'Willeke wil een boek schrijven over het ongeluk, zij is veel rancuneuzer dan ik' ,,Het gaat nooit meer weg, dat wil ik zeggen. Wat er ook gebeurt, het is altijd aanwezig. Tot mijn dood. De ene keer denk ik er minder aan dan de andere keer. Maar ik denk er wel aan, ja. Zeker.'' Marco en ik hebben nog nóóit samen over het ongeluk gesproken. Hij kan en wil het niet met mij delen, laat staan erover praten. Ik heb het een paar keer geprobeerd, maar hij weigert en raakt volkomen verkrampt als ik erover begin. Dan trekt hij zich helemaal terug. Daarom heb ik altijd wijselijk mijn mond gehouden. We zwijgen nu al een kwarteeuw over het ongeluk. Het voelt toch vreemd, omdat het ons beiden enorm raakt, iedere dag opnieuw. (Willeke van Ammelrooy in Marco Bakker Het complete verhaal) ,,Willeke kan niet loslaten, zij is veel ran- cuneuzer dan ik. Willeke wil een boek schrijven over het ongeval, ze heeft zich er helemaal in ondergedompeld. Ik heb gezegd: doe dat maar als ik dood ben, nu wil ik dat niet.'' ,,Wat me heeft gestoken is dat veel koren en organisaties me hebben laten vallen puur op basis van verhalen in de media. Ik zong 22 jaar lang in Antwerpen de Chris tuspartij bij de Matthaus Passion. Opeens hoefde dat niet meer, omdat één lid van het koorbestuur mij niet meer wilde. Jaren later kwamen ze bij me terug, maar toen hoefde het voor mij niet meer. Bijna al mijn werk was in één klap weg. Het is een proces geweest van jaren waarin ik weer steeds wat meer aanvragen kreeg. 14 En sommige koren zullen waarschijnlijk nooit meer bij me terug komen. Maar ik heb nu veel werk, hoor. Helaas ligt het door corona allemaal stil, dat maakt het ook financieel lastig. Mijn concerten zijn allemaal uitgesteld tot het voorjaar en daarna. Ik heb mijn accountant gevraagd of mijn bv nog wel bestaansrecht heeft. De kosten lopen gewoon door.'' ,,Ik leef niet voor het zingen, maar ik heb zó'n liefde voor muziek; ik kan niet zonder. En mijn stem is alleen maar beter gewor den, daar doe ik ook veel voor. Ik studeer elke dag, heb altijd veel aandacht besteed aan techniek. Ik zou alleen stoppen als ik het fysiek niet meer aankan, of als de men sen wegblijven.'' ,,Nee, maar ik zou het wel overwegen, want ik vind het een geweldig programma. Ik denk dat ik het zou laten afhangen van de andere deelnemers. Het afgelopen seizoen - HF <r:> - Omdat die gebeurtenis in uw leven van zo'n enorme betekenis is geweest, zijn bepaalde vragen wel relevant. Ik vrees dat u daarnet niet hét antwoord gaf op de vraag over de impact op uw huidige leven. Uw vrouw gaat er duidelijk heel anders mee om. Is dat lastig voor jullie? Feit is dat het u ook hard heeft getrof fen in uw zakelijke bestaan. Een pensioen komt niet in uw gedach ten voor? Uw collega Henk Poort, met wie u en Ernst Daniël Smid De 3 Baritons vormden, heeft dankzij tv-programma De Beste Zangers bijna een heel nieuwe carrière. Bent u al gevraagd? 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 94