Zeeland schittert iedere dag op site van een Bruënaar uit Eindhoven Ontsnappen uit een piramide in de escaperoom in Burgh-Haamstede Verzakkende straat hoeft niets over kade te zeggen SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Jaap wil alles verhuren dat kan drijven ,,Het ziet er nu niet uit", zegt Hendrikse. De container waar voorheen een zeilschool in zat is roestig en vervallen en de steiger is groen en vies. Daarom zijn hij en zijn zoon druk bezig alles op te knappen. De steigerplanken worden vervangen en om de container komt een houten om bouw met ramen, zodat het er straks aantrekkelijker uitziet. Het is de bedoeling dat vanaf de start van het vaarseizoen de vaartuigen van Hendrikse aan de steiger liggen. Dat zijn voorals nog vier zeiljachten, drie open zeilboten, een motorjacht en twee sloepen. ,,Ik wil ook plan ken om te suppen gaan verhuren en misschien kunnen mensen straks ook wel bij ons surfen. Maar ik wil niet de jachthaven in de weg gaan zitten, want alles moet wel door diezelfde haven opening het Grevelingenmeer op." Toe nu toe lagen de verhuur- boten van Hendrikse bij zijn be drijf At Sea Yachting in de jacht haven van Brouwershaven. ,,Maar daar heb ik geen ruimte om uit te breiden en bovendien moeten mensen dan eerst de hele jachthaven door naar de ha veningang, voordat ze het meer op kunnen. In Den Osse is dat niet het geval." Hendrikse wil gaan kijken hoe het loopt. ,,Het is daar nu een beetje een dooie hoek, maar de bedoeling is om er iets leuks van te maken. Ik hoop dat het net zo'n zomer wordt als afgelopen jaar. Toen kon je zo'n beetje alles wat dreef verhuren." Hij woonde kris-kras door Nederland én nog in Engeland, België en Spanje ook. Een ras-Zeeuw kun je Lennard Maas uit Bruinisse niet noemen. Toch laat Maas, met zijn website Zalig Zeeland, de provincie dagelijks schitteren. Hij stopt op een dag met ge mak tien uur in die website Zalig Zeeland. Crost door de provincie, camera's op de ach terbank. Duikt in boeken en knoopt contacten aan met het ar chief. Mét succes. De Zeeuwse site, die hij in augustus 2016 leven in blies, trok het eerste jaar al direct 15.000 (,,Mijn doel was 10.000") bezoekers. Eind 2020 ging hij moeiteloos over de 320.000 indivi duele bezoekers heen. Maas (75) voer jaren in een on derzeeër, werkte als illustrator, zat in de reclame en marketing en werkte als juridisch adviseur. Hij is een veelzijdig type met een ab solute afkeer van geraniums, merkte hij toen hij door ziekte een paar maanden lang op bed moest liggen. Met zijn vrouw Manuela had de Bruënaar destijds een huisje in Frankrijk. Hij begon er een site met informatie over Normandië, om Nederlanders te bedienen die de weg kwijt raakten in de wirwar van websites. ,,Ik vond dat ontzet tend leuk om te doen en de web site werd goed bezocht. Nog altijd krijg ik reacties, al is de site al drie jaar niet meer vernieuwd." Een jaar of zes geleden kwamen de twee in Zeeland terecht. Ze kwamen hier al twee keer per jaar, maar besloten er ook te gaan wo nen toen heen en weer karren vanuit Eindhoven naar Frankrijk door de gezondheid geen optie meer was. Opnieuw verbaasde Maas zich over het gebrek aan een allesom vattende, informatieve én aantrek kelijke website voor héél Zeeland of zelfs maar voor héél Schouwen- Duiveland. ,,Elke dorpsraad, elke voetbalvereniging en noem maar op heeft z'n eigen website. En die van de gemeente is ook nog eens ongelooflijk saai. Dus ben ik aan de slag gegaan." Het is de enige frustratie die Maas heeft. Dat, on danks mooie woorden van onder meer de gemeente, niemand bij zijn idee voor Zalig Zeeland is aan gehaakt. ,,Er wordt hartstikke veel geld gestoken in promotie en ei- landmarketing. Maar zoiets als dit laten ze gewoon liggen." Dat weerhoudt hem er niet van Zalig Zeeland steeds verder uit te breiden. Omdat hij 'hartstikke lek ker bezig is' én omdat Zeeland dat in zijn ogen verdient. Maas geniet van de ontzettend rijke historie en rijke architectonische geschiede nis. ,,Maar het is ook de vrijheid, de frisse lucht, het landschap en het water. Ik ben gewoon verliefd op deze provincie." Zie: zalig-zeeland.com Prince werkte in het bouwbedrijf van zijn vader Jan Kees Prince. ,,Maar hij is alle werkzaamheden van het bouwbedrijf aan het afbou wen. Hij is met pensioen en ik vind mezelf niet de geschikte persoon om het bedrijfvoort te zetten", ver telt Prince. Hij verhuurde al vakan tiewoningen en wil daarnaast de escaperoom gaan uitbaten. „Dit werk past bovendien beter bij mijn gezondheid." Samen met zijn vader verbouwt hij nu de werkplaats. „Er komen toiletten in en een ruimte waar men sen nog een versnapering tot zich kunnen nemen. De es- caperoom willen we een beetje fu turistisch inrichten met ledstrips en dergelijke." Zelf heeft Prince al meerdere keren een escaperoom bezocht. In Rotterdam maakte hij kennis met een virtual reality es caperoom, waarin je met een VR- bril op je hoofd een virtuele wereld bezoekt. Hij was gelijk enthousiast over de mogelijkheden. ,,Je kunt daarin een escaperoom bezoeken die je in het echt nooit zou kunnen bouwen, zoals een piramide waar uit je moet ontsnappen. Bovendien kun je ook nog eens een nieuw spel laden, zonder dat je de escaperoom hoeft om te bouwen." Prince wil zijn escaperoom voor lopig kleinschalig houden: maxi maal twee tot vier personen per keer. ,,Zo kan ik persoonlijke aan dacht bieden." ZIERIKZEE Op twee plekken langs de Oude Haven en aan de buitenzijde van de Zuidha venpoort in Zierikzee zijn ver zakkingen in de bestrating aangetroffen. De plekken zijn met dranghekken afgezet. Maandag start Aquavia een onderzoek. De verzakkingen zeggen niets over de kwaliteit van de kade muur, zegt wethouder Jacque line van Burg. ,,Daar is in ieder geval op dit moment nog niets van te zeggen. Dat moet écht uit onderzoek blijken. Dit kan bijvoorbeeld ook door onder spoeling komen door hevige regenval. Maar misschien is het wel ernstiger en is er sprake van een lekkende kade muur." Waterbouwspecialist Aquavia komt met een kraan om op beide locaties onderzoek te doen naar de verzakkingen en wat de oorzaak is. De renovatie van de kademu ren van de Oude Haven zijn al maandenlang een hot item. Onlangs besloot de raad alle rapporten die er over zijn ge schreven nog eens goed te la ten doorlichten door onafhan kelijk deskundigen van de Technische Universiteit Delft. vrijdag 22 januari 2021 Niet meer eerst de haven van Brouwershaven uit manoeu vreren, maar gelijk het meer opvaren. Dat is wat Jaap Hen- drikse vanaf april wil gaan bieden aan mensen die een boot bij hem willen huren. Hij heeft een steiger en bijbeho rende container gekocht in de haven van Den Osse en wil van daaruit 'alles verhuren wat drijft'. Valeska Nastaly Den Osse Esme Soesman Bruinisse Honderden boeken over Zeeland heeft Lennard Maas inmiddels verzameld. ,,Ik ben verliefd op deze provincie." foto marieke mandemaker Jan Willem Prince zag het al he lemaal voor zich: hij zou de werkplaats van het voormalige bouwbedrijf J.C. Prince verbou wen tot escaperoom met ver schillende kamers. ,,Maar dan zit je vast aan één type kamer en dat vonden we te beperkt. Toen zagen we dat vir tual reality in opkomst is." In juni opent hij zijn eigen VR escaperoom. Valeska Nastaly Burgh-Haamstede Meer info op princescape.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49