Ik ben gekwetst omdat u schreef dat mijn berichten niet leuk zijn De vader van onze schoondochter vertelt mijn man schuine moppen JOOST MAG 'T WETEN 'Mijn man die nooit reageert' klopt niet hele maal. U moet over het gebrek aan reacties tegen hem hebben gemopperd. Tegen wie anders trou wens, want het huwelijk is voor zeuren, om de vrouw van Simon Carmiggelt te citeren. En hij, niet Simon maar uw echtgenoot, heeft zelfs de moeite genomen om uw klacht in te sturen. Dat is niet een reactie op uw apps inderdaad, maar wel op uw klacht over het gebrek daaraan. Dus een indirect verband is er wel degelijk. Die brief, stiekem maar toch lief, pleit natuur lijk in zijn voordeel. Uw man spreek ik vrij. Anders is het helaas met mijzelf. De brief die u mij stuurde, hierboven helaas zeer sterk ingekort, getuigde van een geestige pen. Met mijn opmer king dat uw berichten niet leuk genoeg waren, zat ik er dan ook helemaal naast. Net als al die groepsappers die nooit reageren: te weinig gevoel voor uw tongue in cheek-stijl. Ik bied u mijn excuses aan en mocht u voor de fïjnbesnaarder geest een nieuwe groepsapp aanmaken, reken ik het mij tot een eer hiervoor uitgenodigd te worden. Ja dus, u kunt mij hierop aanspreken. Wat u hierboven trouwens gedaan heeft. Weinig mis met dat ego van u. Wat zou ik doen? Ik ga ervan uit dat ik me moet verplaatsen in uw man. Althans in dat deel van uw man dat niet van schuine moppen houdt. Voor deze kwestie geldt de theorie van het kunst gebit. Moet u jarenlang iedere dag in de tandartsstoel zitten, dan kunt u beter een kunstgebit nemen. Maar als u twee keer per jaar naar de tandarts moet, kunt u beter uw eigen tanden houden. De vraag is: hoe vaak komt zo'n aanstaande schoonfamilie op bezoek? Komen die ouders voort durend langs, dan is ingrijpen geboden. Kan even pijnlijk zijn, net als het kiezen trekken voor het kunstgebit. Maar daarna bent u van de ellende af. Maar komen die mensen een paar keer per jaar op bezoek, dan zou ik geen confrontatie aangaan. U luistert geduldig terwijl u aan iets anders denkt en als u de moppentapper triomfantelijk ziet kijken, is de mop uit. U lacht plichtmatig en houdt het daar bij. Om u aan die situatie te laten wennen, hier vast een voorschotje. Zegt Harry tegen zijn vriend: 'Ik denk dat mijn vrouw dood is.' Zegt zijn vriend: 'Je denkt? Hoezo, je denkt?' Zegt Harry: 'Nou, de seks is nog hetzelfde. Maar de stapel afwas wordt steeds groter.' Zo, de mop is uit. Sterkte! Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. 'Als ik, vrouw, een leuk bericht in de groepsapp van vrienden of familie plaats, reageert er zelden iemand. Ik vind dat niet sociaal. Wat vindt u?' Een tijdje geleden stuurde mijn man mijn probleem stiekem in. U ging er toen van uit dat mijn berich ten niet leuk genoeg waren. Kwetsend toch? Mijn man die nooit op mijn apps reageert en uw onvriendelijke antwoord zijn slecht voor mijn ego. Kan ik u beiden hierop aanspreken? Onze zoon heeft verkering met een leuk meisje en op een gegeven moment moesten de ouders maar eens kennismaken. Aardige mensen hoor, maar de vader van het meisje vertelt mijn man van die treurige schuine moppen. Wat moeten we hier nou mee? Wat zou u doen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 123