WW 'Tijdens het voorlezen zie je de kinderen groeien Ot MUIS boer Kat of hond? ,,Is het een kat? Is het een hond? Bestaat-ie eigenlijk wel? Erg grappig. Dit heb ik vaak met kinderen gelezen en keer op keer lig gen we met zijn allen helemaal in een deuk.'' Lekker tegendraads ,,Deze moet echt op de lijst met tips. Een lekker tegendraads verhaal. Nu eens niet zo'n tuttige eenhoorn, maar een neehoorn die overal nee op zegt. Met een chagrijnige prinses, een wasbeer die niet wil luisteren en een hond die nergens van houdt trekt hij eropuit. Enorm grappig hoe dat uit pakt.'' Met niks kan alles ,,Een prachtig voorbeeld van wat met niks allemaal kan. Ik heb dit boek vaak voor gelezen in klassen, de kleuters hangen aan je lippen. In al zijn eenvoud doet het een groot beroep op de fantasie van kinderen. Ze praten erover met elkaar, ontdekken van alles. Je leert nu eenmaal meer in een groep.'' Hoe word je stoer? ,,In elke muis schuilt een leeuw. Alles aan dit boek vind ik even fantastisch. Het heeft grote prenten, waarop allemachtig veel te zien is. Het gaat over bravoure vinden, hoe word je stoer? Ofbeter: minder angstig of verlegen? In de gesprekjes tijdens het voor lezen zie je kinderen groeien. Kinderen vinden het fijn als ze dingen herkennen in een personage.'' Verliefde boer in de war ,,De boer is verliefd, je ziet het aan zijn ogen. Verliefd op de dierenarts. Helemaal in de war. Gaat eieren zoeken bij de var kens... er gaat té veel fout. De dieren komen in actie en verzinnen smoesjes zodat de boer naar de dierenarts móet. Het loopt M goed af, want de dierenarts is ook verliefd op hem. De dierenarts is trouwens een man.'' Julian is een zeemeermin ,,Julian is een zeemeermin. Niet 'wordt', nee: is. Julian, toevallig een donker jonge tje, ziet drie meerminnen en denkt: zo wil ook worden. En zijn oma gaat erin mee. Vindt het heel gewoon. Andere jongetjes herkennen zich er misschien in en ontdek ken dat ze niet raar zijn. Een boek voor alle leeftijden.'' Voor meisjes én jongens „Moderne sprookjes, met ridsters in plaats van ridders. Superverhalen, ze horen op elke school thuis. Zowel voor jongens als meisjes leuk. Want meisjes maakt het niets uit, maar jongens willen alleen boeken lezen met jongens in de hoofdrol.'' Het kattenmannetje en andere sprookjes, Janneke Schotveld, verschillende illustrato ren, 6-12 jaar. Van Holkema Warendorf, €16 Makkelijk maar niet tuttig ,,En dit moet ook zéker op de lijst, een boek uit de serie Tijgerlezen. Bestemd voor beginnende lezers, maar ook voor wat oudere kinderen die daar moeite mee hebben. Natuurlijk heb je de AVI-boekjes voor de beginners, maar die zijn vaak zo tuttig. Ik ben zelf dyslectisch en dat wil niet zeggen dat je een verhaal niet snapt.'' Zondag maandag sterrendag, Anna Woltz, ill. Annet Schaap, 6-12 jaar. Querido, €15 Loep is supercool ,,Ik vertel nooit of hoofdpersoon Loep een jongen is of een meisje, anders haken jongens af. Als ze het niet weten, vinden ze het een leuk en herkenbaar boek. Het maakt namelijk Heel Erg Niet Uit. Loep is supercool, klimt in bomen en maakt ruzie. Het verhaal is soms verdrietig, zoals dat nu eenmaal hoort bij een mooi boek. Echt iets om samen in de klas te lezen.'' Rennen!, Cora Sakalli, 10-14 jaar. Moon, €17 tbtrnrljn S Marion Vrijburg iic-tecnkatof fj hst pen hond?j)\ Kond, Kim Eberwijn, ill. Marion Vrijburg, 4+. De witte leeuw, €13 De NEEhoorn, Mark Uwe Kling, vertaling Jaap Robben, 4-6 jaar. Volt, €15 Cirkel, Mac Barnett, illustraties Jon Klassen, 4-6 jaar. Gottmer, €15 De leeuw in de muis, Rachel Bright, illustra ties Jim Field, vertaling Bette Westera, 4-6 jaar. Gottmer, €15 Jessica Love De boer en de dierenarts, Pim Lammers, ill. Milja Praagman, 4-6 jaar. De Eenhoorn, €14,95 Julian is een zeemeermin, tekst en illustraties Jessica Love, 4-7 jaar. Uitgeverij Randazzo, €15 ZATERDAG 23 JANUARI 2021 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 113