II bevalt wel Ja, dat thuiswerken Toeristische sector in Zeeland somber over voorseizoen 'Samen eten wordt lastig' Jarreau Manuhuwa Frank Balkenende Goes Vorig jaar moest de horeca door de pandemie 2,5 maand dicht en kre gen verblijfsaccommodaties te ma ken met beperkingen. Het voorsei zoen ging nagenoeg verloren. Ook nu dreigt het voor toeristisch Zee land belangrijke voorseizoen in het water te vallen. De lockdown is ver lengd tot 9 februari en er zijn giste ren nog strengere maatregelen af- gekondigd. Van Zuijlen heeft de voorjaarsvakantie in februari opge geven. Hotels zijn nog wel open, maar hun inpandige restaurants zijn gesloten. Ook roomservice mag sinds december niet meer. Daarbovenop komt het advies van het kabinet om thuis te blijven en contacten te vermijden. In zo'n sce nario zijn weinig boekingen te ver wachten. ,,Dit is wel de moeilijkste periode die ik als horeca-onderne- mer heb meegemaakt. En ik draai al wat jaren mee." Of er in april, met Pasen, gasten komen? De horeca-ondernemer durft het niet te zeggen. ,,Ik denk dat we op zijn vroegst in april een versoepeling van de maatregelen kunnen verwachten. Misschien kunnen onze restaurants dan ook weer open." Mensen die voor fe- bruari hadden gereserveerd, heb ben hun boeking veelal doorge schoven naar mei, zegt Van Zuijlen. ,,Daar doen we niet moeilijk over. Gasten kunnen hun boeking zelfs doorplaatsen naar 2022." Enige hoop put hij uit het feit dat de vac cinatie van de bevolking is begon nen. ,,Zodra alles weer veilig is, gaat het met het toeristisch bedrijfsle ven goed komen. Misschien zou de overheid sneller moeten vaccineren zodat de grootste groep voor de zo mer is ingeënt." Arjen Brinkman, de Zeeuwse voorzitter van brancheorganisatie Hiswa-Recron en eigenaar van camping De Paardekreek in Kort- gene, ziet weinig boekingen bin nenlopen voor de voorjaarsvakan tie. ,,Dat geldt voor het hele voor jaar, waarin doorgaans veel Duit- sers en Belgen komen. Als Merkel zegt dat Duitsers tot april geen va kantie in het buitenland moeten boeken, heeft dat natuurlijk effect. Dit is wel de moeilijkste periode die ik als horeca ondernemer heb meegemaakt We zitten nu ook met de Britse va riant van het coronavirus. Het is daarom lastig te voorspellen hoe het voorseizoen gaat verlopen." Voor de zomermaanden is wel ruimhartig geboekt. Brinkman: ,,Veel gasten die vorig jaar bij ons vakantie vierden, hebben gereser veerd voor 2021. Ja ook Duitsers en Belgen. Ze kwamen er toen achter dat er niet veel accommodatie meer vrij was in Zeeland. Onze strohalm is de vaccinatie. Als voor de zomer een grote groep mensen is ingeënt, kan het aantal boekingen fors toe nemen. Mensen kunnen snel scha kelen. Ik merk ook dat er veel be hoefte bestaat om er even uit te zijn." Roompot Vakanties voorziet dat Zeeland deze zomer volloopt, vooral als ook de horeca weer is ge opend. De vakantiereus heeft al veel boekingen binnen, ongeveer hetzelfde aantal als in de periode april tot december 2020. Studente gaat haar vriendinnen missen door avondklok Ze hoeft niet meer voor dag en dauw op te staan om met de trein naar haar werk in Amsterdam te reizen. Thuiswerken in coronatijd bevalt Tineke Bulder (63) uit Vrouwenpolder wel. Maar ze heeft wel moeten leren dat thuiswerken niet betekent dat je altijd werkt. Inmiddels heeft ze met haar baas goede afspraken gemaakt en heeft ze haar hobby - kinderkleding maken - weer opgepakt. Thuiswerken, dat wordt een blijvertje, blijkt uit de enquête die de PZC hield.zeeland 10 Verdediger begint aan nieuw avontuur bij Kloetinge It donderdag 21 januari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Krokusvakantie lijkt verloren Hotels zijn vrijwel leeg en boe kingen blijven uit. Voor veel toe ristische bedrijven in Zeeland ziet het voorjaar er vooralsnog somber uit. „Mensen wachten af. Er gebeurt vrijwel niets nu", zegt directeur Jerry van Zuijlen van de Amadore groep. -Jerry van Zuijlen, directeur Amadore groep ZEELAND2 ZEELAND 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29