36 seconden. Noor Dekker had bij de vrouwen slechts vijf seconden meer nodig. Dek ker bleef Laurey van den Berge 31 se conden voor, met Leonie Ton op stek drie. Arnoud Rijk volgde in 37.16, voor Sven Vermeulen (37.53). Het parkoers in Ritthem was door de regenval be hoorlijk glibberig, vooral op de dijk waar door een kudde grazende schapen gelopen moest worden. ZEIST Het Nederlands zaalvoet balteam was gisteren in een oefen duel te sterk voor Litouwen. Op de KNVB Campus in Zeist won het Oranje van bondscoach Max Tja- den na een 1-0-ruststand met 4-0. Saïd Bouzambou, die zondag wel speelde tegen België (1-0-verlies), kwam gisteren niet in actie. De Vlissinger krijgt ongetwijfeld vanavond weer speelminuten, als het Nederlands team opnieuw te gen Litouwen oefent. Het duel op de KNVB Campus begint om 18.00 uur. Doelman Youssef Ben Sellam van Groene Ster Vlissingen staat stand-by bij het Nederlands team. dinsdag 26 januari 2021 GO 1 Voetballer Syl- vio Hage (foto) keert terug bij Goes. De jonge aanvaller is de tweede nieuwe speler voor de derdedivisio nist. Hage is sinds afgelo pen zomer ac tief bij eerste klasser Kloe- tinge en speel de daarvoor al één jaar bij Goes. Hij is na doelman Finn Murre (ook Kloetinge) de tweede nieu weling bij Goes. 52 Al-Shamal, de ploeg van Je remy de Nooi- jer, bereikte gisteren de kwartfinale van de Crown Prin ce Cup. Nadat het duel met Qatar SC in 2-2 was geëindigd nam Al-Shamal de strafschop pen beter. Vlis- singer De Nooi- jer kon er geen nemen, want hij had na 52 mi nuten een rode kaart gekregen, na een tackle. a (0 De kop is eraf voor Kort, die met PSV op handhaving mikt Stefan Maas Eindhoven - ■ï2i t-SB"» - 1 S f.'lr ii- - s Waterpoloër Levy Kort (cap met nummer 4) in actie voor PSV. archieffoto fotopersburo van de meulenhof - Levy Kort Nadat hij een week eerder in Hoofd plaat al de snelste tijd had neerge zet, deed Jeroen Kramer dat afgelo pen weekend ook in Axel. De inwo ner van Zaankant, die Nederlands crosskampioen masters H40 is, no teerde op het mooie bosparkoers rond golfbaan De Woeste kop na 9,4 kilometer een virtueel snelste tijd van 30 minuten en 8 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41