Milde eis voor bezit kinderporno Scherpere regels voor meer vis in de zee D66: 'Wat merkt de burger van samenwerking over de grens?' 4 -$m De straf die officier van justitie Linda van den Oever tegen hem eiste was relatief mild. Geen twaalf maan den cel, wat daar normaliter voor staat, maar maatwerk: één week cel plus twintig weken voorwaardelijk met een proeftijd van vijf jaar, een taakstraf van 240 uur en toezicht door de reclassering. En zo nodig een klinische opname. Therapieën hielpen niet F. mankeerde wel het één en ander, zo bleek uit het relaas van de reclas sering. Hij had sociale angsten, raakte snel in de stress en zag overal beren op de weg. Door die kinder porno kreeg hij een goed gevoel, zei F. ,,Ik ben er niet blij mee. Zoiets doe je niet, Het is fout, ik weet het en toch gebeurt het. Ik wil er vanaf." F. kwam in beeld tijdens een gro ter, lopend onderzoek. Zijn ip-adres werd achterhaald en in 2016 stapte de politie zijn woning binnen. Hij verdween enkele dagen in de cel en volgde therapieën. Maar het bleek in 2018 weer mis te gaan toen de reclas sering zijn computer controleerde Het is fout, ik weet het en toch gebeurt het. Ik wil er vanaf en er opnieuw kinderporno op stond. Of hij er wel eens bij stil had ge staan wat voor een ellende die mis bruikte kinderen moesten onder gaan, wilde één van de rechters we ten. Dat had F. wel, maar dan ach teraf. Inmiddels heeft F. zijn drang wat meer onder controle en weet hij de kinderpornosites te ontwijken. Eén van de rechters had de ultieme oplossing: doe die PC de deur uit. Uitspraak op 5 februari Hij schoot uit zijn slof toen gedepu teerde Anita Pijpelijk (PvdA) op merkte dat ondanks de coronacrisis alle vergaderingen gewoon doorgin- gen, zij het digitaal. „Bestuurders merkten niks van Covid, maar onze inwoners wel. De grenzen werden weer harder en ondoordringbaar." Als het erop aankomt valt de grens overschrijdende samenwerking vies tegen, vond Veraart. Commissaris van de koning Han Polman erkende dat de gevolgen van corona in de grensstreek gigantisch waren. ,,In overleg met beide minis teries is besloten dat zo'n acute grenssluiting nooit meer mag." Te gelijk gaf hij aan dat er wel degelijk veel is bereikt, zoals de fusiehaven North Sea Port, de gezamenlijke aanpak van het spoor Gent-Terneu- zen en diverse natuurprojecten. ONDERNEMERS BLIJ MAAR NIET EUFORISCH Het kabinet breidt het steun- en herstelpakket voor ondernemers uit. In totaal 7,6 miljard euro extra legt het op de plank om zwaar getroffen ondernemers door de loodzware lockdown te loodsen. Zeeuwse ondernemers reageren gematigd positief. et is een licht puntje. Het kabinet reikt ondernemers nu wel echt de hand", zegt eige naar Martijn van Battum van mode huis Studio Blique in Terneuzen. De winkelier vindt de hogere voorraad- vergoeding voor de detailhandel een stap vooruit. Modezaken blijven im mers zitten met moeilijk verkoop bare wintercollecties. ,,Die wintervoorraad krijgen we echt niet meer verkocht. Normaal zou ik eind januari 90 procent van alle winterkleding kwijt moeten zijn. Ik zit nu op 60 tot 70 procent. Er liggen nog facturen van de win tercollectie en voor de zomercollec tie is ook geld nodig. Alle steun van het kabinet is nu welkom. Ik heb snel geld nodig, want de NOW (sa larisvergoedingen) en TVL (vergoe ding vaste lasten) dekken de kosten niet volledig, al ben ik wel blij dat nu de vergoedingspercentages in de NOW en TVL omhoog gaan." Van Battums omzet is sinds okto ber fors gedaald. Funshoppen is er al maanden niet meer bij. De Belgen laten zich niet meer zien. Zijn reser ves slinken zienderogen. Toch gaat de ondernemer volgende week al weer de nieuwe wintercollectie in kopen. In de modebranche moet een ondernemer minstens een halfjaar vooruitkijken. ,,Niet inkopen is geen optie. Stel dat we 1 maart weer de deuren mogen openen. Dan moet je de juiste kleding hebben hangen. Als het zonnetje schijnt en de tem peratuur loopt op, wil de klant iets nieuws." Restaurant De Beren krijgt voor het eerst steun: 'Maar wel pas in juni' Het kabinet voert nu ook een rege ling in voor starters die tussen 1 ja nuari en 30 juni 2020 een bedrijf zijn begonnen. De precieze invulling wordt nog vastgesteld. De regeling, die zo veel mogelijk wordt gebaseerd op de TVL, geldt zowel voor het eer ste als tweede kwartaal van 2021. Startende bedrijven die vlak voor en net in de pandemie waren be- De EU-landen spreken samen af hoe er met de visserij in de geza menlijke wateren wordt omgegaan. Het visserijbeleid is al sinds jaar en dag een heet hangijzer in Brussel. Voor elke vissoort geldt nu de zo genaamde maximale duurzame op brengst. Dat wil zeggen, dat vis- stand de kans krijgt om op een be paald niveau te komen of te blijven zodat er duurzaam gevist kan wor den. Er zou niet meer vis mogen worden gevangen dan er door na tuurlijke aangroei bijkomt. Daarom bepalen de EU-landen samen hoe veel vis van elke soort waar gevan gen mag worden. Maar het Europees Parlement wil meer. Er moet juist meer vis in de zee komen. Deze week kreeg een voorstel van het Franse Europarle mentariër Caroline Roose (De Groenen) een ruime meerderheid. Om meer vis in de zee te krijgen, zou 30 procent van het EU-zeege- bied een beschermde status krijgen waarin bepaalde schadelijke visme- thoden niet langer zijn toegestaan. Van die 30 procent zou nog eens één derde helemaal taboe moeten worden voor visserij en alle andere economische activiteiten. Of dit voor het EU-zeegebied in totaal geldt of per land of zeebekken is niet bepaald. Grote verschillen Of het zover komt en het dagelijks bestuur van de EU dit initiatief uit het parlement overneemt, is de vraag. Visserijcommissaris Virgi- nijus Sinkevicius ziet het stand punt van het parlement als steun voor het beleid van de Europese Commissie. Maar hij waarschuwde voor al te ambitieuze doelen. Hij wees op de grote verschillen tussen bijvoorbeeld de Noord-Europese zeeën, waar de visstand er de laatste tientallen jaren aanzienlijk op Zo blijft er geen ruimte over voor de visser om zijn netten uit te werpen, om de consumenten van gezonde vis te voorzien vooruit is gegaan, en de Middel landse Zee waar overbevissing een groot probleem is. Kortom, het zal al moeite genoeg kosten om in alle zeeën het niveau van de maximale duurzame opbrengst te bereiken. Daar ligt wat hem betreft de priori teit. 'Ver van de werkelijkheid' SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen is niet gerust op de uit komst. Hij vindt dat er onvol doende onderzoek is gedaan naar de effecten voor vis, natuur of vis serij om nu al te besluiten tot het sluiten van 10 procent van het zee gebied voor de vissers. ,,Maar ken nelijk weet een meerderheid van de parlementsleden hier al wat een goede uitkomst is. Het parlement staat wel heel ver af van de werke lijkheid. Als we zo doorgaan blijft er geen ruimte over voor de visserman om zijn netten uit te werpen, om de consumenten van gezonde vis te voorzien." zaterdag 23 januari 2021 GO De 47-jarige A. F. uit de ge meente Goes die gisteren voor het Middelburgse verdachten- hekje zat op verdenking van het bezit van kinderporno was de uit zondering op de regel: hij be kende. Van het eerste tot het laatste plaatje of filmpje, en dat waren er veel. Heel veel: meer dan zeven miljoen. Ad Roos Middelburg -Verdachte A.F. Euregio Scheldemond, Linieland van Waas en Hulst, North Sea Port District, Comité Straat van Dover, de Vlaams Nederlandse Delta, de Grensgovernance - er wordt wat af vergaderd tussen Zeeland en Vlaanderen. ,,Maar wat merkt de burger daar nou van?", vroeg Ton Veraart (D66) gisteren aan het provinciebestuur. Ernst Jan Rozendaal Middelburg 'Ik ben al bijna 70 mille kwijt door de lockdowns' Frank Balkenende Goes H Jeroen van Gastel, eigenaar van kapsa lon Charlie Hair in Goes: ,,Ik heb negen personeelsleden thuis zitten. Die wil ik voor mijn salon be houden." foto marcelle Tien procent van de EU-wateren zou verboden gebied moeten worden voor de visserij en an dere economische activiteiten. Deze extra maatregel wil het Eu ropees Parlement nemen bo venop de beschermende regels die al (gaan) gelden. Doel: meer vis in de zee. Theo Giele Vlissingen -Bert-Jan Ruissen, SGP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32