Goed nieuws in sombere tijden Verwarde man slaat agent in Zierikzee Klok en klepel Schipperen met de trainingstijden bij sportclubs 2 AVONDKLOK ALLES IS ER OP GERICHT Er zijn nog te veel werkgevers die hun verantwoordelijk niet nemen door hun personeel niet zoveel mogelijk thuis te laten werken, zegt Jan Lonink, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland en burgemeester van Terneuzen. Hij doet ook een klemmend beroep op alle kerken niet meer samen te komen. Commentaar Iinister Hugo de Jonge heeft het gaspedaal gevonden waarmee hij de vaccinatie in Nederland vaart geeft. Ver borgen tussen alle doemberichten kwam gisteren ook nog echt goed nieuws. In Zierikzee en in Zeeuws-Vlaanderen krijgen verpleeghuisbewoners volgende week de eerste vacci natie tegen het coronavirus. Het beschermen van de meest kwetsbare groep komt eindelijk op gang. Overal in Europa kampt men met aanloopproblemen, maar de traagheid waarmee Nederland uit de startblokken is gekomen is gênant. Van alle EU-landen had begin deze week alleen Bulga rije naar verhouding minder mensen gevaccineerd dan ons land. Denemarken, koploper binnen de EU, zat op oudejaarsavond al boven het vaccinatieniveau waar Nederland nu op zit. Lang klonk in Nederland het dat 'zorgvuldigheid boven snel heid gaat' en werd geringschattend over het buitenland gedaan. De achterstand op Denemarken, geen land dat bekend staat als onzorgvuldig, is gegroeid tot drie weken. Niet omdat het vaccin te laat kwam - de flesjes liggen geduldig te wachten in de diep vries in Oss - maar door keuzes die in Nederland werden ge maakt. Er is kostbare tijd verloren gegaan, zeker in het licht van de dreiging van nieuwe coronavarianten. Maar de Britse variant komt voor het vaccineren als een 'blessing in disguise'. De Jonge maakt nu tempo. De prikken die vanaf woensdag in de arm van Zeeuwse verpleeghuisbewoners gaan zijn daarvan een bewijs. De traagheid waarmee Nederland uit de startblokken is gekomen is gênant De politie kreeg rond half negen een melding van een vechtpartij in de Zijpestraat. Bij aankomst her kenden agenten een man die ze vo rige week al wegens een winkel diefstal in Scharendijke naar de cel hadden gebracht. De man had bloedende handen en sloeg wild om zich heen. Toen een agent naar hem toe liep, kreeg die volgens de politie een klap te gen zijn hoofd. Daarop is de man in de boeien geslagen. Hij is eerst voor ALMANAK behandeling naar het ziekenhuis gebracht, waar hij ook een kalme ringsmiddel kreeg. Dat hielp. Ver volgens is de man naar Emergis in Kloetinge gebracht voor verdere behandeling. De man was gewond geraakt doordat hij het glas van een deur van een woning had ingeslagen Uit onderzoek bleek dat de man ge wond was geraakt doordat hij het glas van een voordeur van een wo ning aan de Zijpestraat had ingesla gen. De geslagen agent is behandeld door een dokter. Net als bij menige leeftijdsge noot heeft het volgen van het da gelijkse nieuws bij de 19-jarige jongeman uit Kloetinge niet de allerhoogste prioriteit. Als het belangrijk is, hoort hij het van zelf wel, zo is zijn redenering. Om die reden seinde zijn vader hem eerder deze week voor de zekerheid in over de jongste co ronamaatregelen. ,,Hou je er wel rekening mee dat deze week de avondklok wordt ingevoerd?" ,,Ah, chill", reageerde zoonlief nuchter. ,,Goed dat je het zegt. Maar hoe zat het ook al weer? Gaat de klok dan een uur vooruit of een uur achteruit?" Nieuw lid RvC Impuls Zeeland Subsidie voor 112 groene daken WESTDORPE Opnieuw arrestatie in zaak drugslab Lonink: ,,Alles is er op gericht om de komende tijd fysiek contact tot een minimum te beperken. Dat is de crux. Daarom wordt de avond klok ingevoerd en is het bezoek thuis tot één per dag terugge bracht", zegt Lonink. Maar het risico op verspreiding van het virus is in een kerk of op kantoor net zo groot als in elke an dere ruimte waar mensen bij elkaar zijn. ,,Er zijn genoeg werkgevers die er echt alles aan doen", zegt Lonink, die daarbij Dow als goed voorbeeld noemt. Maar hij ziet nog te veel voorbeelden van werkgevers die hun mensen gewoon naar kantoor laten komen. Quarantaineplicht Tijdens het overleg in het Veilig- heidsberaad dinsdagavond hebben de burgemeesters gesteld dat een avondklok alleen zin heeft als er ook aanvullend maatregelen getrof fen zouden worden. Zoals het ver snellen van het vaccineren van kwetsbare groepen en het verande ren van een quarantaine-advies naar een quarantaineplicht. Hoe op naleving van die plicht wordt toe gezien is nog de vraag. De politie zal, voor zover moge lijk in een uitgestrekte en dunbe volkte provincie als Zeeland, moe- De invoering van een avondklok lijkt onvermijdelijk. Iedereen krijgt er in Zeeland op zijn eigen manier mee te maken. De buitenlandse studente Maggie vreest nog meer eenzame dagen, bij de 88-jarige Geert van der Wielen komen oorlogsherinneringen boven en sportclubs moeten hun trainingsschema's overhoop gooien. En waar kunnen dak- en thuislozen terecht? ,,Het is een enorme puzzel", zucht Edwin Overbeeke, technisch ma nager bij voetbalvereniging Zee- landia Middelburg. De avondklok schopt bij veel Zeeuwse sport clubs de roosters in de war, omdat er vaak nog tot laat in de avond wordt getraind. Bij Zeelandia is dat doorgaans tot tien uur. Vanaf komende week is dat waarschijnlijk niet meer mo gelijk. Het streven is dat de laatste training om half acht afgelopen is, zodat alles kan worden afgesloten en iedereen op tijd thuis is. Met in totaal 56 teams is het schipperen met de trainingstijden om zo veel mogelijk voetballers toch aan bod te laten komen. ,,We zijn er druk mee bezig", zegt Overbeeke. ,,We proberen voor ie dereen een passende tijd te vin den. Bij de trainers van de pupillen zijn we aan het inventariseren wie met zijn team eventueel overdag al kan trainen. Dat zou ook weer wat ruimte scheppen voor de junioren. Een andere optie is dat we terug gaan naar één keer in de week trai nen." Van de senioren traint alleen het eerste elftal. ,,Dat wordt een lastig verhaal", vreest bestuurslid Hans van der Sluijs. ,,Je moet om half acht klaar zijn. Dat gaan we door deweeks niet redden. Het enige wat ik me kan voorstellen is dat de seniorenteams in het weekend wellicht iets overdag kunnen doen." donderdag 21 januari 2021 II Een verwarde 24-jarige man heeft in Zierikzee dinsdagoch tend agenten flink beziggehou den. Volgens de politie was hij zeer agressief en stompte hij onder meer een agent in zijn ge zicht. Martijn de Koning Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Hester Bijl wordt lid van de Raad van Commissa rissen (RvC) van de re gionale ontwikkelings maatschappij Economi sche Impuls Zeeland. Bijl volgt Rietje van Dam op. Hester Bijl is werkzaam als vice-rector magnifi cus en lid van het College van Bestuur van de Uni versiteit Leiden. Naast kennis op het gebied van onderwijs en onderzoek heeft ze ruime ervaring op het gebied van ener gietransitie. Ze is een er varen toezichthouder van organisaties op het snij vlak van publiek en pri vaat. Ook bezit ze ken- niss van investerings fondsen en startups. MIDDELBURG Vorig jaar hebben 112 Zeeuwen een subsidie van de provincie gekre gen voor het aanleggen van een groen dak. Bij el kaar hebben ze in totaal 114.552 euro ontvangen. Er zat een ton in de pot, maar doordat er nog geld over was uit 2019 hoefde niemand te worden afge wezen. Wel zijn 24 aan vragen niet toegekend, omdat ze niet voldeden aan de voorwaarden of omdat de aanvrager zich bedacht. Het dagelijks provinciebestuur wil de regeling ook dit jaar weer openstellen. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van de PvdA. De politie heeft dinsdag morgen een 54-jarige man uit Dongen gear resteerd in het onder zoek naar het crystal methlab in Westdorpe. Hij is voor verder onder zoek naar een politiecel lencomplex gebracht, waar hij zal worden ver hoord. Zijn specifieke rol wordt nader onder zocht. Hij wordt morgen aan de rechter-commis- saris voorgeleid. Het drugslab werd op 30 november na een tip aangetroffen in een loods op een erf aan de Kerkdreef. Op dat erf staan meerdere loodsen en een woning. Dringend Theo Giele Terneuzen Rolf Bosboom en Frank Balkenende Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30