II Vertraging dreigt voor renovatie van bruggen Alternatieve visie op het Nollebos 5 bood op persoonlijke titel hulp aan. En restaurant De Beren bestaat nog. Drie dagen per week (vrijdag, zater dag en zondag) levert het restaurant afhaalmenu's. Hoe hangt de vlag in Goes? Peter Schaap: ,,We hangen niet meer aan een zijden draadje. Ik heb positieve gesprekken gehad met de bank. En we weten dat er voor starters nu ook een steunregeling komt. Dat is een hart onder de riem." De vraag is wanneer Schaap daad werkelijk geld ontvangt. ,,Pas vanaf april gaat het loket voor starters open. Met een beetje geluk heb je dan in juni geld. Eigenlijk vind ik dat het kabinet op dit punt moet ver snellen. En geef anders een voor- schot!" De restauranteigenaar heeft niet uitgerekend wat hij aan steun tege moet kan zien. Hij hoopt op 150.000 tot 200.000 euro. Anders dan in november ziet Schaap licht aan het eind van de tunnel. ,,De vaccinaties zijn begonnen en het kabinet gaat nu ook starters helpen. Als we weer open mogen, is De Be ren zeker van de partij. We zijn een marathon aan het lopen. Dan geef je niet honderd meter voor de fi nish op." Kappers teleurgesteld Kappers zijn teleurgesteld in het nieuwe steunpakket van het kabi net. Er komt geen geld om de nood in de zwaar getroffen kappers branche acuut te verlichten. Boven dien heeft de Tijdelijke overbrug gingsregeling zelfstandig onderne mers (TOZO) in de loop van het jaar weinig kappers kunnen helpen. Ook eigenaar Jeroen van Gastel van Charlie Hair in Goes vindt de steun niet genoeg. ,,Dat komt mede omdat in TOZO 3 het inkomen van de partner wordt meegeteld bij het bedrijfsinkomen. Den Haag houdt er geen rekening mee dat je al je spaar geld opsoupeert om je kapsalon overeind te houden. Ik heb negen personeelsleden thuis zitten. Die wil ik voor mijn salon behouden. De NOW en TVL dekken echter de sala riskosten en vaste kosten maar voor een deel. Ik ben al bijna 70.000 euro kwijt door de lockdowns. Daarnaast heb ik een hypotheek en een gezin. Rustig naar mijn pensioen toeleven, kan ik wel vergeten." Hrieps is nog geen zekerheidje Er komt ook een 300 miljoen euro groot garantiefonds voor evenemen ten, zodat organisatoren aan de slag kunnen met het plan nen en opzetten van bij voorbeeld festivals, vanaf het moment dat dat weer verantwoord is. Het kabi net denkt voorlopig aan 1 juli. De precieze invulling wordt nog uitgewerkt. Hugo Kramer (foto) van het festival Hrieps in Grijpskerke wil eerst af wachten wat de steunmaatregel pre cies inhoudt. ,,Het is te vroeg om er iets zinnigs over te zeggen." Hrieps staat voorlopig gepland op zaterdag 18 september. ,,Mei was ge zien de pandemie nog te vroeg. Als het onverhoopt niet door kan gaan, schuiven we het festival door naar mei 2022. Met de 52 bands die we hebben geprogrammeerd, zijn daar over afspraken gemaakt." Voor Kramer is het wel zaak dat er weer eens wat geld in het laatje komt. In mei 2019 werd Hrieps slachtoffer van een roofoverval. Drie gemaskerde mannen gingen er na het muziekfestival met de dagop brengst van een half miljoen euro vandoor. ,,Ik heb opnieuw moeten investeren. Ik sta een miljoen in de min. Dat geld moet een keer worden terugverdiend. Ik hoop dat Hrieps dit najaar door kan gaan. In de eerste plaats voor het publiek." gonnen, vielen tot nu toe buiten de boot. Restaurant De Beren in Goes leek daarvan het slachtoffer te wor den. Het opende 11 februari. Een maand later moest de horeca dicht om het coronavirus te beteugelen. Eigenaar Peter Schaap, hoewel al 26 jaar ondernemer, werd daarvan de dupe. Op geen enkele steunrege ling kon hij een beroep doen. Net open kon hij geen omzet over ja nuari aantonen. In november slaakte hij een nood kreet: met eigen geld ging hij het nog maximaal twee maanden red den. Familie en personeel wilden De Beren helpen via een crowdfun- dingsactie. Jurgen van Cutsem, di recteur van de Roompot Group, We hangen niet meer aan een zijden draadje -Peter Schaap Op vragen van Statenlid Joan van Burg (SGP) gaf gedeputeerde Harry van der Maas (SGP) gisteren in de Statencommissie bestuur aan dat hij daarover afgelopen week heeft over legd met Rijkswaterstaat. Er is te weinig geld om op tijd klaar te zijn. ,,Wat gaat het nieuwe kabinet doen met deze grote onderhoudsop- gave?", vroeg Van der Maas zich af. ,,Komt er extra geld? Anders moeten er keuzes worden gemaakt.'' Vinger aan de pols Van Burg en Fred Walravens (Forum voor Democratie) twijfelen of Rijks waterstaat organisatorisch in staat is de klus te klaren. Het gaat ook om kennis en capaciteit, erkende de ge deputeerde. Hij wilde niet voor een andere organisatie spreken, maar be loofde de vinger aan de pols te hou den. ,,Als er keuzes nodig zijn, willen wij daar graag nauw bij betrokken zijn, zodat wij met Rijkswaterstaat kunnen delen wat wij belangrijk vinden in de regio.'' Met het, door zo'n 450 handteke ningen ondersteunde, 'burgerini tiatief' laat de stichting weten dat veel Vlissingers niets zien in grootschalige verblijfsrecreatie en grote toegangswegen naar en in bos en park. De gemeenteraad moet vasthouden aan tien jaar ge leden vastgelegde uitgangspunten en vooral inzetten op natuurher- stel en opknappen van wandelpa den en 'parkmeubilair'. Een hon- denrenveld, een gras- en bloe menveld voor insecten en een schoolwerktuin voor basisscholie ren kunnen Nollebos en West- duinpark wel verrijken, stelden stichtingsbestuurders bij de over handiging van hun plan. Een stuk goedkoper Naast de visie diende Ons Nolle- bos ook een alternatief raadsvoor stel in. Voorzitter Frans de Reeper benadrukte dat hij hoopt dat dat voorstel meer in de smaak valt dan het nog te verschijnen college voorstel. Financieel is Vlissingen dan in elk geval beter uit, want de kosten van de alternatieve visie raamt Ons Nollebos op 750.000 euro, terwijl het 'integraal streef beeld' van de gemeente bijna een miljoen euro meer kost. De gemeenteraad zou oorspron kelijk volgende maand een besluit nemen over de toekomstvisie Nollebos. Maar omdat onlangs werd besloten dat de raad alleen nog digitaal vergadert, is de be spreking van de plannen minstens twee maanden opgeschoven. ,,Veel mensen vinden het voorstel over het Nollebos belangrijk. Het is dus wel zo respectvol recht te doen aan dat belang'', meldde bur gemeester Van den Tillaar. zaterdag 23 januari 2021 GO De grootscheepse renovatie van sluizen en bruggen in Zeeland dreigt vertraging op te lopen. Tot 2030 is in totaal ongeveer drie miljard euro nodig voor het op knappen van 26 Zeeuwse objec ten. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Een 'streefbeeld' waarin hotels, vakantiehuisjes, wandelvlon ders en steile oevers in het Vlissingse Nollebos worden aangelegd, ziet de Stichting Behoud en Beheer Nollebos/ Westduinpark niet zitten. Het bestuur van de stichting - be kender onder de 'roepnaam' Ons Nollebos - bood burge meester Bas van den Tillaar van Vlissingen daarom gisteren een 'alternatieve visie' op de in vulling van Nollebos en West- duinpark aan. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33