TERAA m WACHT O Weg met gevaar -fafeeu V S-VIMHD6RE/S ZEELAND 11 'Subsidie zonneparken niet naar buitenland' Wees alert! IlPr m CORDEJONGE A MIDDELBURG Als buitenlandse investeerders de subsidies en winsten opstrijken van zonne parken, neemt het draagvlak voor zulke duurzame projecten af. GroenLinks wil daarom dat het geld ten goede komt aan Zeeuwse burgers en bedrijven. Statenleden Maaike Walraven en Gerwi Temmink hebben vra gen gesteld aan het dagelijks pro vinciebestuur over een artikelen serie in de PZC. Daarin wordt onder meer aangegeven dat er in Zeeland nog flink wat plannen zijn voor zonneparken van bui tenlandse ondernemers. Van het Zonnepark in Zierikzee, en zon- neparken tussen Arnemuiden en Zierikzee en rond Sluiskil wil GroenLinks weten of ze wel pas sen binnen de afspraken in het Zeeuwse klimaatakkoord en de omgevingsvisie. Heeft de pro vincie al vergunningsaanvragen ontvangen, vraagt GroenLinks. En zo ja, wil zij 'hier voor gaan liggen?' Walraven en Temmink willen dat de provincie er samen met de gemeenten voor gaat zorgen dat duurzaamheidsubsidies ten goede komen aan de Zeeuwse gemeenschap en niet weg vloeien via proj ectontwikkelaars naar het buitenland. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 PSV-trainer PSV-trainer Schmidt beticht scheidsrechter Nijhuis (krant 19 januari) dat hij zware overtredin gen niet bestraft. Hij geeft Nijhuis zelfs de schuld dat PSV-speler Gakpo hierdoor geblesseerd raakte! Hij noemt Nuijhuis partij dig en wenst nooit meer met hem te praten. Dergelijke aantijgingen kunnen natuurlijk niet. Schmidt heeft wel een punt. Nij- huis fluit niet volgens de regels en normen. Hij voert zijn eigen show op en lapt regels aan zijn laars. Zware overtredingen laat hij on bestraft. Je mag zowat iemand doormidden schoppen en meneer fluit nog niet. Dit kan natuurlijk niet. De scheidsrechter bepaalt wat wel en niet mag en bepaalt het sportieve verloop van een wedstrijd. Hij is er ook ter be scherming van de spelers. Ik be grijp niet waarom de KNVB Nij- huis niet op het matje roept en hem opdraagt te fluiten volgens afgesproken regels en normen. Wil meneer dit niet, dan verwij deren uit het scheidsrechterkorps. F. Steijaert, Middelburg Waterdunen De beste bestuurder van Zeeland (krant 15 januari), en misschien van Nederland, heeft het project Waterdunen in haar pakket. Slecht nieuws om na de geplande oplevering in 2014 te vernemen dat het afronden vanaf 2021 nog een aantal jaren en vele miljoe nen extra kost. Zo is het een af faire geworden voor gedepu teerde A. Pijpelink in de stijl van de kinderopvangtoeslagaffaire. We weten hoe het afloopt voor verantwoordelijke bestuurders. Ook Harry van der Maas mag aansluiten in de rij met de affaire Zanddijk. Er wordt nu reeds 10,5 miljoen euro besteed zonder de goedkeuring van Provinciale Sta ten. Jo-Annes de Bat gun ik als fi nancieel verantwoordelijke, na verkiezingen in maart een baan tje in Den Haag. De overige leden een vervroegd pensioen in de lijn van de 57+ regeling. Vervolgens kunnen we toewer ken naar een nieuwe lichting Ge deputeerde Staten die luistert naar haar burgers. J. L. van Gastel, Kruiningen Waterdunen (2) Met verbazing lees ik in de krant (9 januari) dat de gemeente Sluis met de hand over het hart strijkt om Molecaten een plezier te doen om toch op gas aan te mogen slui ten. Iedereen die nieuw gaat bou wen krijgt hiervoor geen vergun ning en moet gasloos bouwen. Dat dit extra kosten voor Moleca- ten meebrengt, is logisch maar dat geldt ook voor een ander. Toendertijd lag de gasleiding klaar voor het park maar die optie is verlopen door het steeds uit stellen van de bouw, dus gewoon afkoppelen. Is het dan zo dat er in het geldverslindende project Wa- terdunen toch nog een handrei king moet plaatsvinden om Mo- lecaten te laten bouwen! Bezit de gemeente Sluis dan toch meer dere duimstokken om met ver schillende maten te meten? J. Steijaert, Breskens Skatebaan Door ingetekende schetsen zou den de kopers geweten hebben dat die skatebaan er zou komen. Aldus de PvdA in Middelburg (krant 18 januari). Nonsens! Toen ik mijn woning in de Mortiere kocht, lag achter mijn perceel vol- te 71 gens de schetsen géén hotel maar wel een golfbaan die doorliep tot ruim voorbij mijn perceel. Deze schets hing zelfs op de kamer van de wethouder maar bleek ach teraf niets met de werkelijkheid te maken te hebben. De schets was maar een impressie van wat er mogelijk zou kunnen komen. Zo kun je alles recht praten. Dus die onzinnige opmerking van Je roen Louws is flauwekul! Bewo ners, veel succes! Theo Platzbeecker, Middelburg Deltaweg Voorjaar 2023 aanpak Deltaweg. Geweldig toch! Veiliger! Minder files! Meepraten! De provincie ge bruikt een soort mantra en de krant neemt die gewoon over. Het is op een na de drukste weg van Zeeland; maar is dat een ar gument? Wordt het drukker? In 2010 was het gemiddelde aantal auto's per werkdag 18.415. Eind 2019 is dat gemiddelde 18.629. Ge beuren er veel ongelukken? Offi ciële cijfers spreken van zeven tien ongevallen tussen 2015 en 2020, waarvan nul met dodelijke afloop. Zijn er te veel files? Sinds het openstellen van de tweede burg bij Kats staat er zelden meer een file. Als er al een file staat, staat deze voor de verkeerslichten bij Wilhelminadorp. De provincie heeft een varianten studie laten maken. Duurste vari ant 75 tot 150 miljoen (vierbaans maken). Een jaar geleden stelde een verkeersdeskundige in deze krant: 'Niet de weg moet anders, maar het rijgedrag'. Siem Huisman, Goes zaterdag 23 januari 2021 GO jdi- -V- Waarschuwing langs de Deltaweg. archieffoto ernesta verburg .v •V-.SV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39