NDHOVÊt* 20 Madueke krijgt veel meer kansen dan andere Engelse talenten Als Engels talent van 16 jaar kon hij naar Manchester United. Zijn club Tottenham Hotspur wilde graag met hem door. Maar Noni Madueke koos in 2018 doelbewust voor PSV en Nederland. Hij zag hier veel meer kansen om door te breken. En krijgt inmiddels ook gelijk. Met een grote glimlach kijkt Noni Madueke naar de lijst voor zijn neus. We hebben de selectie van Engeland onder 19 jaar uitgeprint, zoals die eruitzag in oktober 2020 bij de laatste interland voor het uit breken van de coronapandemie. Een verzameling toptalenten van clubs als Liverpool, Manchester United, Manchester City en Arse nal. Maar interessant is de kolom erna: speeltijd in een eerste elftal in de hoogste divisie. Achter bijna alle namen staat nu, in januari 2021, nog '0 duels', terwijl Madueke al op 27 wedstrijden staat in de eredivisie, de Europa League en het toernooi om de KNVB-beker. „Prachtig om dit zo te zien'', zegt Madueke. ,,Ben ik trots op, hoor. In maart word ik 19 en ik heb al een hoop gespeeld én ook op hoog ni veau vergeleken met bijna al mijn teamgenoten. Dus ja, ik wist al dat het de juiste keuze was om naar Ne derland en PSV te komen. Maar dit bevestigt het nog eens.'' Deze week valt hij ook weer op. Madueke scoorde fraai tegen Sparta in de competitie en hij hielp PSV op weg naar een bekerzege bij Volen- dam. Hij staat dit seizoen op 6 ere- divisiedoelpunten en op 8 goals in totaal, plus zes assists. In de historie van PSV waren slechts vier spelers jonger op het moment van hun zesde eredivisietreffer, onder wie Willy van der Kuylen en Ronaldo. Het verhaal van Madueke (spreek uit: Nonni Madoeweeke) is interes sant, omdat het breekt met een trend. Nederlandse clubs verliezen sinds jaar en dag toptalenten aan Engeland. Sommigen maken al op hun 15de de oversteek. Maar nu is er voor het eerst een Engelse topper die de omgekeerde route nam. Uit eigen keuze, niet in een constructie zoals Chelsea heeft met satelliet club Vitesse. Vorig jaar in deze periode be leefde Madueke zijn eerste trai ningskamp met PSV 1. Dat was toen Een heleboel van de spelers op deze lijst zouden uitstekend passen in de eredivisie tweeënhalf jaar na zijn start in 2018 bij PSV onder 17. Hij debuteerde bij dat kamp in Qatar meteen brutaal tegen Club Brugge en kort daarna in de eredivisie onder interim- coach Ernest Faber. Thuis in Engeland volgen leef tijdsgenoten zijn avontuur op de voet. Madueke: ,,Ja, de boys vragen me veel naar mijn ervaringen. Vooral ook hoe dat nou is, first team football. De meesten spelen zelf in onder 23-teams, zij kennen dat nog helemaal niet. De meeste jongens op deze lijst zijn vrienden, ze appen me na wedstrijden. Zeggen 'goed gedaan', als ik scoor.'' Bij de kennismaking in Qatar vertelde Madueke dat hij in God ge looft. En dat zijn vader, moeder en zus waren meeverhuisd naar Nederland. Ze woonden toen nog in Wintelre, een gehucht bij Eind hoven met meer koeien dan men sen. ,,Héél erg rustig als je Londen gewend bent, maar ja, keuze van mijn moeder'', zei hij schaterla chend. En wat Madueke ook zei: ,,Als ik mijn droom kan waarma ken, zullen meer Engelse talenten naar Nederland komen.'' Dat kan nog steeds, maar sinds 1 januari is er wel iets wezenlijks ver anderd. Een kopie van de Madueke- route wordt door de brexit zo goed als onmogelijk, leert navraag bij PSV. Engelse talenten moeten straks 18 zijn om Nederland binnen te kunnen. Ze zijn op slag niet-EU- spelers geworden. In het huidige contract van Madueke verandert dat niks, PSV heeft alleen wel een tewerkstellingsvergunning voor hem moeten regelen. Hij krijgt ook een nieuw paspoort. Madueke woont nu op zichzelf in Eindhoven. Als het aan hem ligt, zou hij meer leeftijdsgenoten de stap over het Kanaal gunnen. Hij kijkt nog eens naar de lijst en zegt: ,,Een heleboel van deze spelers zou den uitstekend passen in de eredi visie. Met een talent als Miguel Azeez speel ik al lang samen, hij heeft net als ik Nigeriaanse roots.'' Met Mason Mount is een Engelse ex-eredivisiespeler dit seizoen doorgebroken in de top van de Pre mier League, bij Chelsea. Of de Mount-route voor Madueke een voorbeeld is? ,,Hmm, dat niet echt. Mount doet het heel goed bij Chel sea, maar heeft twee periodes van verhuur meegemaakt, na Vitesse ook bij Derby County op het tweede niveau in Engeland. Dat is niet de route die ik voor ogen heb.'' MIS GEEN GOAL VAN PSV-RKC Twente huurt Narsingh De Bruyne mist topduels City Buitink kiest voor PEC zaterdag 23 januari 2021 'Keuze voor PSV en de eredivisie blijkt de juiste' Maarten Wijffels Eindhoven - Noni Madueke (18) Ga naar de app of de website van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. FC Twente huurt Luciano Narsingh tot het einde van het seizoen van Feyenoord. De 30-jarige buitenspeler, 19-voudig international, komt in Rotterdam weinig aan spelen toe. ,,Voor mij is dit een heel mooie over stap, ik kijk er naar uit'', aldus Narsingh, die in de zomer van 2019 transfervrij van Swansea City naar Feyenoord kwam. George Johnston keert terug naar Engeland. De door Feyen oord van Liverpool overge nomen verdediger gaat spelen voor Wigan Athletic in League One. Trainer Pep Guardiola van Manchester City kan vier tot zes weken geen beroep op Kevin de Bruyne (foto) doen. De aanvoerder kampt met een hamstring blessure en moet minimaal een maand revalideren. ,,Hij is onder een scan geweest en we zullen hem in een belangrijke periode van het seizoen moeten missen'', zei Guardiola op een pers conferentie. "Dat is verve lend voor hem en voor ons. Het programma is vol en zwaar.'' De Bruyne mist in elk geval de toppers tegen Liverpool en Tottenham Hotspur. Trainer Zinedine Zidane van Real Madrid heeft posi tief getest op het coronavi rus. De 48-jarige Fransman ontbreekt daardoor van daag op de bank in de competitiewedstrijd tegen Alavés. Zidane zat begin deze maand ook al even in quarantaine, omdat hij in contact was geweest met iemand die besmet was met het virus. De trainer van Real miste daardoor een training. Na het afleg gen van een negatieve co ronatest kon hij tegen Osa- suna wel weer op de bank plaatsnemen.De ploeg van -Zidane- blameerde zich deze week in het beker toernooi. De 'Koninklijke' verloor met 2-1 van derde klasser CD Alcoyano. A Noni Madueke heeft dit seizoen al acht keer ge scoord en zes assists gegeven. FOTO BSR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20