BN'ers op jacht naar verraders Top 40 Awards met online liveoptredens Sheila E. maakt film over samenwerking met Prince MEDIA CULTUUR 29 makers. Neem het International Theater Amsterdam dat een vaste samenwer king heeft met een televisieregisseur. Zij brengen theaterstukken op een fil mische manier in beeld. Die kant willen we op.'' Kuyl beaamt dat: ,,Het heeft geen zin om zomaar drie camera's op een podium te zetten en uit te zenden. Je moet er een extra laag overheen bren gen, zoals bij De Zaak Shell van Frascati. Dat is documentairetheater dicht op de werkelijkheid. Als het op televisie komt, kunnen zij gebruik maken van archief materiaal. Dat kan heel interessant wor den. Het zijn nieuwe vertelvormen die straks langer meegaan dan de duur van dit project.'' Zwetende presentator ,,Ik denk hierbij bijvoorbeeld aan De Hokje", vertelt Boersen. ,,Een theater voorstelling die zijn succes al heeft bewezen. Dat gaat over een talkshow. Op televisie - in april op NPO 3 - kun je dat ook echt als een talkshow brengen. Met diverse close-ups. Een zwetende presentator bijvoorbeeld. Zij hebben daar een nieuwe regievisie op losgela ten. Er gebeurt iets nieuws zonder dat je daar een dramaproductie van maakt.'' De televisie als de nieuwe schouw burg, voor Boersen en Kuyl is het pio nieren. Kuyl: ,,Nieuwe vertelvormen, nieuwe netwerken, waarbij we theater makers direct in contact brengen met We onder steunen geen gebouwen of instellingen. Dit is echt voor de makers de omroepen, waar ook veel expertise zit. Maar er wordt ook nieuw publiek aangeboord. Mensen die normaal niet zo snel naar theater gaan kunnen daar nu vertrouwd mee raken.'' Absurd Voorstellingen kunnen ook een groter publiek bereiken. ,,Naar de televisiere gistratie van Nasrdin Dchar in decem ber keken 200.000 mensen. Een absurd aantal, te gek'', stelt Boersen, die verder kijkt dan Hilversum en de Randstad. ,,We hebben net twee bijeenkomsten gehad met groepen mensen om in alle geledingen makers te zoeken. Jong, oud, stad, regio, grote en kleine gezelschap pen, een zo'n divers mogelijk palet.'' Kuyl: ,,Ik hoorde laatst dat er in heel Nederland maar vijftig acteurs in vaste dienst zijn van een vast gezelschap. De rest is zzp'er. Als dat de verhoudingen zijn, kunnen veel acteurs, maar ook musici, een steuntje in de rug gebrui ken. Voor hen is dit project bedoeld. We gaan geen gebouwen of instellingen on dersteunen. Dit is echt voor de makers.'' Boersen en Kuyl maken overuren. ,,We krijgen'', zegt Kuyl, ,,een tsunami aan voorstellen, telefoontjes, mails, apps. Het houdt niet op, maar het is logisch: deze sector lag op z'n gat. We werken zeven dagen per week, maar we krijgen er zoveel voor terug. Het gaat over maken van dingen. Dat zijn de leukste gesprekken.'' De kijker thuis weet, anders dan bij bijvoorbeeld Wie is de Mol?, wél wie er met een dubbele pet op speelt. ,,Dat is het unieke, de kijker - u, jij, ik - weet alles en dat is iets wat niet eerder in dit genre ver toond is'', zegt Beckand. ,,Met de kennis die je hebt, kijk je op een totaal nieuwe manier naar mense lijk gedrag, naar smerige spelletjes, naar sluwe tactieken en valse beschuldigingen.'' De achttien bekende Nederlan ders komen samen in een kasteel in Limburg. De drie verraders wil len de schat niet delen. Ze doen er alles aan om zelf met de buit naar huis te gaan, zetten de groep tegen elkaar op en 'vermoorden' elke nacht een medekandidaat. Angst, verdeeldheid en verdacht makingen zijn het gevolg, stelt RTL 4, dat het programma uitzendt. De overige deelnemers - die 'getrou- wen' worden genoemd - proberen zich te weren door de verraders te ontmaskeren en hen, in de dage lijks terugkerende 'Raad', weg te stemmen voordat het te laat is. Mindfuck De opnames van De Verraders, waarvan de makers ooit begonnen in Nederland met Wie Is De Mol? zijn al achter de rug, vertelt Beckand. ,,Zoveel spanning, emotie en intensiteit heb ik niet vaak ge zien tijdens een opnameperiode", zegt hij. ,,Na twee draaidagen zaten heel wat deelnemers al helemaal stuk vanwege de grote mindfuck die dit programma teweegbrengt.'' die morgenavond een liveoptre den verzorgen bij de uitreiking van de Top 40 Awards. Radio zender Qmusic verzorgt op de eigen site en app een online show die ook te volgen is op de site en app van deze krant. Vanaf 19.00 uur reikt dj Domien Ver- schuuren prijzen uit in meer dere categorieën, onder meer Beste Artiest, Beste Nieuwko mer en Grootste Hit. Naast de eerder genoemde ar tiesten treden Rolf Sanchez, Bilal Wahib, Racoon en Jaap Reesema en Pommelien Thijs op. Vanwege de avondklok wordt de show overdag opgeno men en uiteraard zonder publiek. De artiesten en crew leden ondergaan allemaal een coronasneltest voordat ze naar binnen mogen. ■n 8|>!< Miniconcerten, dj-sets en Klokhuis Televisie Radio Online dinsdag 26 januari 2021 GO —Carel Kuyl, NPO Cultuur Achttien bekende Nederlanders doen vanaf maart mee aan een nieuw psychologisch avontuur op RTL 4. Tijl Beckand presen teert De Verraders, waarin de BN'ers op jacht gaan naar een schat van 50 kilo zilver, terwijl ze worden tegengewerkt door de drie verraders die in hun midden zitten. Alexander van Eenennaam V -r Presentator van De Verraders Tijl Beckand. foto rtl 4/william rutten Duncan Laurence, Armin van Buuren, Davina Michelle en Di-Rect zijn onder de artiesten Sheila E. komt bin nenkort met een film over haar samenwer king met Prince, de in 2016 overleden pop legende. Dat maakte de 63-jarige drum ster bekend op Face- book. Wanneer Girl Meets Boy precies uit komt, is niet bekend gemaakt, maar vol gens Sheila E. zal dat 'in de nabije toe komst' zijn. Sheila Escovedo, zoals Sheila E. echt heet, ontmoette Prince voor het eerst tij- A dens een concert eind jaren 70. Ze deed toen ook mee met de opnameses sies van Purple Rain, een van de bekend ste nummers van Prince. Later mocht Sheila E. met haar band het voorpro gramma doen van de gelijknamige tournee Er ontstond een bijzondere re latie tussen de twee, waarover de film ook zal gaan. De Amerikaanse bleef tot de dood van Prince met hem bevriend Sheila E. heeft verder nog weinig details prijsgegeven over Girl Meets Boy. 'Houd het in de gaten', schrijft ze. (AvroTros), in april aan vooroordelen Save Cave (BNNVara), vanaf 19 maart op NPO 3 Claudia de Breij gaat in een muzikale show vanuit de kelder van het huis in gesprek met makers die van wege corona niet kunnen optreden. De Hokje (AvroTros), in april op NPO 3 Tv-versie van de gelijknamige theatervoorstelling. Over ontsnappen aan vooroordelen. Met onder anderen Maryam Hassouni als Dunya en Olaf Ait Tami (bekend van Mocro Maffia). w\ Muziekstad (VPRO), (1 vanaf zaterdag 20 fe bruari op NPO 3 Ha 1 Eva Koreman trekt het W XTT- land in en bezoekt ste den waar ze de regio nale muziekcultuur in kaart brengt. Theater Maas (Avro Tros), vanaf 16 februari om 21.10 uur NPO 2 Presentator Cornald Maas gidst de kijker door de agenda's van de theaters en toneel- en muziekgezelschap pen. Een greep uit de programma's op de verschillende kanalen: Podium Pop-up (NTR), vanaf 6 fe bruari op NPO 2 Miniconcerten van musici met een verschillende achtergrond. On Stage (VPRO), vanaf 7 februari 19.20 uur op NPO 2 Presentatrice Nadia Moussaid gooit samen met een hoofdgast de deuren open voor muzikanten en kunstenaars. Klassiek door de week (AvroTros), vanaf 14 februari 20.20 uur op NPO 2 extra Met een serie van zestien minicon certen wordt vanuit het Concert gebouw in Amsterdam de actuali teit van die week op klassieke wijze kort geduid. Maand van de DJ (NPO 3FM en NPO FunX), vanaf maart In de maand maart staat elke zater dagavond in het teken van de dj. Van 21.00 tot 02.00 uur hoor je sets van bekende en minder bekende dj's. Volgspot Podium (KRO-NCRV, NPO Radio 5) Nu de theaters dicht zijn, kunnen artiesten op dinsdagavond een deel van hun voorstelling spelen. Zo, opgelost (NTR), vanaf eind fe bruari Serie over problemen van deze tijd. Met Stefan Pop, Tex de Wit, Anna Gimbrère en Johan Goossens. Op NPO3.nl en socialemediakanalen. Fake it till you make it (NTR) Klokhuis-serie waarin kinderen praktische tips krijgen hoe ze zelf theater kunnen maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29