Winnaar van De slimste mens. 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Populairder dan ooit was De slimste mens dit seizoen. De kennisquiz van KRO-NCRV kreeg een onverwachte winnaar én in de slotweek was Tijl Beckand ongewild de meest besproken kandidaat. We legden via Zoom verbinding met winnaar Rob Kemps (35) én presentator Philip Freriks (76). ROB KEMPS WINNAAR Even voor de af gesproken tijd gaat de tele foon. Rob Kemps aan de lijn. ,,Ik mag dan wel de slimste zijn, maar ik heb nog nooit gezoomd. Hoe werkt dat precies?'' Niet veel later zit de winnaar van De slimste mens in beeld. Thuis in Best, achter een bureautje. Terwijl de zanger van Snolle- bollekes (van de hit Links Rechts) vertelt dat hij net als Philip Fre riks een zoon (1) heeft die Manu wordt genoemd (Bij Freriks jr. is het een afkorting van Emma nuel), logt de presentator in vanaf Corsica. ,,Gaat het goed, Rob?'', vraagt Freriks, gezeten De mensen in het land zullen geen hoge verwachtingen van me hebben gehad voor een klassiek schilderij in een goudkleurige lijst. ,,Zeker! Goed je weer te zien. Het gaat helemaal door het dak, hè?'' RK: ,,Nou, inderdaad. Niemand in mijn omgeving die het nog weet, op mijn vriendin na dan. Haar moest ik wel uitleggen waarom ik zo vaak weg moest, anders zou ze nog gaan denken dat ik ergens anders de bloeme tjes buiten zet! Verder leeft ie dereen avond voor avond mee. Mijn vader, normaal een heel nuchtere man, belde me na elke uitzending op en zei van de week: ik weet dat het al is opge nomen, maar ik wil je eigenlijk gewoon succes wensen voor de uitzending van morgen. Terwijl hij best een intelligente man is en weet dat dat geen nut meer heeft.'' Optredens avondklok Hugode Groot in juni Het is altijd hetzelfde bij Talpa en SBS. Precies twee jaar geleden presenteerde ik hier al de Wet van SBS: hoe harder presentatoren van te voren roepen dat hun nieuwe programma 'fantas tisch' of 'ongekend' is, hoe zekerder je als kijker weet dat je teleurgesteld wordt. Dat ging destijds over DanceSing. Dat zou na Big Brother en The Voice de nieuwe wereldhit worden van John de Mol, geen twijfel over mogelijk. We weten hoe het afliep. (Zo niet: neem gerust de tijd om te googelen welk der tien-in-een-dozijn Talpa-format DanceSing ook al weer was. Ik wacht wel even.) 'de nieuwe Big Brother' weer eens van stal gehaald. Door Winston Gerschtanowitz en Jack van Gelder bij Jinek. Voor Marble Mania, een spelshow rond mega grote knikkerbanen, zoals we die kennen van You- Tube-sensatie Jelles Marble Run van Jelle Bakker. John de Mol had een buikgevoel, jubelden ze. Arme John, dacht ik nog. Ik hoop niet dat dat 'buikgevoel' hem aan de wc kluistert in deze zo belangrijke week. Maar hij zag er best patent uit, dinsdag in Tijd voor Max. Ja mensen, de grote John de Mol geloofde zo hei lig in zijn nieuwe programma dat hij alle bejaarde kij kers van NPO 1 - een niet te onderschatten doelgroep - hoogstpersoonlijk warm zat te maken voor de knik- kershow. En zo waren er deze week meer promomo menten. Vooral op SBS 6. Daar raakten de Talpa-trek poppen niet uitgesproken over Marble Mania. Wat denkt u? Was het wat? Jazeker. Voor wie 5 jaar is. Of compleet dement. Dan kwam je het uurtje net door. Ik weet niet wat ik het ergste vond. Hypere Winston met zijn neplach en zijn kleffe benadering van deelnemer Wesley 'Wes' Sneijder? De saaie knik kerspelletjes die bedacht waren tussen de knikkerba- nen door? Het ingestudeerde commentaar van Jack van Gelder? De juichende nepknikkers op de tribunes die door Winnie werden opgejut nog harder te jui chen? Ze denken daar echt dat de kijker seniel is. hartveroverend leuk internetformat om te vormen tot een zielloze tv-show. Ja, zijn knikkerbanen zijn groter dan die van Jelle. Ze glommen ook harder. Maar daar is alles mee gezegd. Of Jelle netjes is be taald voor het idee, is onduidelijk. Hij werd in elk ge val niet genoemd op de aftiteling. Supermarkt Plus wel, want die is partner. Ze zaten met hun wedfor- mulieren en knikkerbaantjes ook tot vervelens toe in de reclameblokken rond Marble Mania. Jelle, die autistisch is, is te netjes om over de on derhandelingen uit de school te klappen. Maar dat hij liet weten zo teleurgesteld te zijn over de gang van zaken dat hij het mentaal niet aankon om naar Marble Mania te kijken, zegt genoeg. Een troost voor hem: hij heeft niks gemist. Quote van de dag Elk stukje van mijn ziel is hierin gaan zitten Alexander van Eenennaam 44 —Rob Kemps, winnaar De slimste mens Rob, allereerst gefeliciteerd! Ik mag het niet te hard roe pen, want op dit moment moet de finale nog op tv komen. Waar komt de trofee te staan? RK: ,,Die had ik sinds de op- 'Ik moest thuis uitleggen waarom ik zo vaak weg was' Beelden uit verschillende uitzendingen, waarin Rob Kemps het opnam tegen o.a. Frank Evenblij en Tijl Beckand. Rechtsonder met medefinalis ten Emma Wortelboer en An- dries Tunru. fotos kro-ncrv zaterdag 23 januari 2021 MUZIEK Het Koninklijk Concertge bouworkest streamt vanaf de invoering van de avondklok dagelijks om 21.00 uur korte concerten via Instagram Live, onder het motto Stay in, stay tuned. Het be gint met muziek van Beethoven. MUSICAL De musical over het leven van schrijver en rechtsgeleerde Hugo de Groot wordt later dan gepland opge voerd, zo maakte Goede morgen Thea terproducties bekend. De voorstelling schuift van maart naar juni. Knikkers Afgelopen maandag werd de lyrische aanbeveling Nee, het ergste is dat het De Mol is gelukt om - Zangeres Birdy kondigt op Twitter een langverwacht nieuw album aan. Dit zal op 30 april verschijnen. TOERISTISCH LA DOLCE VITA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24