Sneijder ziet heil in FC Den Bosch: 'Vingers jeuken' I f 1 l 1 25 leven als topsporter nog wel kon volhouden J™ 1rfe*ïA wJI 1 ,,Hij heeft externe professionele hulp. Daar is hij in goede handen net zoals hij in goede handen is bij zijn vrouw en familie. Loskomen van alles betekent dat Jumbo- Visma even een stapje naar achte ren doet, zodat hij zijn eigen ant woorden kan vinden. Als wij daar bovenop blijven zitten, creëert dat weer druk. We hebben afgespro ken dat Tom, als hij daar zelf be hoefte aan heeft, ons opzoekt.'' ,,Nee, dat klopt. Ik ben daar niet mee bezig. Zoals het er nu voor staat en hij beslist heeft, wil Tom geen wielrenner meer zijn. Dat is het enige dat we weten. Of daar verandering in komt, heb ik echt geen enkel idee van. Tom heeft rust nodig en gaat op zoek naar zichzelf. Dat betekent voor ons dat we niet met hem gaan plannen, want dat betekent automatisch dat er druk op komt.'' ,,Ik zal daar summier antwoord op geven. Dat hebben wij als volwas sen mensen, op een nette manier, met elkaar besproken. Wij worden gesteund door heel sterke en grote Tom heeft rust nodig. Dat wil zeggen voor ons dat we niet met hem gaan plannen, want dan komt er automatisch druk op bedrijven. Aan de top van die be drijven zitten mensen die heel goed weten wat je in het leven kunt tegenkomen. Natuurlijk heeft Richard Plugge alle sponso ren hierover ingelicht. Maar die zijn zonder uitzondering begrip vol. Ton van Veen (financieel top man Jumbo, red.) en Robert van der Wallen (voorheen BrandLoy- alty, red.) zijn sponsoren en com missarissen van het team. Die kre gen het besluit uit eerste hand van Richard en Tom heeft het hen zelf verteld. Zij reageerden begripvol en hebben hun steun uitgespro ken.'' ,,Naast de intensieve begeleiding met betrekking tot voeding, mate riaal en training is het in topsport belangrijk mensen te helpen tot hun eigen kern te komen.'' ,,'Wie ben ik? Waar sta ik voor? En wat wil ik met mijn leven?' Het gaat erom dat sport sport blijft. Niet je eigen identiteit koppelen aan sportprestaties. Of je wint of verliest, dat zegt niet iets over jou als mens. Als iemand het gevoel heeft dingen goed te moeten doen om er te mogen zijn in plaats van dat je goed bent zoals je bent, dan wordt het drijfzand.'' Zaterdagmiddag zat Wesley Sneijder al prominent in de busi- nessruimte van De Vliert, samen met horecaondernemer en vriend Ebert Dollevoet, als aandachtig toeschouwer bij FC Den Bosch- NAC (1-1). ,,Mijn vingers jeuken om hier aan de slag te gaan'', zegt de voetballer zelf, die inhoudelijk nog niet te veel kwijt wil over zijn plannen. ,,Dat doen we pas als het rond is. Maar ik kan wel zeggen dat geen kwestie is van hier zo maar een zak geld neerzetten en het daarbij laten. We hebben echt concrete plannen met de club voor de lange termijn.'' a FC Den Bosch geldt als één van de goedkoopst over te nemen profclubs De recordinternational is in middels samen met Dollevoet se rieus in gesprek met de Brabantse club over een overname, zo beves tigen ingewijden. FC Den Bosch is noodlij dend en geldt als één van de goedkoopst over te nemen clubs in het Nederlandse prof voetbal. De bedoeling is dat Sneij der en Dollevoet de clubaandelen in handen krijgen, waarbij de oud-voetballer vervolgens het technisch beleid op poten gaat zetten. Obstakel is nog wel de lopende rechtszaak die Kakhi Jordania te gen de club heeft aangespannen, nadat diens overnamepoging in 2018/19 op last van de KNVB niet door kon gaan. De Georgiër eist ter compensatie 2 miljoen euro van FC Den Bosch: de bodempro cedure staat over een handvol we ken gepland. Eerder werd de Bra bantse club al door de rechtbank in het gelijk gesteld. Sneijder ziet in FC Den Bosch een interessant nieuw project voor de komende jaren. De oud voetballer kan bij de Brabantse club vrijwel blanco beginnen: Den Boch staat voorlaatste in de Keuken Kampioen Divisie, terwijl komende zomer zeventien spelers vertrekken. Ook een opvolger voor de ontslagen coach Erik van der Ven is er nog niet. Het plan is om FC Den Bosch vanaf de grond op te bouwen met een hoger spelersbudget, dat veelal geïnvesteerd moet worden in jonge spelers. Sneijder wordt dan naast aandeelhouder ook de technische baas, terwijl Dollevoet - die met zijn bedrijf TOP Events de horeca uitbaat bij Den Bosch, NAC en PSV - de commerciële en zakelijke kant van de club moet gaan vormgeven. Synchroon aan dat project gaat Sneijder de komende jaren zijn trainerscursus bij de KNVB vol gen. De bedoeling was dat de Utrechter in dat kader stage zou gaan lopen bij FC Utrecht, maar dat plan staat voorlopig in de ijs kast. Als Sneijder de baas wordt bij Den Bosch, zou hij in theorie ook in De Vliert zijn stage kunnen volbrengen. Komend weekeinde staan er nieuwe besprekingen tussen de Bossche club en het duo Sneij- der/Dollevoet gepland. Of het tot een vervolg leidt, zal ook afhan gen van de zakelijke voorwaarden. De potentiële nieuwe investeer ders willen zo weinig mogelijk schulden uit het verleden op hun rug nemen - en zoveel mogelijk van hun geld in de spelersgroep en de club investeren. Mocht het zo ver komen, dan is Sneijder de eerste Nederlandse oud-voetballer die aandeelhouder wordt van een club in eigen land. Eerder werd Clarence Seedorf ei genaar van het Italiaanse Monza Brianca. In Engeland zijn onder andere de gebroeders Neville, Nicky Butt, Ryan Giggs en Paul Scholes eigenaar van Salford City. Sneijder zocht de laatste jaren naar manieren om zijn leven na zijn voetballoopbaan vorm te ge ven. Eerder gaf hij aan een zaak waarnemerskantoor te willen be ginnen, terwijl hij op de achter grond bij FC Utrecht betrokken was in een officieuze adviseursrol. r A dinsdag 26 januari 2021 GO naar zichzelf' Begeleid je hem nog of laat je hem volledig los? Jij houdt je niet meer bezig met zijn sportieve toekomst? Daar filosofeer jij ook niet meer over? Er zit ook een zakelijk kant aan deze beslissing. Er is veel ge daan en betaald om Dumoulin te halen. Wat betekent deze situa tie in de praktijk? Naar verluidt krijgt hij niet doorbetaald. Heeft hij zijn contract ingeleverd? En zijn de sponsoren ook bij dit be sluit betrokken? -Merijn Zeeman Dumoulin heeft in het verleden vaak openlijk over zijn twijfels gesproken. Ook andere wielren ners als Peter Kennaugh en Marcel Kittel kwamen met der gelijke verhalen. Zie jij parallel len en wat zegt het over het top- sportbestaan? Een rechtszaak rond voormalig geldschieter Kakhi Jordania hangt nog als een donkere wolk boven De Vliert, maar de plannen van Wesley Sneijder met FC Den Bosch beginnen serieuze vormen aan te nemen. Sjoerd Mossou en Jan Martens Den Bosch Wesley Sneijder (l) met Ebert Dollevoet in de businessclub van De Vliert. FOTOPROSHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25