m 10 NIEUWS Ui Ui BINNEN ZITTEN BEZIG BLIJVEN A IN QUARANTAINE DAG 312 Het was in lockdown i een hit en ik ga het weer doen: speurtochten uitzetten door het huis en de tuin, voor mijn twee jon gens van 9. Als ze het goed doen, vinden ze aan het einde iets lekkers. Het gaat als volgt: ze krijgen een briefje in de hand gedrukt waar bijvoorbeeld op staat: 'Hier begint jullie speurtocht. Ga naar zolder en zoek onder het bureau.' Op dat briefje staat dan weer: 'Gevonden! Doe tien push-ups en kijk dan in de badkamerkast.' Op dat briefje staat: 'Top gedaan! Spring tien keer zo hoog mogelijk en kijk dan onder de bank.' Op dat briefje: 'Yes! Gelukt. Speel vijf keer steen-papier-schaar met elkaar, de winnaar mag het volgende briefje lezen dat in de keukenla ligt.' Nou ja.... Je snapt 'm wel hè! Het leukste is als ze het briefje tegenkomen met: 'Oeps, er stond op het vorige briefje kijk beneden bij de wc, maar ik bedoelde natuurlijk de wc boven. Daar kun je het volgende briefje vinden.' Ergernis alom en op een drafje de trap op naar boven. Uiteindelijk na wel acht a tien briefjes en bijbehorende 'gymnastiek oefeningen' vinden ze de schat in bijvoor beeld de krabpaal van de kat. En ja, na zo veel beweging hebben ze wel wat lekkers verdiend. - Marloes Schumer In onze keuken hebben wij op de wand een vlak bewerkt met schoolbordverf. Lek ker ruim, bijna 2 x 2 meter. En daarop kun nen we een tekening maken, een ontwerp plaatsen, elkaar briefjes schrijven, inspire rende citaten schrijven en eindeloos Pictionary spelen. Gewoon als iedereen Wij hebben de langspeelplaat herontdekt. Oude platenspeler opgesnord, hele stapels oude platen van de zolder gehaald en per manent een plek in de woonkamer gege ven. Onze dochter van 21, die af en toe een weekend thuis is vanuit haar studenten stad Wageningen, vindt het geweldig! Wat ik nu 's avonds doe? Studeren. Ik ben in september gestart met een Master die ik naast een bijna fulltimebaan volg. Ik hoef nu in ieder geval niet te kiezen tussen 'even lekker de stad in of een terrasje pak ken' of studeren. Alhoewel ik wel zin heb om af en toe alles even aan de kant te gooien, hoor. - Hanny Vlemmings Al sinds lockdown 1 puzzelen wij en dan het liefst Jan van Haasteren. Voor nu een ouwetje van 3000 stukjes. Die ligt op een puzzelkleed op tafel met daaroverheen een plastic zeiltje voor als onze nog jonge kleinkinderen komen spelen. De dagen vliegen voorbij. Deze puzzel zal echter straks uitkomen op 2999 stukjesde hond vond het leuk om mee te doen. - Maria de Jong Toen ik zwanger was van mijn eerste kind, kocht ik twee grote dozen Ministeck om de verloftijd te vullen. Uiteindelijk bleef de Brandenburger Tor op ongeveer een kwart steken. Nu is die baby bijna 6 en is hij, soms met mij, soms alleen, al uren bezig geweest met verschillende afbeeldingen. Bram leert er ook nog eens van: geduld, precies werken, foutjes maken en oplossenWat hier ook een succes is: kettingreacties maken. Het in ternet staat vol voorbeelden en tips en ieder huis is een schatkamer vol onderdelen! - Martine Verhoeven aan tafel zit ineens opspringen met een 'goeie' en dat de rest dan moet raden dat je 'het journaal' aan het tekenen bent. Mis schien ook een idee voor jouw gezin? - Sanne Kreeberg Om onze verveling tegen te gaan hebben we een potje gemaakt met stokjes met allerlei opdrachten erop. Dit potje stamt al uit de eerste golf en heeft onze dagen echt leuker gemaakt. Tijdens de eerste golf trok ken we bijna dagelijks een stokje! Deze wa ren uiteraard ingesteld op prachtig weer. Nu moeten we het meer doen met: play- backshow, maak een speurtocht, bak iets, schrijf een lied, maak een spreekbeurt, maak een trailer etc etc. Het klinkt allemaal wat flauw, maar toen ik laatst de kamer binnenkwam als Zangeres Zonder Naam met de act Mexico hebben we zoveel plezier gehad, dat je de lockdown even vergeet... bijna althans. - Mirjam Oudmaijer Ik ben begonnen met diamond painting. Je kunt er de hele avond mee bezig zijn. Je moet kleurige, kleine, platte kraaltjes met een pen op nummers van een afbeelding drukken. Het eindresultaat is best mooi, (vind ik). Mijn man zei: we gaan ze niet allemaal inlijsten hoor. - Annie Habraken Mijn vrouw en ik scrabbelen sinds de lock- down zowat dagelijks. Rond vijven, een drankje en een hapje erbij; het is inmiddels een vaste gewoonte. Het houdt je scherp en je wordt er steeds beter in. Leuk detail: de winnaar doet 1, de verliezer 2 euro in de 'terrassenpot'; hebben we een leuk spaar potje als ze weer opengaan - Ko Jongepier Drummen was altijd al een vurige wens en op 58-jarige leeftijd, ingegeven door deze coronatijd, ben ik begonnen met online- drumles. Zodra ik dreig weg te zakken in een coronadip, drum ik het van me af. Wat een plezier. Voor de buren valt het hopelijk Oude muziek luisteren, van Dire Straits tot 10CC en Fleetwood Mac. ,,Die muziek gaat echt ergens over'', zegt ze dan. En je bent lekker bezig. Iedere 20 minuten moet de plaat tenslotte worden omgedraaid of verwisseld, waarbij we om en om mogen kiezen. Voor we het weten breekt de lente weer aan! - Dorien Agelink zaterdag 23 januari 2021 Dit doet u tij dens de Frank Poorthuis Je moet er wat van maken, een lockdown met avondklok. We doen allemaal zo ons best. Gamen, schilderen, puzzelen, het lag voor de hand. Maar mooi dat het er is, want de avonden zijn lang. Misschien kunt u uit onderstaande ver halen nog een idee opdoen voor een verloren uurtje, wellicht zelfs een nieuwe hobby oppakken voor de rest van de lockdown. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl t FOTO ARIE KIEVIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10