9 zaterdag 23 januari 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Een verslaggever en foto graaf tekenen ze elke week op. Tekst Joeri Wisse en foto Marcelle Davidse Locatie: Voorhaven, Hansweert Tijdstip: 12.30 uur Ik klink misschien Amsterdams, maar ben een echte Zeeuw. Op m'n zesde verhuisde mijn vader van Middelburg naar Amsterdam. Ik heb er 27 jaar ge woond. Amsterdam was toen nog leuk. Je kon op straat nog een geintje maken met oliemannen en stratenmakers. Toen ik getrouwd was en we een zoontje hadden gekregen, moesten we ons huis in de In dische buurt uit. De halve stad werd ge sloopt. Ik kon een huis in Almere krijgen, maar die ambtenaar kon niet garanderen dat ik in de haven mocht wonen.'' ,,Als je een Zeeuw bent, blijft dat altijd in je hoofd zitten. We wilden onze jongen ook niet laten opgroeien tussen de bui tenlandse kinderen die om tien uur 's avonds nog op straat zwierven. Ik zei: ik ga terug naar Zeeland, kijken of daar iets te doen is en een huis te krijgen is. Op het moment dat hier de werf werd geopend, verhuisden we naar Hansweert. Ik dacht lang dat ik niet ouder dan vijftig zou wor den. In die tijd klom je met laskarretje op je rug een mast van twaalf meter in. Ik was erg lenig, dat was vaak mijn redding.'' ,,Ik woon hier nu zo'n 35 jaar. Toen ik werkte kwam ik nooit aan de dijk. Daar had ik geen tijd voor. Op een werf kun je van 's ochtends zes tot 's avonds twaalf uur werken. Ik maakte heel veel over uren." Scheldestraat ,,Een sociaal leven had ik bijna niet. Voor mezelf vond ik dat niet erg, maar tegen over m'n kinderen heb ik er nu wel spijt van. Al die tijd wonen we in de Schelde- straat, in een arbeidershuisje. Het liefst zou ik verhuizen. Als je altijd gewerkt hebt, wil je ruimte om wat te kunnen doen. En ik heb alleen maar een klein schuurtje. Maar m'n vrouw wil niet weg. Zij woont er wel naar haar zin en dat is het belangrijkste." GO VAN DE STRAAT k was lenig, dat was vaak mijn redding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37