I 'Hier kunnen zes vogels tegelijk in' 'Vetbollen hang ik niet meer op' FUN SPUL Vloeibaar vet vind ik te nieuwerwets' 'Ik heb er vijf in de kelder staan' 'Ik vind: internet moet afgeschaft' De favoriete hebbedingen van cabaretier Hans Dorrestijn (80). Op 29 januari beginnen de Nationale Tuinvogeltelling Dagen, die hij een warm hart toedraagt. In de lente hoopt hij zijn theaterprogamma 't Houdt een keer op te spelen. Vogelvilla Pets Place Ik heb een vogelvillaatje waar vijf of zes vogels tegelijk in kunnen. Zo'n grote, van eikenhout denk ik. Met een groen dakje. Het staat op een driepoot. Vanuit mijn keukenraam kijk ik er zó tegenaan. Laatst zag ik een vogel met een wit voorhoofd. Het zou de witte kwikstaart kunnen zijn, maar ik had de indruk dat-ie groter was. Misschien was het wel de zeldzame klapekster. Maar dat gelooft natuurlijk niemand.'' Zonnebloempitten dierenwinkel ,,In de dierenwinkel koop ik zakken met zonnebloempitten. De vogels zijn tegenwoordig zo verwend dat je ze gepeld moet aanbieden. Dat pellen gebeurt ergens helemaal in China, geloof ik. Dus ze zijn nog best duur ook. Maar anders vreten die vogels ze niet. Gewoon zwart zaad weigeren ze ook op te pikken, ze verdommen het gewoon. Ik kocht vroeger ook vetbollen en pinda netjes voor ze, maar toen ik die in alle tuinen in Europa zag, ben ik ermee opgehouden. Zo decadent.'' TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG FOTO BRUNOPRESS Ossenwit supermarkt ,,In supermarkten zoek ik me vaak een ongeluk, ik moet altijd vragen waar het ossenwit ligt. Dan kijken ze me glazig aan. Als we in mijn jeugd iets frituurden, dan gebeurde dat in ossenwit. Bijna niemand kent het nog. Het is het enige vet in gestolde vorm dat ik ken. Vloeibaar vet is me te nieuwerwets. Ik gebruik wel stiekem pindaolie om mayonai se te maken. Ik vind geen enkele andere olie zo geschikt voor mayo naise als pindaolie.'' Petroleumstel tweedehands ,,Zo'n stelletje hadden wij thuis, daar stond het suddervlees dan op. Heerlijk, die lucht: een mix van bradend vlees en petroleum. Daar hecht ik aan en daarom heb ik nog altijd een petroleumstel. Die tik ik her en der op de kop en ik heb er nu vijf in de kelder op een rij staan. Suddervlees in een oven? Schan de! Dat moet een vrouw toch echt wel weten. Want vrouwen horen te koken, wink-wink.'' Typemachinelint kantoorboekhandel ,,Anders dan de meeste mensen ben ik niet van de computer. Dus ik moet geregeld naar kantoorboek handels om schrijfmachinelint te kopen voor de Brother AX 210. Ik heb bij Office Centre een heleboel linten tegelijk kunnen kopen. Een kast vol. Ik hou van dat tikken. Als ik kwaad ben kan ik lekker extra hard tikken. Zet u maar rustig in de krant: internet moet afgeschaft.'' ZATERDAG 23 JANUARI 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 107