'Engelse variant mogelijk dodelijker' Avondklok: Blijf binnen 5 1 ■ëzim ,,Dat schrikt wel af. Maar als het om skiën gaat, is diezelfde disci pline soms ver te zoeken. Ergens snap ik het wel. In Wenen wonen 2,2 miljoen inwoners en soms ko men de muren op je af als je twee hoog achter woont met twee kin deren. Dan wil je wel even naar de piste.'' In september zat hij tien dagen in quarantaine, omdat drie col lega's positief waren getest. ,,Toen kreeg ik meteen een e-mail van de gezondheidsdienst met een cc'tje naar de politie. Drie uur later ston den die voor de deur om te contro leren of ik echt thuis was. Ze no teerden mijn telefoonnummer voor steekproeven. Op de laatste dag belde de politie en vroegen ze of ik nog ziek was geworden. Zo niet, dan was ik vanaf midder- nacht een vrij man, zeiden ze.'' Lockdowns, avondklokken en verplichte mondkapjes. De Roer- bags weten inmiddels niet beter. ,,Ik wil geen lesjes leren maar ik denk dat de Nederlandse overheid als het om slagvaardigheid gaat nog wel wat kan leren van de Oos tenrijkse. Want het kan hè, dat la ten we hier zien. Ook in Wenen waar 2,2 miljoen mensen dicht op elkaar wonen. Het kan absoluut.'' LONDEN De Britse variant van het coronavirus blijkt na uitge breid onderzoek mogelijk toch dodelijker dan het 'oude' virus. Dat heeft de Britse premier Boris Johnson gisteren gezegd tijdens een persconferentie. ,,We heb ben vandaag vernomen dat het Britse virus zich niet alleen snel ler verspreidt, maar ook tot een hoger sterftecijfer leidt.'' Voor mannen van in de 60 is het risico op overlijden met het huidige coronavirus 10 op de duizend. De nieuwe variant treft 13 tot 14 op de duizend mannen dodelijk. Dat zegt wetenschap pelijk adviseur van de regering Patrick Vallance, die bezorgd is. Zeer hard zijn de cijfers vol gens hem, nog niet: ,,Ik wil bena drukken dat er veel onzekerheid bestaat rond deze cijfers.'' Bij mannen van boven de 60 eist Engelse variant meer doden De nieuwe variant werd voor het eerst ontdekt in Londen en het zuidoosten van Engeland. De Britse variant blijft zich over de hele wereld verspreiden en heeft nu minstens zestig landen en ge bieden bereikt. Johnson zei ook dat de vaccins nog steeds effec tief zijn tegen beide varianten van het virus. Groot-Brittannië heeft meer dan 3,5 miljoen besmettingen geregistreerd en bijna 96.000 doden. Daarmee staat het land op de vijfde plaats in de wereld en is het het meest getroffen land van Europa. Behalve een Engelse zijn er nog twee varianten van het virus bekend, die voor het eerst zijn ontdekt in Zuid-Afrika en Brazi lië. Zowel de Braziliaanse als de Zuid-Afrikaanse variant zijn net als de Engelse besmettelijker. alleen] samen krijgen we corona ondercontrole zaterdag 23 januari 2021 GO laten we hier zien' S8W* Het gezin Roerbag woont nu ruim anderhalf jaar in Oostenrijk en zit inmiddels in de derde lockdown. foto's privébeeld overtreden staan uitgebreid in de krant. 21.00 uur Rijksoverheid 4.30 uur Vanaf zaterdag 23 januari geldt een avondklok. Van 21.00 uur 's avonds tot 4.30 uur 's ochtends blijft u binnen. Het is verboden om zonder geldige reden* buiten te zijn. Deze zware maatregel moet ervoor zorgen dat minder mensen elkaar ontmoeten. Zo voorkomen we verspreiding van het coronavirus. Er zijn grote zorgen over de Britse variant van het coronavirus, die nog besmettelijker is dan het virus dat we al kennen. Het is nodig om nu besmet tingen af te remmen en de verspreiding van nieuwe varianten te vertragen. Zo houden de ziekenhuizen ruimte voor coronapatiënten en kan andere zorg zoveel mogelijkdoorgaan. Deavondklokgeldttotiofebruari4.30uur. *Kijk voor meer informatie op riiksoverheid.nl/avondklok. of bel 0800-1351.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5