II 12 ZEELAND KNVB beslist begin februari over aftrap Bruins gaat voor derde jaar SSV'65 Oud-spits van Arnemuiden zat na een bedrijfsongeval in 2019 niet bij de pakken neer. Geïnspireerd door kunstenaar Barry Pirovano ging hij foto's bewerken. Inmiddels hangt op steeds meer plekken een echte 'BAAS' aan de muur. Beulens tekent historisch contract In een update over het hervatten van het ama teurvoetbal geeft de voetbalbond KNVB aan dat er uiterlijk op 10 en 11 april weer afgetrapt moeten worden anders wordt de competitie niet meer opgestart. Hierbij wordt rekening gehouden met de trainingsopbouw naar een eventuele herstart. De bond beslist uiterlijk in de week van 9 februari of hervatting nog reëel is. De KNVB kijkt ook alvast voorzichtig naar al ternatieven. Een optie is voor het veldvoetbal in de resterende maanden van dit seizoen op basis van inschrijving (regionale) competities of bekertoernooien te organiseren voor alle categorieën, inclusief het standaardvoetbal. Pim Bruins zal ook in het seizoen 2021/2022 actief zijn als trainer van SSV'65 uit Goes. Daarmee gaat hij een derde seizoen bij de za terdag-tweedeklasser. Als speler kwam Bruins in twee periodes uit voor de club uit Goes. Door blessureleed verlegde hij in 2015 zijn aandacht naar het trainersvak door aan de slag te gaan met SSV'65 2. Tussen 2016 en 2019 stond hij vervolgens aan het roer bij Krabben- dijke waarna hij terugkeerde bij SSV'65, maar dan als trainer van het eerste elftal. ,,Ik wil graag echt iets neerzetten met SSV'65, in een seizoen zonder corona-onderbrekingen.'' MARINUS BAAS NIEUWE HOBBY Zweistra Perdaen Marinus Baas (35) verloor eind 2019 bijna zijn duim door een be drijfsongeval. Hij kwam een jaar thuis te zitten. Achter zijn compu ter vond de voormalige spits van Arnemuiden en Kloetinge een nieuwe hobby. Even een strip boren. Dat deed hij wel vaker op zijn werk. In december 2019 ging het echter mis. Baas raakte tijdens het boorklusje ern stig gewond aan zijn duim en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. ,,Toen ik op de operatie tafel lag, zei de arts: hou er rekening mee dat je 'm kwijt bent.'' Dat on heil bleef hem bespaard, maar voor zichtigheid is nog altijd geboden. ,,Waarschijnlijk moet ik nog een keer geopereerd worden.'' Baas kwam van de ene op de an dere dag thuis te zitten. Hij had op sociale media al meermaals werken van Barry Pirovano voorbij zien ko men. Deze kunstenaar is zeer po pulair onder voetbalsupporters en bekend van zijn minimalistische stijl. ,,Hij is mijn inspiratiebron'', vertelt Baas, die na zijn ongeval zeeën van tijd had en steeds vaker achter de computer kroop. ,,Ik heb gezocht en gegoogled. Toen een vriendinnetje van mijn dochter Manouk hier logeerde, zei ze dat ik AutoSketch eens moest proberen. Nadat ik de eerste tekening met dat programma had gemaakt, dacht ik: bam, dit is het.'' Leuk cadeautje Het bleek een opmaat naar meer. Toen ik op de operatietafel lag, zei de arts: hou er rekening mee dat je die duim kwijt bent Baas maakte kunstwerken van be kende namen als Johan Cruijff, Conor McGregor en Danny Vera, maar tekende bijvoorbeeld ook al een jeugdspeler van Patrijzen en de gitaarleraar van zijn dochter. Soms gaat hij voor zichzelf aan de slag en soms krijgt hij aanvragen. ,,Het is gewoon een leuk ca- deautje'', weet Baas. ,,Ik kreeg laatst de vraag of ik ook een vrachtwagen kon maken. Ik had geen flauw idee, maar het resultaat was toch wel vet. Ik focus me dus niet alleen op sport. In overleg met de geïnteresseerde wordt een pas sende foto gekozen. Dat kan van alles zijn.'' Serge Beulens gaat de boeken in als de eerste trainer van de fusieclub HKW'21. De club legde hem en zijn rechterhand Erik de Groene vast voor komend seizoen. De twee zijn dit seizoen ook al actief als trainers van de sa menwerkende eerste elftallen van Hoede- kenskerke en Kwadendamme. Vanaf komend seizoen is de samenwerking echter gepromo veerd naar een fusie. Die beslissing werd dit voorjaar genomen. J ohn Tahapary uit Goes blijft trainer van voet balvereniging Wemeldinge. Hij wil graag nog een jaar zonder corona onderbrekingen vol maken bij Wemeldinge, laat voorzitter Hans van Klink weten. Quote van de dag 'Ik heb te veel ambitie om 'nee' te zeggen tegen een club als PKC' zaterdag 23 januari 2021 VOETBAL VOETBAL 1 Dressuurama- zone Thamar Zweistra (foto) uit Schore doet dit weekeinde mee aan de wereldbeker in het Oosten rijkse Salzburg. Ze is de enige Nederlandse vertegenwoor diger in het dressuur, maar een aanzienlijk contingent Ne derlanders doet mee aan de eveneens daar gehouden springwedstrij- den. 1,03 Het moment, een foto, Stefan Maas Arnemuiden -Marinus Baas De tweeling Daan en Jaap Esser, met wie Baas zelf speelde bij Kloetinge. Springruiter Cindy Perdaen uit Philippe deed met haar paard Gumbo Mumbo voorin mee bij de wedstrijden in het Belgische Lier. Donder dag werd de combinatie foutloos vierde in de 1.40 wed strijd (0,03 van het podium), gisteren werd ze foutloos vijfde. Nu kwam ze een halve tel tekort voor een podiumplaats. Pim Bruins blijft langer bij de club waar hij ook jarenlang speelde. foto johan van der heijden VOETBAL - Korfbalster Romy de Rijke op www.pzc.nl over haar overstap van Fortis naar PKC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40