Broers Bakker 'even teleurgesteld' Win iedere dag de vrolijkste prijzen op DonaldDuck.nl! MEDIA CULTUUR 25 nog geroepen 'ga maar lekker langs de lijn staan bij AFC bij je kleinkin deren'. Eens in de zoveel tijd wordt er onderzoek gedaan onder Ziggo-kij- kers. En ik mag met enige trots roe pen dat ik nog steeds zeer geappreci eerd word.'' ,,Toen mijn ene opa 70 werd, dacht ik 'oei wat oud'. Hij was grijs, droeg een hoed, het wSs oud; maar op wat strammere spieren na, zit ik nog lek ker in mijn vel. Ik had het er zondag nog over met Marco van Basten, die moest stoppen met voetballen van wege zijn enkelblessure. 'Het was het leukste wat ik ooit had gedaan', zei hij. 'En dat doe jij toch ook? Nou dan, gewoon doorgaan dan'.'' Van Gelders contract loopt af in september. ,,Ik moet horen hoe de zender erin staat, maar ik ben hier nog niet op uitgekeken. Als Ziggo Sport me wil houden, dan is de kans groot dat ik blijf.'' ,,Dat was even een teleurstel ling, maar gelukkig is er wel een samenwerking tussen Jelle en de VriendenLoterij tot stand gekomen'', zegt broer Dion Bakker die met hun you- tubekanaal wel in het pro gramma te zien zal zijn. Jelle Bakker (1983) is autistisch en bouwt al van kinds af aan knikkerbanen. ,,Op een gege ven moment hadden we in Schoorl een zandrace ge maakt. We besloten dat uit te bouwen met een competitie'', diept Bakker op. Die competi tie met teams zetten zij weg op hun eigen youtubekanaal, Jelle's Marble Runs, dat hon derdduizenden volgers kreeg. ,,In 2016 bedachten we de MarbleLympics, de Olympi sche Spelen voor knikkers.'' Ze bleven zich ontwikkelen. Vorig jaar kwamen ze met Marbula One 2020, een knip oog naar de Formule 1. De twee broers bouwden aan een imperium dat bekendheid kreeg over de hele wereld, mede dankzij presentator John Oliver van de Ameri kaanse tv-show Last Week To night, die als sponsor optrad. ,,Er is nu een hele commu nity'', aldus Bakker die wel oren had naar een televisie programma. ,,In mei zijn we bij John de Mol op kantoor ge weest. John heeft ons in eerste instantie een voorstel gedaan, waar we niet op in zijn gegaan, mede omdat wij met ons you- tubekanaal niet aan landen ge bonden zijn en tv-format- rechten wel. We hebben een aantal maanden onderhan deld, maar om praktische re denen is onze betrokkenheid geworden zoals die nu is. Op Wellicht komen voor ons hier weer andere nieuwe kansen uit voort de inhoud van de gesprekken zal ik niet ingaan.'' Door de samenwerking met de Vriendenloterij kan moge lijk een andere droom in ver vulling laat gaan: een knikker- museum. ,,Ik zag op de pro- mobeelden dat een aantal van onze ideeën terugkwam. Ex posure is iets moois dat we eraan overhouden. Wellicht dat de populariteit van het programma ook goed voor ons is en komen hier weer andere nieuwe kansen uit voort.'' donderdag 21 januari 2021 PC Sö'r Sö'r mentaar M Voor Marble Mania zijn specta culaire banen gemaakt, zegt Jack van Gelder (onder). fotos talpa Jelle en Dion Bakker worden gezien als de grondleggers van de knikkergekte. Ze raakten vorig jaar met Talpa in gesprek over een eventu ele samenwerking. Om prak tische redenen bleek dat voor Marble Mania niet mo gelijk. Dennis Jansen —Dion Bakker Jelle Bakker voor zijn knikkerbaan in Nijmegen. FOTO JELLE'S MARBLE RUNS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25