Koken onder de 2,- p.p. Lekker toch. KR Walcheren Spetterende topper Tom Dumoulin neemt time- Avondklok in Goes In Eindhoven werd een auto in brand gestoken, ruiten :Vartihei^taïd||||gê8oSiiÉjeff Met name in Urk, Stein (Limburg), Eindhoven en Amsterdam liepen verboden demonstraties tegen de avondklok - voor het eerst sinds 75 jaar weer van kracht - volledig uit de hand. In Eindhoven kwam het tot een harde confrontatie tussen honderden relschoppers en de mo biele eenheid, en in Urk ging een coronateststraat in vlammen op. ,,Dit heeft niets te maken met de monstreren tegen coronamaatrege len'', reageerde demissionair minis ter Ferd Grapperhaus (Justitie). ,,Dit is simpelweg crimineel ge drag." Ook minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) was furieus. Hij vond de brand in de testlocatie 'alle perken te buiten gaan'. In Eindhoven werden ruiten van het station ingegooid, een auto in brand gestoken en winkels geplun derd. Bij alle demonstraties samen werden tientallen mensen gearres teerd. Ook gisteravond kwamen men sen samen uit protest tegen de avondklok, onder meer in Den Haag, Tilburg, Enschede, Venlo en Roermond. In Tilburg werd een noodbevel afgekondigd. Bijna overal werd vuurwerk afgestoken en moesten agenten massaal ter plaatse komen om onrust in te dammen. ,,Dit is geweld van een intensiteit die we in jaren niet meer hebben gezien", meent politiechef Willem Woelders, belast met de handhaving van coronamaatrege len. ,,Dit is buiten alle proporties. Het slaat nergens meer op." In Zeeland gingen zaterdagavond en -nacht tientallen mensen op de bon omdat zij de avondklok negeer den. In Sluis werden vijf mensen bekeurd en ook in Middelburg ging het om meerdere overtreders. Ver der werden er boetes uitgeschreven in onder meer 's-Heerenhoek, Bres- kens, Bruinisse, Heinkenszand, Kruiningen, Kapelle, Oost-Sou burg, Oosterland en Terneuzen. Hoeveel bekeuringen er exact zijn uitgedeeld, kan de politie niet zeg gen. In elk geval gaat het om tiental len. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen telde er alleen al in Zeeuws-Vlaanderen 23. Volgens de politie, die zaterdagavond meteen streng controleerde, verliep de eer ste avondklok in Zeeland over het algemeen wel rustig. Ook in het overgrote deel van Nederland werd gehoor gegeven aan de maatregel om na negenen binnen te blijven om verspreiding van het coronavi rus tegen te gaan. Voor het eerst sinds driekwart eeuw mogen Ne derlanders 's avonds tussen 21.00 en 4.30 uur de deur niet meer uit zon der urgente noodzaak. Grapperhaus vindt dat de rellen 'in schril contrast staan met alle mensen die zich de afgelopen maanden goed aan alle maatregelen hebben gehouden'. ,,Ik doe een dringende oproep aan iedereen in Nederland: bestrijd het virus en niet elkaar." P4 en ZEELAND 2 Prijsfavorieten. Dat is het Ü&k&R&yian Albert Heijn Nieuwsmedia AZ deelt dreun uit aan Feyenoord Wil hij nog wel topsporter zijn? Matthijs mag gewoon ook na 21.00 uur pizza's bezorgen zeeland 2 Hevige onlusten na avondklok Stille steden en uitgestorven snelwegen, maar ook hevige rel len, demonstraties, tientallen ar restaties en 3600 boetes. De in voering van de avondklok, zater dagavond om 21.00 uur, leidde tot een tumultueus weekeinde. Cyril Rosman Amsterdam Recept 4 personen Nog geen Kijk voor alle recepten onder de 2,- p.p. op ah.nl/prijsfavorieten. maandag 25 januari 2021 Kans op lichte sneeuwval, 4°C 's middags zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 71 SPORT 1, 2 EN 3 SPORT 8 EN 9 Prijs €3,10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1