1 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV rf VJp Jack van Gelder is terug op de plek waar hij groot werd: op de commentaarpositie. Hij doet mee aan Marble Mania, het nieuwe knikkerprogramma van SBS 6. Het was de klapper van de avond, het toetje voor het slapen gaan. Ferry Doedens kwam bij Eva Jinek vertellen over zijn nieuwe carrière. Twaalf jaar lang speelde hij Lucas Sanders in de pres tigieuze soap GTST. Maar sinds hij vorig jaar wegens wangedrag werd ontslagen, verdient hij zijn geld op een pornosite. Betalende abonnees worden getrak teerd op filmpjes waarin hij seks heeft met zichzelf. Avondklok geldt niet voor tv-gast Vt'W fVW tVt't-V rVVTT Hii John de Mol belde. Het was eind november vorig jaar. Jack van Gelder (70) herhaalde diens woorden hardop. ,,Een knikker- show? Hij zei: 'het wordt groots, mooi, het wordt te gek en we hebben jou nodig'.'' Nederlands bekendste radiocom mentator in ruste, die nu bijna zes jaar presentator is bij Ziggo Sport, sprak af met de producent annex baas van Talpa, die hem alvast een en ander liet zien. „Onvoorstelbaar wat een spectaculaire banen er gemaakt zijn. Het is fun, het is competitie. Deelnemers komen wat flegmatiek binnen, maar worden in een mum van tijd bloedfanatiek. En vergeet niet dat je aan het eind van de avond drie goede doelen hebt gesteund'', zegt Van Gelder die - laat dat even duidelijk zijn - het televisiecom mentaar geeft bij, let wel, door aller lei banen rollende knikkers ,,Maar ik doe net alsof het sporters zijn.'' Het was alweer een tijdje geleden dat hij commentaar gaf. Zijn laatste live-wedstrijd was in de Turkse stad Konya, waar het Nederlands elftal op 6 september 2015 een ticket voor het EK verspeelde met een 3-0 nederlaag tegen Turkije. ,,Maar het commentaar geven verleer je nooit. Het was ook weer zó leuk. Uiteraard heb ik ge wacht op de montage, zodat ik niet Ik heb gewacht op de montage, zodat ik niet weet wat er kan gebeuren weet wat er kan gebeuren. Het was zo mooi om de betrokkenheid van John de Mol te zien bij de opnames. Hij liep mee met de hoofdrolspelers, legde spelers spellen uit, was bij mij toen ik ging inspreken, hij was overal.'' Marble Mania moet de nieuwe kijk cijferhit worden van De Mol. ,,Hij hoopt het format uit te rollen in het buitenland; en heeft zijn eerste suc ces binnen, want hij heeft het pro gramma al verkocht aan Duitsland. John vroeg het me nog: 'Hoe is je Duits?' Ik zei: 'Ik denk dat je dan be ter bij je zus moet zijn'.'' Bij de opnames van Marble Mania waande Jack van Gelder zich weer heel even op de schoolpleintjes van zestig jaar terug in Amsterdam. ,,Na- tuurlijk heb ik geknikkerd. Op de grond, open knieen, wijsvinger in een hoek van 90 graden en dan die knikkers in de pot. Het zou mooi zijn als die knikkermania weer terug komt. Samen een potje doen. Een spel met een lach. Heel sociaal ook, zeker in deze tijd van pessimisme, negativisme en korte lontjes. Maar je weet het nooit. Als ooit iemand tegen mij had gezegd 'straks gaan miljoe nen mensen kijken naar acht mensen die een wedstrijdje taarten gaan bak ken', had ik ook gezegd 'tüüürlijk'.'' Van Gelder is de pensioengerech tigde leeftijd al jaren voorbij, maar blijft gewoon doorwerken als presen tator van Rondo, Peptalk en Champi ons Leaguevoetbal. ,,Niemand heeft Indruk bij inauguratie Ik zou de handelingen die hij pleegt, zonder moeite een stuk beeldender en bloemrijker kun nen neerschrijven, maar ik houd het bewust sec. Bij Eva aan tafel zat namelijk een man die zichtbaar in de knoop zit met zichzelf en die in zijn wanhoop de ver keerde keuzes maakt. Het maakt me niet uit of het komt door de cocaïne, waarmee hij in het verleden al eens worstelde, of dat de corona-eenzaamheid in zijn hoofd is gaan zitten; of dat hij gewoon een school voorbeeld is van iemand die veel te jong een ster is geworden en niet meer zonder de aandacht kan. Be kendheid kan je gemakkelijk naar het hoofd stijgen en vreemde dingen laten doen; kijk alleen al naar Tijl Beckand in De Slimste Mens, of naar Diederik Gom- mers, die momenteel wel erg zwabbert in zijn me ningen. De vraag die wél om antwoord schreeuwt, is waarom er niemand in zijn omgeving ingrijpt. Door een arm om hem heen te slaan en te zeggen: ,,Fer, we gaan je helpen. Het is niet normaal om je lichaam te verkopen.'' Z'n moeder, zijn echte vrienden, zijn oud collega's, waarom grijpen die in hemelsnaam niet in? Het bedrieglijke was dat Ferry er op het oog eerlijk en stoer over praatte. Het interview met Eva was mooi, ik kan niet anders zeggen. Ze bouwde het tech nisch goed op, behandelde hem met respect en liet het morele oordeel over aan de kijker. Diegenen die thuis op de bank in dommelstand zaten, zouden ge makkelijk kunnen denken: ach ja jongen, respect, we leven in een vrij land, als je op deze manier vrijwillig tienduizenden euro's (of meer!) binnenharkt, waarom niet? Maar wat als het hier niet om Ferry ging, maar om een type als Barbie die had besloten haar vastgelopen carrière vlot te trekken achter een Amsterdams raam. Hoe zouden we dan reageren? Je hoefde maar naar zijn ogen te kijken om te zien dat de branie die Ferry uitstraalde, voornamelijk aan de buitenkant zat. Er waren ook van die kleine zinnetjes als 'ik ga het steeds leuker vinden', 'ik heb mijn ups en downs' en 'ik denk dat ik nog steeds een serieuze carrière als zanger en acteur kan hebben', die veelzeggend waren. Hij zat ook niet zomaar bij Eva, het was een berekende stap, om zijn nieuwe single te pluggen; en om een keer of tien de bewuste pornosite en zijn nickname te noemen, zodat potentiële abon nees hem gemakkelijk konden vinden. Bij mij gingen alle alarmbellen af. Ik hoop voor Ferry bij meer mensen. Quote van de dag Ik kan nog steeds niet geloven dat mijn vriendje Dominic Grant er niet meer is TELEVISIE donderdag 21 januari 2021 PC Wanhoon Mensen die 's avonds te gast zijn in livepro gramma's op tv, mogen ondanks de avondklok toch na 20.30 uur over straat gaan. Dat ver telde premier Rutte op de persconferentie over de nieuwe coronaregels. MUZIEK 44 444444444,7 4 44 444444' 4 4 4 4 .'4 .4 'Y 44 44444 /y 44444, ll'tt 4 44 4 4444 44444 444444 444444444441 4 44444444441 44444444444 Sportcom bij knikkeren Dennis Jansen Jack van Gelder Lady Gaga (foto) en Jenni fer Lopez heb ben indruk ge maakt tijdens de inauguratie van Joe Biden als VS-presi- dent. Gaga vond het een eer om het volkslied te zingen, liet ze weten. Jennifer Lopez zong This land is your land van Trini Lopez. - Rene Froger mist de overleden zanger van Grant Forsyth nog elke dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24