Een winkel sluiten, een andere openen JOL Leve het boek Half uur later dan gepland - 21.00 uur - maar Kamer akkoord na stevig debat CORONAVIRUS Walcheren D. Wetenschappers zijn erin geslaagd een virusdeeltje van Covid-19 los te maken en dat via scannen en digitaliseren zichtbaar te maken. Tot nu toe moesten we het doen met tweedimensionale foto's of een grafische voorstelling. We lezen meer dan ooit, maar de boekhandel kreunt Dylan (20) deed het in de pandemie zeeland 2 De avondklok duurt in ieder geval tot 9 februari, iedere dag van 21.00 uur tot 04.30 uur in de ochtend. Het besluit kwam na een urenlang debat in de Tweede Kamer. Omdat onder meer coalitiepartij D66 de avond- klok na eerdere kritiek alsnog steunt, is er een meerderheid. Wie morgen na negen uur zon der geldige reden op pad gaat, kan een boete krijgen van 95 euro. Uit zonderingen zijn er voor werken op locatie, mantelzorg, medische noodgevallen, het uitlaten van de hond of belangrijke rechtszaken. Daarvoor is een vrijbrief nodig. Zeker aan het begin zal de hand having door de politie 'zichtbaar' zijn, waarschuwde premier Mark Rutte gisteren in het debat. Die 'ver schrikkelijke maatregel' is nodig om code zwart op de intensive cares te voorkomen, zei Rutte: ,,Goede al- Verschrikkelijke maatregel moet code zwart op intensive cares voorkomen ternatieven zijn er niet. 'Blijf hele maal thuis' kan, maar dat heeft een enorme impact, dan heb je een avondklok die dag en nacht geldt." De Tweede Kamer ging ditmaal wel akkoord met de draconische in greep. Eerder was een meerderheid nog tegen, maar met de nieuwe mu tant en gitzwarte RIVM-prognoses over een derde golf dit voorjaar (met tijdens de piek 1250 Covid-patiën- ten op de ic's) draaiden partijen als nog bij, in ruil voor een iets latere starttijd. De avondklok gaat een half uur later in dan het kabinet voor stelde. Rutte kan daar wel mee le ven, liet hij al snel merken, het OMT bood die ruimte ook in zijn advies. Een starttijd van 21.00 uur geeft mensen die overdag druk zijn iets meer ruimte voor ontspanning 's avonds, benadrukte D66. Wel ha merden fracties meermaals op be tere handhaving van bestaande maatregelen, zoals de thuiswerkre- gel en een quarantaineplicht. Het kabinet beloofde om kantoren vaker te laten inspecteren, ook een qua rantaineplicht wordt voorbereid. Visiterestricties en het vliegverbod gaan ook gewoon in. Uiteindelijk bleef een aantal par tijen fel tegen de avondklok, ook omdat ze twijfelen aan nut en noodzaak: ,,Je sluit mensen in hun eigen huis op", fulmineerde PVV- leider Geert Wilders. Daarbij wordt gevreesd voor de geestelijke ge zondheid, uit onderzoek blijkt dat de klachten toenemen. »P4 en ZEELAND 5 vrijdag 22 januari 2021 7°C Nieuwsmedia Zo ziet het er écht uit »P13 Avondklok gaat morgen in De aangekondigde avondklok gaat definitief morgen in, maar begint een half uur later. Vanaf negen uur moet iedereen bin nenblijven. De Tweede Kamer heeft hier gisteren mee inge stemd. Niels Klaassen Den Haag Premier Mark Rutte Vandaag wat zon. Later wordt het kouder pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1