'Nee, ik ben geen masochist maar promotie hoort erbij' ,,Nee, hij zit me niet in de weg, ik heb niet meer te vertellen. Ik wil ook niet meer vertellen.'' ,,Dat was ook min of meer de afspraak. Maar ik wil er ook weer niet omheen draai en. Het hoort bij mijn leven. Ik heb zelfs nog twee hoofdstukken over het ongeluk geschrapt. De auteur heeft mijn vrouw geïnterviewd, zij zit er vol van, wilde er veel over kwijt. In overleg met haar heb ik ook uit haar hoofdstuk nog veel geschrapt. Namen, details.'' gebreid over schrijven in een boek? ,,Het is alleen wat ik erover kwijt wil, er is nog zoveel meer over te vertellen. Dat doe ik niet, ik laat veel details achterwege. Eerlijk gezegd zit ik ook helemaal niet op dat boek te wachten. Ik heb ermee in gestemd, omdat ik hoopte dat ik aan jonge mensen kon uitleggen hoe je een carrière opbouwt en welke valkuilen je daarbij kunt tegen komen.'' ,,Nee, ik ben geen masochist. Maar promo tie hoort erbij. Ik ben wel zeer selectief. Dit is vooralsnog mijn enige interview voor een krant, ik heb een radio-uitzending en ben te gast bij Tijd voor Max. Ook omdat ik Jan Slagter goed ken en weet dat ze er netjes mee omgaan. RTL Boulevard vroeg me voor een zoomgesprek van anderhalve minuut, dat doe ik niet, want in zo'n beperkte tijd kan ik nauwelijks iets over het boek vertellen.'' ,,Nee, omdat ik dat zelf ook nooit aan de grote klok heb gehangen. Dat is niet belangrijk, het was gewoon mijn taak destijds. Mijn rugklachten zijn er waar schijnlijk wel op terug te voeren. Ik ben in Wijk aan Zee ooit drie uur in de kou bezig geweest om twee jongens in zee uit een mui te redden. Wat mij verbaasde was dat niemand op het strand met me meeging, het water in. Ik heb dat alleen moeten doen. Dat was zwaar, mijn rug is er scheef van gaan staan. Ik kreeg een glaasje cognac als dank. En een nieuw horloge van het Carnegie Heldenfonds, omdat het mijne bij die reddingsactie kapot was gegaan.'' ,,Mijn jeugd ligt daar. En Willeke kwam er vroeger ook met haar ouders, zij het op een ander deel van het strand. Wij zijn een aantal jaren terug in mijn geboorte plaats Beverwijk gaan wonen omdat we dicht bij het strand wilden zijn. Overigens ben ik er slecht in om er gewoon maar te liggen, Willeke vindt dat juist heerlijk. Ik moet altijd bewegen, ik ga graag de zee in.'' Meerdere keren komt het ongeluk in de ArenA deze vrijdagmiddag ter sprake. De operazanger gaat geen vraag uit de weg, maar manoeuvreert zich in zijn antwoor den telkens behendig en razendsnel uit de 'gevarenzone'. Hij heeft zich er tegen gewapend, zo verklaart Bakker. Een sterk staaltje ontwijken: op de vraag hoe het ongeluk nu nog impact heeft op zijn dage lijkse leven, weet Bakker zijn antwoord op onnavolgbare wijze te draaien naar een lofzang op de Britse serie Peaky Blinders. Voor het eerst antwoordt Marco Bakker niet meteen. Hij wacht heel even. ,,Die emoties zijn er natuurlijk, maar ik wil ze wegdrukken.'' Dat brengt me in verwarring, want de helft van het boek gaat over het ongeluk. Ik had verwacht dat u er hooguit één hoofdstuk aan zou wijden. Waarom mag u niet in de pers over het ongeval spreken, maar er wel uit- U geeft ook interviews, is dat dan een vorm van zelfkastijding? In het boek staat ook hoe u als lid van de reddingsbrigade op jonge leeftijd van zeven mensen het leven redde. Dat weet waarschijnlijk niemand. Mist u daarvoor waardering? De foto's bij dit interview zijn ook gemaakt in Wijk aan Zee. Heeft u daar een bijzondere band mee? U toont geen emoties en geeft ont wijkende antwoorden. Ik hoor ze aan, maar ik voel intussen iets anders. ZATERDAG 23 JANUARI 2021 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 93