II Sluipen tussen Heinkenszand en Goes is nu vrijwel onmogelijk Gemeente Kapelle verbiedt lachgas en raamprostitutie BEVELANDEN EN THOLEN 7 Stavenisse is niet blij met mogelijke sluiting HAP Bouw vakantiepark bij Scherpenisse begint dit jaar Hij reageert daarmee op het voor nemen om de huisartsenpost (HAP) in Bergen op Zoom op ter mijn te sluiten en samen te voe gen met die in Roosendaal. Dat gebeurt op z'n vroegst in 2025. De post komt dan bij het nieuw te bouwen Bravis Ziekenhuis in Roosendaal. Het is de tweede keer dat inwoners van Tholen slecht nieuws moeten verwerken. De locatie van het nieuwe ziekenhuis (Roosendaal werd verkozen bo ven Bergen op Zoom) zorgt dat ze straks ook voor een ziekenhuisbe zoek langer moeten reizen. Met name inwoners van dor pen als Stavenisse en Anna Jaco- bapolder zitten straks lang in de auto. ,,Dit komt echt rauw op mijn dak vallen'', zegt Flip de Rijke uit Stavenisse. Hij had niet verwacht dat na de ziekenhuizen ook de huisartsenposten zouden worden samengevoegd. Hij vindt dat te weinig rekening wordt ge houden met de inwoners van Tholen. De Rijke gaat deze keer echter geen actie voeren. ,,Het heeft geen zin. Je kunt handteke ningen gaan verzamelen en die nemen ze dan glimlachend in ontvangst. Maar het verandert niks.'' Het is volgens De Rijke aan de politiek om in actie te komen. De Thoolse wethouder Corniel van Leeuwen houdt een slag om de arm, omdat hij officieel nog niets te horen heeft gekregen. ,,Maar als dit waar is, zijn we ui teraard niet blij. We hebben de zorg het liefst zo dicht mogelijk bij de inwoners. Ik vind dat wij als gemeente betrokken moeten worden bij dit soort beslissingen." Receptie Want de Zeester is van cruciaal be lang voor het park, zegt De Nijs. ,,Het onderste deel van dat pand richten we in als een soort receptie, met ondersteunende voorzienin gen. Dat wil je eerst klaar hebben, voordat er woningen komen." Toch wil hij ook niet veel langer met de bouw van de vakantievilla's wach ten. Uiterlijk in april moet de bouw starten, laat zijn compagnon Rainer Schuurbiers weten. De eerste tien woningen zijn ver- kocht. Die komen rondom de twee bestaande modelwoningen, in het noordoostelijk deel van het park, te- Bij verhuur zit het rendement op zo'n 5 tot 6 procent. Voor wie het geld heeft, een goede belegging gen camping Gorishoek aan. Vol gens De Nijs is de belangstelling groot voor de woningen, die vanaf 231.000 euro (V.O.N.) van eigenaar wisselen. ,,Zelfs mensen die een huis in Spanje wilden kopen, klop pen nu bij ons aan. Want waarom zou je het ver weg zoeken?" Die interesse komt niet alleen uit eigen land. Ook Belgen en Duitsers zien de woningen, variërend van vier- tot twaalfpersoons, als ideale belegging. ,,Veel kopers kiezen er voor de woning te verhuren en er zelf enkele weken per jaar gebruik van te maken. Dat kan allemaal. Bij verhuur zit het rendement op zo'n 5 tot 6 procent. Voor wie het geld heeft, een goede belegging." In totaal komen op het park, ver deeld over twee fases, 145 wonin gen. Die moeten er als het aan De Nijs ligt over vijf tot zeven jaar staan. Alle woningen worden volle dig gasloos gebouwd. De ontwikkeling van het vakantie park onderaan de Gorishoeksedijk is er één van een lange adem. Ruim vijf jaar wordt er al over gesproken. Pakweg anderhalf jaar geleden zijn twee modelwoningen neergezet. En zou het een reformatorisch vakan tiepark worden. Dat is nu van de baan. ,,Onze visies over de invulling van het park lagen te ver uit elkaar", zegt Luc de Nijs van Bouwgroep De Nijs-Soffers uit Hoogerheide. De Nijs ontwikkelde het park sa men met Martien van der Zwan van Vakanz, verantwoordelijk voor beheer en exploitatie van Wulpdal. Van der Zwan is na goed overleg uit het project gestapt. Inmiddels heeft het flink wat vertraging opgelopen. ,,Toen we begin vorig jaar van start wilden gaan, kwam corona. En heb ben we de bouw van brasserie de Zeester voorrang gegeven." Joeri Wisse Heinkenszand Normaal kunnen hordes scholieren uit Heinkenszand en omgeving veilig via de autoloze Bimmelsweg naar Goes fietsen. ,,Op aandringen van de gemeente Borsele is er zelfs jaren geleden nog een stukje fiets pad richting het viaduct aange legd", zegt Witkam. Vanwege de aanleg van de 380kV-lijn is de Bim- melsweg al maanden dicht. Fietsers worden nu omgeleid via de Noord- hoekweg, langs het gehucht Baars- dorp. Vanwege het vele sluipverkeer door de polder, besloot netbeheer der TenneT in overleg met het wa terschap in november ook de smalle Kwekerijweg af te sluiten voor autoverkeer. Op aandringen van de gemeente Borsele is het nu ook verboden om over de Noord- hoekweg en de Noordweg te rijden met de auto. Witkam: ,,Zeker met de nieuwe afslag is de A58 een veel snellere route. Ik snap niet dat men sen toch nog sluiproutes gebruiken. Omdat ze denken dat het sneller is, gaan ze ook harder rijden. Soms wel 100 in plaats van 60 kilometer per uur." De afsluiting van de wegen duurt tot eind mei. De wethouder hoopt dat scholieren ruim voor die tij d weer naar school mogen en dus profijt hebben van de maatregel. Als de bewoners van Baarsdorp (die een ontheffing krijgen) erg positief zijn over het effect van tijdelijke af sluiting, wil Witkam in overleg met het waterschap en de ge meente Goes nadenken over een permanent verbod voor doorgaand verkeer. KAPELLE De gemeente Ka- pelle trekt met een nieuwe APV (Algemene Plaatselijke Verordening) de teugels flink aan. Zo mag er geen raampros- titutie worden bedreven in de gemeente en zijn ook lachgas en ballonnen voortaan taboe. Net als roken in de natuur. Met de nieuwe APV, die op 8 januari is ingegaan, scherpt de gemeente Kapelle de regels aan. In eerste instantie is de APV aangepast volgens de laat ste versie van de model-veror dening van de Vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG). Maar Kapelle voegt er ook een aantal eigen onderwerpen aan toe, zoals het verbod om bal lonnen op te laten en het ver bod op zichtbare uitingen van verboden organisaties. Nieuw in de APV is dat er in de gemeente Kapelle ruimte is voor ten hoogste één seksbe- drijf. Deze moet dan wel netjes worden aangevraagd en, in dien toegestaan, tussen 02.00 en 08.00 uur alle activiteiten staken. Raamprostitutie is uit den boze in Kapelle. Daar wordt in de APV een stokje voor gesto ken. donderdag 21 januari 2021 Een inwoner van Stavenisse die 's avonds of in het week end een huisarts nodig heeft, moet in de toekomst mis schien een autorit van pak weg veertig minuten maken. ,,Dat is onacceptabel'', zegt Flip de Rijke van de Stichting Actief Stavenisse. Rob Paardekam Stavenisse Wulpdal heeft niet langer predicaat reformatorisch Timo van de Kasteele Scherpenisse - Luc de Nijs, Bouwgroep De Nijs Meer informatie over Wulpdal op vakantieparkwulpdal.nl Wulpdal bij Scherpenisse wordt niet langer een reformatorisch vakantiepark. Dat laat Luc de Nijs van Bouwgroep De Nijs-Sof- fers weten. Uiterlijk in het tweede kwartaal van dit jaar gaat de eerste paal de grond in. Met als doel de bouw van de eerste 21 vakantiewoningen. „Over vijf tot zeven jaar moet het park helemaal klaar zijn." Vakantiepark Wulpdal komt tegen camping Gorishoek te liggen. foto marcelle davidse Kruip-door-sluip-door van Hein- kenszand naar Goes is er vanaf vandaag niet meer bij. De laatste twee polderwegen die nog niet waren afgesloten, gaan vanaf morgen ook dicht voor gemoto riseerd verkeer. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele is blij met de maatregel. ,,De veiligheid van de fietsers staat voorop.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50