Geen crosscircuit, wel nieuwe races op de weg BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 13 Column @Barryvdh9 Sjaak Sinke Vlissingen Na twee crosscircuits gaat de orga nisatie van Run Your Own Race de weg op met maar liefst vijftien parcoursen in februari en maart. Er kan steeds een hele week gelo pen worden van maandag tot en met zondag. De lopen zijn uitge zet in Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant. Keuze is er tussen een kort en een lang circuit en een jeugdcircuit. Er komt een punten telling met leeftijdscorrectie. Wie aan minimaal 8 lopen heeft mee gedaan komt in de einduitslag. De data van het circuit zijn 1-7 fe bruari: Strandloop Renesse en Ronde van Kattendijke, 8-14 fe bruari: Ronde van Vrijburg en Goeree, 15-21 februari: Klavervel denloop en Ronde van Kats, 22-28 februari: Westkapellezeedijkloop De essentie van het Run Your Own Race-circuit is dat elke loper op een zelf gekozen moment de route loopt en zijn tijd invoert op de website www.runyou- rownrace.nl. De jaarlijkse crosscompetitie is van de baan. Mogelijk kunnen en kele losse wedstrijden doorgaan als de coronasituatie verandert, maar een reeks wedstrijden met een klassement zit er dit jaar niet in. Dat liet Anj olie Engels, voorzit ter van de Vereniging Zeeland At letiek, weten na overleg met de zeven atletiekverenigingen. Baas legt in zijn werkkamer uit hoe hij te werk gaat. ,,Je laadt eerst een foto in. Daarna maak je lagen aan en ga je spelen met kleur. Wan neer je zo'n dingetje maakt, moet je er zo min mogelijk details in heb ben, maar het moet wel herkenbaar zijn. Er moet een gezicht in zitten, maar geen ogen. De ene keer pak ik wel een mond, de andere keer niet. Ligt er net aan wat de foto vraagt. Als er één persoon op de foto staat en het lukt in één keer, ben ik er zo'n drie uurtjes mee bezig.'' Dirk van Duijvenbode Het is een hobby en geen werk, benadrukt Baas meermaals. ,,Ik hoef er niet veel aan te verdienen. Als je ziet hoeveel tijd ik erin stop.Ik vind het gewoon leuk om te doen. Laatst baalde ik wel, tijdens het WK darts. Ik had Dirk van Duijvenbode graag willen ma ken met een aubergine in zijn hand, maar geen tijd voor gehad. Nu is het momentum weg.'' Dit jaar zullen ongetwijfeld weer heel wat mensen blij gemaakt wor den met een 'BAAS' op aluminium of canvas. ,,Als er weer gevoetbald wordt, kan ik de krant afstruinen en inspelen op de actualiteit. Maakt Arjen de Koeijer bijvoorbeeld een hattrick, kan ik hem maken aan de hand van een beeld uit die wed strijd. Ik pak liever geen willekeu rige foto's. Er moet een verhaal aan kleven.'' Ook over een pay-offis na gedacht. ,,Het moment, de foto, een 'BAAS'. Wel pakkend, toch?'' Het is nog steeds behoor lijk stil op de Zeeuwse voetbalvelden. Door de huidige, aangescherpte corona maatregelen is de kans dat er dit seizoen nog echt gevoetbald gaat worden, weer iets kleiner gewor den. Buiten het veld is er over duidelijk wel weer beweging. Bij sommige clubs dan. Kloetinge presenteerde deze week Jarreau Manuhuwa als eer ste aanwinst, nadat eerder be kend was geworden dat Thijs van den Dries vertrekt. 'Project 2020' wordt 'Project 2022'. Manuhuwa vertrekt dus bij ASWH, waar ze het oog hebben laten vallen op onder anderen Brüenaar Yarick Dorst (Barendrecht) en Erwin Franse. De rechtsbuiten van Hoek werkte eerder bij Goes al succesvol samen met trainer Ro gier Veenstra. In deze voetballoze maanden is bij Hoek, de club waar norma liter altijd wel iets gebeurt, rond het eerste elftal al een tijdje sprake van een oorverdovende stilte. In groepsverband trainen gebeurde niet meer sinds half oktober. Trainer Lieven Gevaert en zijn assistent Steven Maes - die beiden geen salaris meer ont vangen - wilden wel maar moch ten niet. Ze organiseerden nog wel een toernooitje padel, bij een tennisclub in de buurt van Gent waar ongeveer de helft van de se lectie tijd voor had. Veel spelers zijn benieuwd naar het volgend seizoen. Wat is de technische commissie van Hoek van plan? Wat zijn de fi nanciële mogelijkheden van wege de coronacrisis? Wie mag MWie mag er blijven en wie niet? er blijven en wie niet? Wie ver trekken er uit eigen wil, omdat ze het wel gezien hebben bij de club? En welke mogelijke verster kingen staan er op het lijstje? In middels hebben de spelers te ho ren gekregen dat de gesprekken eind januari worden opgestart. voetballers die van plan waren om na dit seizoen te stoppen? Lionel Fitsch deed dat onlangs al bij Kloetinge. Hij draaide er niet omheen: Fitsch voelde zich geen voetballer meer en wil zijn ener gie liever in andere zaken steken. Om me heen hoor ik steeds va ker: na zo'n seizoen kun je als voetballer toch niet stoppen? Dat verschilt per individu, denk ik. Als je de afgelopen tijd al geen zin meer had en steeds een an dere smoes verzon om niet - in kleine groepjes - te hoeven trai nen, dan is het beter om er een punt achter te zetten. Had je dat gevoel niet en heb je het thuis in middels wel gezien, plak er dan lekker nog een jaar aan vast. Want de meeste mensen verve len zich kapot. zaterdag 23 januari 2021 Marinus Baas in zijn digitale atelier in Arnemuiden. foto dirkjan GJELTEMA en Omloop de Pluimpot, 1-7 maart: Veersemeerloop en Omloop Mat- tenberg, 8-14 maart: Ronde van 's Heer Abtskerke en Krekenloop Ouwerkerk, 15-21 maart: AV Flak- keeloop en Ronde Yersekse Moer. 22-28 maart: Finale ronde van Nisse. Muzikant Danny Vera uit Mid delburg. De Zeeuwse funkband Smelly Kitchen. StoDDen? Waar ik benieuwd naar ben: hoe zit het met de Zeeuwse Hopelijk een rimpelloos jaar, zonder oponthoud, met lekkere wedstrijden. Leven in de brou werij, dat hebben we nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41