'Zou het klikken met haar kinderen van 3, 6 en 8?' BV DE LIEFDE Arend (39) zat niet te wachten op een vrouw met kinderen. Nu vormt hij een gezin met Karen (38), moeder van drie. ,,'Echt wat voor jou', zei een vriendin over een leuke vrouw die ze kende. 'En o ja, ze heeft drie kinderen.' Slik. Daar had ik helemaal geen trek in. Hoewel ik gesteld was op mijn vrijheid, maakten Karen en ik toch een afspraak om te wandelen in een natuurgebied. In de loop van de dag merkte ik dat het klikte. Ze maakte grapjes over seks. Ik vond het fijn dat ze daar zo open over was, want mijn vorige vriendin was nogal preuts en geremd. Ik zag haar bij voorbeeld nooit naakt. We hebben ruim 20 kilometer gewan deld. Karen zou die avond naar een festival in Rotterdam gaan, dat had ze als escape gebruikt voor als onze date zou tegen vallen, maar ze vroeg me mee te gaan. Toen we uit de parkeergarage liepen vroeg ze of ze mijn hand mocht vasthouden. Zo liepen we als stel over het festivalterrein. Na afloop van die heerlijke dag bracht ik haar naar huis, in Den Haag. Ik zette haar voor de deur af en als vanzelf begonnen we te zoenen. Ik kon daar niet blijven omdat ik harde contactlenzen heb en mijn spullen niet bij me had. Ik vroeg of ze mee wilde naar Nijmegen. Ze ging wat spullen pak ken. Later vertelde ze dat ze wel tien keer had getwijfeld of ze dit moest doen, we kenden elkaar immers pas een dag. Toch besloot ze mee te gaan. Die eerste nacht was meteen top. Ik had nooit eerder zo sterk het gevoel gehad dat het goed zat. Meteen het weekend erna zijn we met haar kinderen, ouders en andere familie leden bij een pannenkoekenrestaurant gaan eten. Dat stond al op de planning en ik mocht mee. Ik kan het me alleen in een waas van verliefdheid herinneren. Het was een perfecte vuurdoop: zou het klikken met de kinderen van 3, 6 en 8 jaar? Ik wilde niet dat een van hen onder onze liefde zou lijden. Eerst kwam ik alleen de weekenden. Ik begon steeds beter met haar kinderen op te schieten. De middelste accepteerde mij niet meteen. Ik ben een dagje met hem naar het strand gegaan en dat bleek een gouden greep. Ik wist dat het goed zat toen hij bij nachtmerries om mij vroeg. Na een jaar of twee vroeg Karen of ik bij hen wilde wonen. Daar was ik nog niet aan toe. Maar een halfjaar later voelde ik me niet meer thuis in mijn appartement. Ik miste Karen en de kinderen. In 2016 koch ten we samen een huis. De twee keren ervoor dat ik samenwoonde was ik blij toen die vrouwen weer vertrokken uit mijn appartement, maar dit voelt helemaal goed. We zijn echt een gezin. Als de kinderen een weekend bij hun vader zijn, maken Karen en ik nog steeds lange wandelingen. En we hopen straks ook weer naar festivals te kunnen. Met Karen kan ik alles bespreken. We praten uren, ook over onze angsten en problemen. We kunnen allebei onze fanta sieën kwijt in ons seksuele leven. Karen leerde mij de wereld van SM ontdekken. We spelen het niet hard, maar ik heb door haar verlangens mijn dominante kant een beetje leren kennen. Ik merk dat zij ervan geniet en daar heb ik ook plezier van. Karen is een goede moeder. We hebben het weleens over kinderen van ons samen gehad. Wat haar betreft kan er een kind bij. Maar ik vind dat haar kinderen, doordat ze een scheiding hebben meegemaakt, alle aandacht moeten krijgen. Ik weet ook niet hoe ik mijn aandacht zou moeten verdelen als er eentje van mij zou zijn. Dit betekent dat ik geen nageslacht zal hebben. Daar kan ik mee leven. Oud worden met Karen, zo zie ik mijn toekomst voor me.'' TEKST EDITH ANDRIESSE ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van Arend is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 23 JANUARI 2021 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111