Ode slimste fans 'Ik vond dit de fijnste winnaar van De slimste mens ooit!'' MEDIA CULTUUR 25 name verstopt in de kelder, maar nu mag hij naar een mooie kast in de woonkamer. Een prominente plek, bij de elpees en de pick-up.'' PF: ,,Dat zien wij ook en daar zijn we uiteraard blij mee. Zolang de mensen het zo leuk vinden, gaan wij gewoon door. Maarten (Van Rossem, red.) en ik krijgen geregeld de vraag: hoe lang nog? Ik wil geen langjarig contract, maar bekijk het per jaar.'' RK: „Waarom zou je er ook over na denken? Het gaat toch goed zo? Ik vind het een topprogramma!" RK: ,,Nee, mensen kennen mij alleen van de Snollebollekes, de mensen in het land zullen geen verwachtingen hebben gehad. Elke vraag die ik goed beantwoordde, was een meevaller. Mensen in mijn omgeving kennen me beter. Mijn moeder appte al: jij gaat winnen, maar da's ook een trots moederhart denk ik. Mijn vader zei toen ik vijf afleveringen had over leefd: als je de finaleweek haalt, heb je kans. Want, zei hij, als Helmond Sport tegen Ajax voetbalt, hebben ze Hij had een hoofd waarvan ik dacht: dat hoort niet bij een vervelend persoon ook een kans. Daar sprak vertrouwen uit, hè?'' PF: ,,Ik had nog nooit van Rob ge hoord voor de opnames. Ik ben even gaan googelen en kwam natuurlijk uit bij Links Rechts. Ik heb dat beluis terd en dacht: nou, ik ben be nieuwd!'' Vanuit Best klinkt gelach. PF: ,,Maar hij had een hoofd waar van ik dacht: dat kan in elk geval niet horen bij een vervelend per soon. En daar gaat het toch om in de uitzending. Mensen moeten leuk meedoen en iets extra's brengen. Daarvoor ben je bij Rob aan het goede adres.'' RK: ,,Nee, zeker niet. Toen ik het op tv zag, was het wel heftiger dan hoe ik het ervaarde tijdens de opnames. De ironie droop eraf in de studio. Tijl is vanwege de Lama's natuurlijk heel goed in het vliegen afvangen, maar dat kwam misschien in de huiska mer minder goed over door die kleine, intieme setting zonder pu bliek.'' PF: ,,Tijl probeerde het spel te ontre gelen, dat is alleen maar leuk. Je ziet dat ironie op televisie lastig is. 50 procent kans dat het niet goed over komt. Blijkbaar pakte het anders uit op tv, want in de studio was het glas helder: Tijl was aan het ontregelen met een grote dosis ironie. Ik vond het een heel fijne kandidaat, juist omdat hij niet braaf was.'' RK: ,,En, daar hoor ik nu niemand meer over; hij wist ook heel veel. Als tegenstander baalde ik dat hij er steeds in bleef.'' RK: ,,Heel ingetogen, want er mag niks. Ik had anders een cafeetje afge huurd en alle finalisten en makers uitgenodigd. Ook mensen thuis uit nodigen mag niet. We halen het wel in. Ik heb iedereen uitgenodigd om 16 oktober naar de Snollebollekes- show in het Gelredome te komen. Maarten van Rossem heeft al toege zegd en ik hoop jij ook, Philip.'' PF: ,,Het staat in mijn agenda, hoor!'' RK: ,,Kijk, dat is mooi!'' PF: ,,Rob, wat verandert er voor jou?'' RK: ,,Mensen kenden me als feest- zanger, in die business ging het al goed. Maar nu zien mensen ook dat ik best wel wat weet van Jacques Brel en Charles Aznavour. Er is nog niets concreet, maar ik word al wel gepolst voor serieuzere initiatieven en niet meer alleen voor de lollige feestjes.'' PF: ,,Ik heb het al eerder tegen je ge zegd, maar jij zou met jouw stem best een album met chansons kun nen opnemen.'' RK: ,,Misschien wel, maar dan wordt het meteen zo pretentieus.'' PF: ,,Welnee, maak zo'n album stie kem, als het leuk is, breng je het uit.'' PF: ,,Haha, nee hoor, dat is een leuke running gag. Maarten vindt het altijd zeer lollig om tegen mij te beginnen over mijn voorkeur voor lekkere wij nen. Daar kan ik wel tegen. Ik lok het zelfs uit door bij een vraag over eten zelf al te vragen: wat drinken we daarbij? Misschien dat het dit seizoen wel erg vaak gebeurde, in de vol gende reeks laten we de wijnfles maar wat vaker staan.'' Geen winter zonder het olijke seniorenduo Philip en Maarten op NPO 2. Fans Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke week blikken zij terug op De slimste mens. Hoe beviel de finale-aflevering van vrijdagavond? AvE: Lekkere slotweek! Met een maar naar Tijl Beckand, de op een na belangrijkste kandidaat van de week. Zit jij in kamp 'Tijl moet emigreren naar Verweggistan' of in kamp 'Tijl is een topper'? GTNou, laat ik er maar met gestrekt been in gaan. Tijl is die dominante oom die je niet aan je Kolonisten van Catan-bord wil hebben zit ten. Die zijn gebrek aan in casseringsvermogen pro beert te verdoezelen met ge forceerde grappen om de sfeer niet helemaal te vergallen, waardoor je ook hem ook weer net niet diréct naar Verweggistan kan ver bannen. Gênant was het. AvE: Ach, er gebeurt tenmin ste iets in de uitzendingen. Wij klagen toch altijd over die bleekneusjes onder de kandidaten? Daar had je bij Tijl geen last van! We moe ten hem juist dankbaar zijn voor de reuring! Of je nou voor of tegen hem was: geen kijker zal neutraal hebben ,,Lange Frans, dat is toch een soort van zanger?" gestaan tegenover Tijl Bec- kand. GT: Dat kan ik niet tegen spreken. Het is ook typisch Nederlands: juichen voor de underdog en bij elk geurtje van arrogantie rond een op ponent wild tekeer gaan. Fa natisme wordt afgestraft. En toch. Tijl verloor deels zijn masker en wat daarachter zat, oogde niet smakelijk. Het zal me niets verbazen als kij kers dat gevoel meenemen bij het zien van Tijls toekom stige programma's. AvE: Belangrijker: de win naar! Zag jij hem aankomen? Die verbijstering op het ge zicht van Emma Wortelboer ,,Televisie is een onnozel medium, daar is weinig concentratie voor nodig" toen ze zich reali seerde dat ze de finale misliep, onbetaalbaar! GT:Rob is de fijnste winnaar ooit in De slimste mens. Met alle respect voor mensen als Astrid Kersse- boom of onze eigen Angela de Jong, ik ging er vanuit dat zij het wel ver zouden schop pen. Maar de man achter Springen nondeju en Beuk de ballen uit de boom AvE: Schitterend toch? 'Zo zie je maar weer lieve kin deren, ook al begin je met LTS Zwak stroom...' Beste speech ever in De slimste. Het was so wieso een topweek, deze laatste. Dat is inclusief droogkloot Sjinkie Knegt die stoïcijns zijn hoofd van links naar rechts blijft bewegen, alsof hij naar tennis kijkt! GT: En inclusief het woord 'cumshot' in de puzzel, Phi lip die van Emma leert wat een 'kwarrel' is en -vooruit dan - Tijls plotselinge 'Shit!!!' na het missen van een ant woord. Juichen én je dooder- geren, dat maakt een zalig seizoen. zaterdag 23 januari 2021 GO De kijkcijferrecords voor De slimste worden deze week bijna dagelijks verbroken. Rob, jij was niet bepaald de favo riet dit seizoen. —Philip Freriks, presentator Daarover gesproken: Tijl Beckand was deze week met zijn opvallende aanwezigheid veelbesproken en vooral bekritiseerd. Terecht? Rob, hoe ga je het vieren? Tot slot: is de presentator al horen dol van alle toespelingen dit sei zoen op wijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25