Advocaat zoekt nog altijd naar de juiste centrumspits in slotfase nieuwe domper 21 1J ;i f £■-.V I oen moet worden, veel sleutelspe lers kunnen ontlasten in aanloop naar de vele hordes die Ajax de ko mende weken nog voor de kiezen krijgt. Onverdiend was het ook nauwe lijks te noemen. Maarten Stekelen burg ging voor rust, in zijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax in tien jaar, gestrekt naar een schot van Myron Boadu. De spits was halver wege de tweede helft bij de tweede paal nog eens dicht bij de eerste goal voor de thuisploeg. Verder had Ajax tot de slotfase weinig te duchten van AZ. Links buiten Quincy Promes, één van de spelers die zijn basisplek behield, raakte binnen tien minuten de paal schietkans, maar vond doelman Dennis Telgenkamp op zijn weg. In de hoekschop die volgde kopte Siem de Jong, die verder onzicht baar bleef, op de bovenkant van de lat. Tien minuten later trokken de gasten de stand toch gelijk. Debu tant Rami Kaib gaf vanaf de linker kant de assist op Benjamin Nygren, die net als afgelopen zondag doel treffend uithaalde: 1-1. Daarna ge beurde lange tijd niets, tot de 90ste minuut. Invaller Ricardo van Rhijn kreeg de bal in het strafschopgebied op zijn hand, waardoor SC Heeren veen een penalty mocht nemen. Joey Veerman benutte dit buiten kansje en schoot zo zijn ploeg naar de kwartfinale: 1-2. met een gekruld schot. Ajax dacht bij een scrimmage opnieuw aan een voorsprong, maar bij het vol gende flippermoment voor het doel van Marco Bizot was het tien minu ten voor rust alsnog raak. De keeper van AZ kon een schot van Jurgen Ekkelenkamp niet klemmen, her stelde dat met een knappe redding op de rebound van Promes, maar zag Zakaria Labyad de bal alsnog in het dak van het doel rammen: 0-1. Ticket Bij die ene treffer bleef het, ook om dat Timo Letschert de gelanceerde Promes net op tijd van scoren kon afhouden en een kopbal van Edson Alvarez op de lat landde. Ajax bleef vervolgens wel overeind en ver overde - makkelijker dan vooraf ge dacht - het ticket voor de kwartfi nale van het bekertoernooi. AZ ont breekt daarin voor het eerst in tien jaar. Ook aan de fraaie reeks tegen de traditionele top 3, waarvan de Alkmaarders de laatste zes wed strijden wonnen, kwam een eind. Over tien dagen treffen beide clubs elkaar opnieuw in de competitie. Ook na de winterstop gaat het bij Feyenoord vooral over de spitspo- sitie. Had trainer Dick Advocaat voor de jaarwisseling nauwelijks iets te kiezen voor die positie, in middels is er in kwantitatief op zicht bijna sprake van weelde. Advocaat liet gisteren Nicolai J0rgensen op de bank. De 30-ja- rige Deen had het zondag in de Jo- han Cruijff Arena tegen Ajax naar behoren gedaan, maar was niet okselfris uit de Klassieker geko men. Bovendien gonst het van de geruchten dat de Scandinaviër deze maand nog op huurbasis een andere club zou kunnen vinden. ,,Daar weet ik de ins en outs niet van, die vragen zijn voor (tech nisch directeur) Frank Arnesen. Ik heb niks gehoord van een ver huur. Echt niet. Dus dat geloof ik ook niet. Daar zou ik ook voor gaan liggen. Dat heeft geen zin'', zei Advocaat, die het inmiddels al wel prima vond dat de jonge spit sen Dylan Vente en Naoufal Ban- nis op huurbasis elders worden gestald en dat buitenspeler Luci ano Narsingh naar FC Twente zal verhuizen. Kleedkamer De Hagenaar stuurde in de achtste finale van het bekertoernooi Lu cas Pratto weer als basisspeler het veld in. De Argentijn kreeg nau welijks een bespeelbare bal en bleef na een helft in de kleedka mer achter. Bryan Linssen, die voor de winterstop als noodoplos sing zo vaak tegen wil en dank als centrumspits moest spelen, mocht het dit keer na rust probe ren als diepe spits. En er stond wel enige druk op de Limburger, want Feyenoord had er voor de pauze een potj e van gemaakt. Delano Burgzorg had Heracles op 0-1 gezet na een heer lijk steekballetje van Ismail Az- zaoui. Dat het op slag van rust ge lijk werd, was meer geluk dan wijsheid. Luis Sinisterra schoot raak via keeper Janis Blaswich: 1-1. Al snel na rust schoot Linssen hard en onberispelijk raak: 2-1. De kleine aanvaller speelde met Luis Sinisterra kort achter zich als diepste middenvelder. Advocaat posteerde de Colombiaan dit sei zoen al vaker op die positie. Tegen PEC Zwolle viel wel op dat de Zuid-Amerikaan het conditioneel nog lastig vond om gediscipli neerd om te schakelen. Bovendien moeten de buitenspelers van Fey- enoord, na rust Haps en Berghuis, dan fanatiek kantelen als de te genstander aan de opbouw begint terwijl vooral de aanvoerder dat niet tot zijn favoriete werkzaam heden zal rekenen. Of Advocaat een dergelijke aanvalsvariant overweegt zondag in de topper te gen AZ is dan ook zeer de vraag. Dat Feyenoord de kwartfinale haalde, was uiteraard een opste ker. Lutsharel Geertruida, de op vallend vaak scorende verdediger, kopte in de slotfase de 3-1 binnen. Adrian Szoke maakte nog 3-2 en Feyenoord was blij met het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Kamphuis. Frustratie Het was gisteren niet te zien, maar de Rotterdammers hebben van het bekertoernooi een speerpunt gemaakt. Niet alleen omdat het in de Kuip nog altijd voelt als een frustratie dat de finale tegen FC Utrecht van vorig seizoen niet meer is gespeeld. De bekerwinnaar komt in de voorronde van de Europa League, terwijl de nummer drie en vier van de eredivisie zich moeten richten op de nieuw te vormen en lager ingeschaalde Conference League. Feyenoord-oefenmeester Dick Advocaat kent de opdracht in zijn slotakkoord als clubtrainer. Een ticket voor Europees voetbal is en blijft de doelstelling in Rotterdam. oomoarVp Winter donderdag 21 januari 2021 GO ■iftï'sS Lutsharel Geertruida kopt Feyenoord op 3-1. foto pim ras Zakaria Labyad (r) bracht Ajax op een 1-0 voorsprong. FOTO PIM RAS J Feyenoord J Heracles Feyenoord staat weer in de kwartfinale van het bekertoer nooi. De winst tegen Heracles was bepaald geen galavoor stelling. Nog altijd zoekt Dick Advocaat naar de juiste cen trumspits. Mikous Gouka Rotterdam Joey Veerman schoot Heerenveen vanaf elf meter naar de kwart finale. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21