Tijdens de testosteron- therapie kreeg ik weer zin in het leven Familieman onzekerheid ebde weg en ik begon succes te boeken met mijn werk. Ik bleek al die jaren mijn eigen grootste vijand te zijn geweest. En nu vervijfvoudigde mijn drive en maakte ik weer meters. Die kleine over winningen gaven extra wind in de rug. Na een paar maanden had ik weer de energie die ik had toen ik een twintiger was. Ik sprong vroeg uit bed, voedde mijn kind, verzette bergen werk, om daarna nog met mijn zoontje te spelen. En dan had ik ook nog de energie om als een beest te trai nen. Dat alles op één dag. Moeiteloos! Ik doe de therapie nu ruim een jaar. Het is fantastisch. Ik voel me mentaal sterk, ik bén nu weer sterk en mijn leven is leuker dan in jaren. Mijn vrouw, mijn familie en vrienden zagen de transformatie. De buik en de oogwallen zijn weg, de spieren terug. Ik heb weer volop zelfvertrouwen. Mijn atletische voorkomen van nu is de afspie geling van mijn inborst. Nu ik terugdenk aan die mindere tijden, begrijp ik alles beter. Ik begrijp dat die gevoelens van ongeluk best wel eens te maken zouden kunnen hebben met de tol die je moet betalen om te kunnen over leven in een maatschappij die veel van je eist. Waarom zijn we zo bang om niet succesvol te zijn? Waarom worden jonge mensen gedwongen om steeds maar te blijven presteren? Op die manier is het vrijwel onmogelijk om nog volop te kun nen genieten van de mooie dingen in het leven. Nu de rook opgetrokken is denk ik dat ik eerder op de rem had moeten gaan staan. Die veeleisende wereld even een middel vinger had moeten geven. Nog altijd word ik geleefd door werk en dreig ik overwel digd te worden door verantwoordelijk heidsgevoel. Maar nu doe ik soms gewoon een stapje terug. De TRT blijf ik zeker doen. Het werkt. Max Moszkowicz is de zoon van Robert Moszkowicz, telg uit de beroemde advocatenfamilie. In 2016 maakte Max een indringende documentaire over de relatie met zijn vader: Wij Moszko wicz. Behalve film maker is hij schrij ver, columnist en journalist, onder an dere voor Nieuwe Revu, en maakt hij de podcast Vechten met Moszkowicz. ZATERDAG 23 JANUARI 2021 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99