Nadie schrijft liefdesliedjes op bestelling Dode boom blijft nog even 7 BIJNA VALENTIJNSDAG LIEDJES OP MAAT MINIDORP TINY HOUSES IN RENESSE ,,Ik kan liedjes schrijven, dus waarom zou ik dat niet voor anderen doen?", dacht Nadie de Jong (23). En dus schrijft ze de komende drie weken liefdesliedjes op bestelling vanuit haar stacaravan in Bruinisse. Want ja, het is bijna Valentijnsdag. I en anonieme kaart, een doosje chocolade, een knuffel. Wie een keer iets anders wil voor 14 I februari, kan een sere nade brengen aan zijn of haar ge liefde, goede vriend, familielid of collega. Zelf gezongen of opge voerd door Nadie de Jong. In het Nederlands of in het Engels. ,,En als iemand dat echt graag wil, kan het zelfs in het Duits." Nadie componeert en schrijft de liedjes zelf aan de hand van aange leverde informatie. Het resultaat: een persoonlijk en op maat ge schreven lied. ,,Als mensen dat willen, krijgen ze de backing-track zodat ze zelf kunnen zingen op de muziek. Ik kan ook een karaoke- versie leveren of het nummer zelf uitvoeren voor de deur." De Dordtse Nadie studeert elek trische gitaar en voor docent mu ziek aan Codarts, het conservato rium in Rotterdam. Al van kinds af aan komt ze in Zeeland, omdat haar opa en oma daar altijd vakan tie vierden en later haar ouders er ook een stacaravan kochten. ,,We hebben altijd al van Zeeland ge houden. Van de sfeer, het strand, de duinenEn nu is ze speciaal voor haar Valentijnsproject naar haar eigen stacaravan in Bruinisse gekomen. ,,Ik vind het gewoon fijn hier. Dit is mijn eigen plekje, hier heb ik de ruimte om mijn project uit te voeren." Het is compleet nieuw voor haar. ,,Ik heb dit nog nooit eerder gedaan, dus het is een experiment." Ze schrijft haar liedjes welis waar in Zeeland, maar dat wil niet zeggen dat ze zich alleen op Zeeu wen richt. ,,Iedereen, vanuit het hele land, kan liedjes bij mij be stellen, maar ik schrijf ze hier, in Bruinisse. We zitten vlak achter de dijk, dus als ik even geen inspiratie heb, kan ik een strandwandeling maken. Ik voel me hier ook prettig, mensen zijn hier minder gehaast dan in een grote stad. Dat merk ik bijvoorbeeld met boodschappen doen. Bruinisse is gewoon een fijn dorpje." Musicalproject Ze zit nu in het vierde jaar van haar opleiding en is pas van plan om volgend jaar af te studeren om dat ze het veel te druk heeft met allerlei projecten op haar school. ,,Het is gewoon te leuk." Tijdens een musicalproject met studiege noten kwam ze erachter dat ze ook emoties en gevoelens van anderen in liedjes kon verwerken. Ze moest namelijk liedjes en teksten voor Iedereen, vanuit het hele land, kan liedjes bij mij bestellen, maar ik schrijf ze hier, in Bruinisse verschillende rollen schrijven. ,,Dat is van invloed geweest bij het bedenken van dit project", zegt ze over haar Valentijnsactie. Eigenlijk is het ook ontstaan doordat ze het optreden zo mist. Ze speelde voor de coronacrisis in verschillende bands. ,,Ik zat in de auto muziek te luisteren en werd er zo enthousiast van dat ik er weer meer mee wilde doen. Toen kwam ik op het idee om liedjes te gaan schrijven voor anderen." Nadie rekent 195 euro voor een door haar geschreven Valen- tijnslied, maar wie er snel bij is, krijgt korting. Meer info via mail@nadie.nl of 06-24287949. Michiel Bouwman Hij heeft héél veel meegemaakt met zijn 280 jaar. En ook al is-ie al een tijdje dood, hij mag toch blijven staan. Omdat de eeuwenoude beuk in het Slotbos nog veel waarde heeft voor de natuur. Voor bijvoorbeeld spechten, in secten, en paddenstoelen is de dode beuk een geliefde plaats. Daarom laat Natuurmonumenten 'm ook staan, legt boswachter Paul Begijn uit. ,,Hij gaat mooi op in de natuur." Begijns gepensioneerde collega Ted Sluijter vond in de boeken dat de beuk 280 jaar oud is. De boom van dichtbij bekijken wordt overi gens een lastig verhaal: hij staat in het Slotbos. Dat is niet vrij toegan kelijk voor publiek. zaterdag 23 januari 2021 SD Valeska Nastaly Zierikzee -Nadie de Jong Kijk op pzc.nl/video Nadie schrijft in stacaravan liedjes... RENESSE Het begint steeds meer op een mini dorpje te lijken. Met de komst van een paar nieuwe tiny houses wordt het in ieder geval een stuk gezelli ger op het voormalige voet balveld van SV Renesse. Vierentwintig van die mini- huizen komen er uiteindelijk te staan. De teller staat nu op elf, inclusief één model woning. Zeeuwland ver huurt veertien huisjes aan jongeren tot 28 jaar. Zij mogen daar maximaal vijf jaar in wonen. De andere tien zijn voor ondernemers. Die mogen ze voor twee jaar verhuren aan werkne mers. foto marieke mandemaker Burgh-Haamstede De 280 jaar oude beuk in het Slotbos is dood, maar mag blij ven staan. foto ted sluijter Nadie de Jong schrijft liedjesliedjes op maat voor Valentijnsdag. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131