leden kwijtraakt' 'In de dorpen en de kleine steden is er toch wat meer binding' 5 platteland het nog wel iets mak kelijker volhouden dan die in de Randstad. In de dorpen en kleine steden is er toch wat meer bin ding van leden en ook de sponso ren met de clubs. Daar is meer de neiging om met z'n allen de schouders eronder te zetten." ZM League Op sportpark Veerse Poort wordt zes dagen in de week volop aan de knoppen gedraaid. Vandaag en de komende zaterdagen wordt de zo genoemde 'ZM League' gespeeld, een reeks van wedstrijden tussen de jeugdteams van Zeelandia Middelburg. „Normaal - in een tijd zonder corona - zou de helft van de teams thuis spelen en de andere helft uit", zegt Hans van der Sluijs. ,,Nu voetballen alle teams thuis en hebben we dus nog steeds ongeveer evenveel wedstrijden. Dus als je met je ge zicht naar het veld toe staat, zie je dat er weinig veranderd is. Maar draai je je om, dan zie je een lege kantine en een leeg parkeerter rein. Per team mogen twee a drie begeleiders aanwezig zijn en van de club zelf lopen er nog zo'n zes mensen rond. That's it. Ouders mogen niet komen kijken en kin deren mogen ook niet blijven hangen bij andere wedstrijden. Wie dat even vergeet, wordt di rect aangesproken." Het is streng, maar zo is het pro tocol nu eenmaal. En het werkt, ervaart Coen Ingelse. Hij is net klaar met het trainen van het tweede team van de jongens on der 10 (JO10-2) en wacht bij de 'kiss and ride'-zone tot al zijn spe lers zijn opgehaald. ,,Die jongens zijn ra-zend-en-thou-siast. Ze ko men ruim op tijd, zijn blij dat ze wat kunnen doen en bulken van de energie. De scholen zijn nu ook dicht en dus zitten ze overdag thuis. Je merkt dan op de trainin gen en zaterdag bij de wedstrijden dat ze blij zijn dat ze elkaar kun nen zien. Ze missen de sociale contacten. Eigenlijk is db het enige wat in deze maatschappij nog doorgaat", zegt de Middel burger, wijzend op de volle en fel verlichte velden langs de N57. ,,En geloof me: tijdens de trainingen en onderlinge wedstrijdjes zijn die jongens en meiden helemaal niet bezig met corona. Het woord valt nooit. Op het veld gaat het om andere dingen." ,,In het voorjaar van 2020 lag het voetbal wel helemaal stil", ver volgt Ingelse. ,,Toen was men nog wat angstiger voor het virus en vond men het prima dat er even niet gesport werd. Maar nu krij gen we veel reacties in de trant van: gelukkig dat dit er nu is. Kin deren en ook de meeste ouders zijn heel blij dat dit allemaal door de vereniging opgezet wordt. Na tuurlijk is het leuker als ze op za terdag voor het echie kunnen voetballen, tegen andere clubs. Maar die ZM League vinden ze ook mooi. Nu spelen ze ineens te gen klasgenootjes." Lekker in de buitenlucht Zowel Van der Sluijs als Ingelse beseft dat Zeelandia Middelburg in een luxe positie zit. „We heb ben heel veel jeugdteams en tot nu toe zijn we erin geslaagd om ze steeds tegen een andere ploeg te laten voetballen", vertelt Van der Sluijs. „Kleine clubs hebben dat voordeel niet. Die hebben misschien maar één gelijkwaardige ploeg waar je een wedstrijdje tegen kunt spelen. Tja, dan is de lol er snel van af." Ingelse: „Maar dan nog kun je wel voetballen. Er zijn ook sporten waarin alles stilligt. Denk aan volleybal, korfbal, hand bal en zwemmen. Zie dan maar eens je leden vast te houden. Wij hebben nog het geluk dat we lek ker in de buitenlucht zijn. Binnen alle richtlijnen - ik moet ook zo veel mogelijk afstand proberen te bewaren tot mijn spelers - kun nen wij gewoon doen wat we al tijd doen." Dat geldt in zekere maten ook voor de senioren bij Zeelandia Middelburg. De eerste selectie heeft altijd 'gewoon' getraind. Eerst in groepjes van vier, vervol gens met tweetallen. Bij veel clubs in Zeeland - in het voetbal en in andere sporten - is alles op de lange baan geschoven en is fit blij ven een verantwoordelijkheid van de individuen geworden. Er zijn zelfs coaches die hun contract hebben ingeleverd omdat ze er geen heil meer in zagen in deze tijd. ,,Maar onze trainer, Nick Corré, heeft nog geen training la ten vervallen", zegt Van der Sluijs trots. ,,Ook voor tweetallen ver zint hij nog spelvormen. En de jongens zijn ook nog steeds en thousiast daarover. Nick laat dus ook zien: we doen wat mag. We lebben in het afgelopen jaar vaak tappen moeten maken, omdat de maatregelen werden aange- cherpt. Bij nieuwe verzwaringen, oals een avondklok, doen we dat wel weer." GO ZATERDAG 23 JANUARI 2021 BenVan Olffen, Belangenorgani satie Amateur Voetbalverenigingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53