Voor u geproefd Instantnoedels 27 Nissin pakje Indomie pakje 'Je kunt noedels ook prima gebruiken in een recept: ik voeg zelf bimi, sugersnaps en ei toe' YumYum beker YumYum pakje Nissin beker Unox beker Natur Compagnie beker (Ekoplaza) €1,49 - 55 g Indomie beker Ze zijn hartig, supergoedkoop én snel klaar: instantnoedels. Welke het lekkerst wegslurpen? Onze panelleden geven hun ongezouten mening. Bas Robben (30) Kin-Ping Dun (45) r zijn twee soorten verpakkin gen voor instantnoedels", vertelt Kin-Ping Dun, eigenaar van toko Dun Yong. ,,Pakjes en bekers, ofwel cupnoedels" In zijn Aziatische supermarkt in Amster dam puilen de verpakkingen met felle kleurtjes meterslang de schappen uit. Een overdaad vergeleken met het aanbod in gewone supermarkten, waar slechts enkele merken op schoenhoogte staan. YumYum (pakjes en bekers) en Unox (beker) domineren de schappen bij Albert Heijn, Jumbo en Dirk. Aldi en Lidl verkopen geen instantnoedels. In het noedelsoeprestaurant op de vierde verdieping van Dun Yong, dat nu gesloten is vanwege de lockdown, vertelt Dun boven een kom soep: „Vroeger at ik dit na een avond stappen, tegenwoordig eet ik het als tussendoortje." Kookboekenschrijver Bas Robben eet het als lunch of avondmaaltijd: ,,Dan voeg ik er wel bimi, sugarsnaps en een ei aan toe." Want instantnoedels gebruiken in een recept kan prima. Typ 'ramen noodle burger' of 'ramen noodle pizza' in bij Google en je krijgt legio mogelijk heden. ,,De Amerikaanse tv-chef David Chang maakt er zelfs paneermeel mee'', weet Robben. Beide panelleden testen vandaag blind acht soorten instant-tarwenoedels met kipsmaak uit pakjes en bekers, uit zowel de gewone als de Aziatische supermarkt. Goede instantnoedels krullen volgens de twee experts mooi, stuiteren lichtjes tij dens het slurpen en hebben een beet. De soep is liefst gloeiend heet. Aangezien de inhoud van de zakjes bestaat uit tarwe- noedels, veel zout en smaakversterkers, zijn ze niet heel gezond. Dun: ,,Ik heb de afspraak met mijn kinderen: niet te vaak.'' Astronauten Nadat Momofuku Ando - Mr Noodle - van het Japanse bedrijf Nissin in 1958 instantnoedels bedacht, werden de pak jes met gedroogde slierten een hit. Met de uitvinding van de cupnoedels in 1971 gingen ze zelfs de hele wereld over. Van studenten tot Mount Everest-beklim- mers, Amerikaanse gevangenen en zelfs astronauten - vrijwel iedereen is fan. Logisch, voor de bereiding is geen keuken nodig. Op cupnoedels gaat simpelweg kokend heet water, dan af sluiten met het deksel, drie minuten wachten en klaar. Noedels in een pakje gaan in een kom en worden eveneens overgoten met heet water of in een pan netje gekookt. Vaak zitten er specerijen en/of olie bij, in glinsterende zakjes. ,,Die voeg ik naar smaak toe'', tipt Dun. Het verschil tussen noedels in pakjes en bekers zit 'm met name in de prijs. Pakjes zijn vaak veel goedkoper, terwijl er meestal meer gewicht aan noedels in zit. Cupnoedels zijn al snel dubbel zo duur. Je betaalt voor het gemak, plus wat korrels gevriesdroogde groente. Het nadeel is de plastic smaak die er soms aan zit. De goedkopere zakjes komen dan ook veel beter uit de test dan de bekers, hele maal als je de noedels moet koken. De winnaar is een pakje van de bedenker van de instantnoedel zelf: Nissin. GO ZATERDAG 23 JANUARI 2021 [Unox; (Aziatische supermarkt) €0,90 - 100 g (Aziatische supermarkt) €0,60 - 80 g (o.a. AH, Jumbo, Dirk) €0,95 - 70 g (o.a. AH, Jumbo, Dirk) €0,44 - 60 g (Aziatische supermarkt) €1,80 - 74 g (o.a. AH, Jumbo, Dirk) €1,35 - 65 g De soep ruikt wel naar kip, maar smaakt er niet naar. Het lijkt meer op een zoete, flauwe groen tesoep met hier en daar wat flinters wortel. De noedels zijn niet echt beetgaar en missen mooie krullen. (Aziatische supermarkt) €0,99 - 60 g Als je om vier uur 's mid dags aan het inkakken bent, dan ben je met deze noedelsoep gelijk wakker, zo spicy is hij. Wel heeft de soep door de beker een beetje een plastic smaak. De kipblok- jjïfy jes zijn helaas wat zompige f" sponsjes. Water erbij, klaar Journalist en kookboeken schrijver. Net uit: Hotpot, over Aziatische soep. Eigenaar van Dun Yong in Amsterdam, de oudste toko van Nederland. LAURA DE GRAVE E CHICKEN Deze noedels in Japanse stijl zijn een ritje naar de Aziatische winkel meer dan waard. Doordat de noedels gekookt moeten worden, is de soep gloeiend heet. De soep smaakt verfijnd en de sesamolie geeft diepgang. De noedels zijn top: ze krullen mooi en veren lekker mee. Ook deze noedelsoep wordt volgens de aan wijzing op de verpakking gekookt in een pan netje, een plus punt. Er komt een aangename damp vanaf. De bouillon is spicy en iets flets, de structuur van de noedels is goed. De kipsmaak is niet zo sterk, de soep is wat flauw en bevat vrij veel olie. Wel hebben de noedels een mooie krul, ze zijn goed gaar en hebben een goede textuur. De eraan toege voegde gevriesdroogde wortel, mais en lente-ui fleuren de soep op qua kleur. In tegenstelling tot de YumYum beker zit er in dit YumYum pakje geen gevriesdroogde groente, maar je krijgt wel meer waar voor je geld. De soep is, net als in de beker, vrij licht van smaak, alleen wat minder vettig. In tegenstelling tot het Nissin pakje is de cupnoedel van Nissin geen succes. De noedels zijn papperig en de vorm ervan is plat en niet krulle rig: meer als spaghetti slierten. De bouillon is melkachtig wit en zoet. Het absolute dieptepunt van deze noedeltest. De soep heeft een heel zoete kerriesmaak en de noedels doen denken aan kleine snippers ongare tagliatelle. Kin-Ping Dun: „Deze wil ik zelfs niet eten als ik dronken ben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 75