De otter Nieuw onderdeel in samenwerking met ziekenhuizen en ambulancedienst Van voetballer tot kunstenaar Nog een klein zetje en na veertig jaar is hij terug in Zeeland Marinus Baas heeft een nieuwe hobby, met Barry Pirovano als inspiratiebron Studenten kunnen het deelcerti ficaat Basis Intensieve Acute Zorg (BIAZ) halen. Nadat zij het diploma Hbo Verpleegkunde behalen, zou den zij met dit extra deel certificaat vrijstellingen kunnen krijgen voor een gedeelte van de specialistische vervolgopleiding Basis Acute Zorg verpleegkundige. De studenten leren over acute zorg die buiten het ziekenhuis wordt verleend, acute zorg in de geestelijke gezondheid als acute zorg in het ziekenhuis. Adrz, Emergis, Regionale Ambu lance Voorziening Zeeland, Eras mus MC Academie en uiteraard de HZ University bieden samen de lessenreeks - ofwel minor - aan. Stage van twintig dagen De Erasmus MC Academie verzorgt de lessen. Onderdeel is een stage van twintig dagen verdeeld over acute zorglocaties in Zeeland. Stu denten oefenen scenario's in de acute zorg met trainers van onder meer ziekenhuis Adrz. Ze krijgen We moeten ons samen sterk maken voor behoud van goede zorg in Zeeland colleges van deskundigen uit de praktijk en docenten. De deelne mende onderwijs- en zorgorgani- saties willen met deze minor een aantrekkelijk programma aanbie den voor verpleegkundestudenten in Zeeland. Focus op samenwerking Paul Houweling van Adrz legt uit waarom het belangrijk is dat stu denten van de HZ deze minor in Zeeland kunnen volgen: ,,Zorgor- ganisaties in heel Nederland ken nen de uitdaging om personeel aan te trekken en aan zich te binden. Bij Adrz ligt de focus vooral op de samenwerking in de regio. We moeten ons samen sterk maken voor behoud van goede zorg in Zee land. Het aantrekken van gemoti veerd personeel is hierbij essenti eel." Marcel Duifhuizen, opleidings coördinator HZ Verpleegkunde, is blij met de samenwerking met de zorginstellingen. ,,Met deze minor kunnen we HZ-studenten Ver pleegkunde de mogelijkheid bie den zich te specialiseren in acute zorg. Veel verpleegkundestudenten hebben hier interesse in", aldus Duifhuizen. Proef De minor start eind deze maand als proef. Als die succesvol blijkt, kunnen na het eerste jaar meer Zeeuwse zorgaanbieders een func tie in de acute zorg bij de minor aanhaken. Daardoor kunnen dus ook meer studenten deelne men. It zaterdag 23 januari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Voor het eerst in vier maanden heeft een schip van enige omvang de Sloebrug in Vlissingen gepasseerd. Na een ingrij pende reparatie, die om en nabij 4 ton kostte, namen gedeputeerde Harry van der Maas (links) en de Vlissingse wethouder Els Verhage de brug gistermiddag weer in gebruik. Er zat speling op de scharnieren, doordat in de draaiconstructie drie bouten waren afgebroken. Daardoor was het te gevaarlijk om de brug te openen. De speling zat aan één kant, maar aan beide zijden is de constructie vernieuwd. Vorige week is ook een nieuwe asfaltlaag aangebracht, een klus die eigenlijk gepland stond voor het voorjaar. ,,Zo hebben we werk met werk gemaakt", aldus Van der Maas, ,,en voorkomen we twee keer overlast." foto lex de meester ZEELAND8 ZEELAND12 Specialisatie acute zorg bij HZ Hbo-studenten Verpleegkunde bij de HZ in Vlissingen krijgen de kans om intensief kennis te maken met de acute zorg in Zeeland. In nauwe samenwer king met de Zeeuwse ziekenhui zen en de ambulancedienst is er het vak Acute Zorg opgezet. Theo Giele Vlissingen Het doel is om meer verpleegkun digen in opleiding voor dit specia listische onderdeel van hun vak te interesseren. -Paul Houweling, Adrz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29