'Ik schaam me soms dat ik zoveel uitgeef' GELD GELUK Omdat Willem-Jan uit principe niet wil overbieden op een huis, huurt hij nu een chalet op een vakantiepark. Willem-Jan Lock Beste koop Slechtste koop ,,In september verkocht ik mijn huis voor 241.000 euro met een overwaarde van 60.000 euro. Ik vond dat ik daarom wel een cadeau mocht hebben en kocht een Mazda CX5 uit 2016 voor 20.000 euro. Met mijn bedrijfsauto mag ik maar 500 kilometer privé rijden, daar om heb ik ook nog een eigen auto. Ik schaam me soms een beetje dat ik zoveel geld kan uitgeven, als ik het vergelijk met mensen die een heel gezin moeten onderhouden. Neem een vrien din van mij, zij moet het doen met ongeveer de helft van mijn salaris, met drie kinderen en twee honden. Geluk kig krijgt ze alimentatie. Als zij cola koopt, kiest ze voor het allergoedkoop ste Aldi-merk, ik voor Coca-Cola. Ik kies altijd voor kwaliteit, proef het verschil. Nootjes bijvoorbeeld, die koop ik vers op de markt, of in een speciaal zaak. Die van Albert Heijn vind ik nog nét voldoende kwaliteit hebben. In Mozambique en Ghana - waar ik ben geweest voor kennisoverdracht van mijn werk - was ik onder de in druk; die mensen moeten daar rond komen met ongelooflijk weinig. Ook in Roemenië, waar mijn ouders al bijna dertig jaar humanitaire hulp geven, zie je dat mensen het veel en veel armer hebben. 6 -Ji *--3i Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Willem-Jan Lock (42) is project-engineer elektrotechniek bij een drinkwaterbedrijf. Hij woont (tijdelijk) in een chalet op een recreatie park in Beekbergen. „Mijn Tec-duikuitrusting, kostte 5000 euro. Ik heb 'm net voor corona gekocht. Toen we in de zomer even mochten, heb ik gedoken in Italië en Zwitserland.'' ,,Een duikpak. Het kostte 1100 euro en zou minimaal vijf jaar meegaan. Na twee jaar was het al lek. Ik heb een ander moeten kopen voor 1400 euro. Dat is wel goed.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO ROBVOSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 86