Lot avondklok ligt in handen van de Kamer Ik zal president zijn voor alle Amerikanen' JOL Opsteker voor Feyenoord, door in bekertoernooi Knikkershow op SBS 6 Weerstand tegen thuisblijven Walcheren Ajax ook in kwartfinales, dankzij winst op AZ: 0-1 P20-21 En Jackvan Gelder verzorgt het commentaar Het demissionaire kabinet wil een avondklok in voeren om de corona epidemie beter te bestrijden. De Tweede Kamer was tot nu toe in ruime meerderheid tegen. Het kabinet is daarom al dagen be zig om partijen ervan te overtuigen alsnog in te stemmen. Zonder steun komt de avondklok er niet. Van de oppositiepartijen heeft al leen 50Plus al gezegd te zullen in- 24.000 boa's weten nog niet wat hun taak wordt bij het handhaven van de avondklok stemmen. Regeringspartij D66 en oppositiepartijen GroenLinks, SP en PvdA zeggen nog veel vragen te hebben over nut en noodzaak van het plan. Al zeggen ze er allemaal bij dat 'als het echt moet' ze het voorstel niet zullen blokkeren. De avondklok had morgen moe ten ingaan, maar doordat de Tweede Kamer een debat hierover heeft uitgesteld, wordt dat op zijn vroegst zaterdagavond. Het straat verbod zou tot 9 februari moeten gelden tussen 20.30 uur en 04.30 uur. Winkels moeten dan uiterlijk om 20.15 uur dicht. Het aantal coronabesmettingen daalt. Toch is een avondklok vol gens het kabinet en het OMT nodig, omdat de zogeheten Britse variant van het virus in opmars is. Die va riant is veel besmettelijker dan het al bestaande virus, waardoor het aantal zieke patiënten in maart enorm zal oplopen als nu niet wordt ingegrepen, aldus premier Mark Rutte. Nodige ophef De avondklok leidt niet alleen politiek tot de nodige op hef. Zo is er ook onduidelijkheid over de handha ving: 24.000 boa's weten nog niet welke rol zij daarin gaan spelen. De super marktbranche wil dat de lo gistieke operatie zoals distributie en vakkenvullen ook 's avonds kan doorgaan. Een avondklok is slechts één van de maatregelen die het kabinet voorstelt. Ook mag thuis minder bezoek worden ontvangen: voort aan nog maar één in plaats van twee gasten. Het maximaal aantal bezoe kers bij een uitvaart gaat vanaf ko mende maandag terug van hon derd naar vijftig. En vanaf zaterdag mogen er vrijwel geen vluchten meer vanuit Groot-Brittannië, Zuid-Afrika en Midden- en Zuid- Amerika landen in Nederland. De KLM legt vanaf morgen alle intercontinentale vluchten en een deel van het Europese verkeer stil, vanwege de eis dat passagiers én personeel een sneltest moeten on dergaan. De luchtvaartmaatschap pij wil niet het risico lopen dat per soneel bij een positieve test in een ver land komt vast te zitten. Schip hol vreest een verdere instorting van het aantal vluchten. P3 8°C Nieuwsmedia Eenheid is wat Amerika op dit moment het hardst nodig heeft benadrukte Joe Biden tijdens zijn inauguratie. 'Ik garandeer dat we niet zullen falen.' Biden wacht enorme taak m Nieuw tijdperk m Trump-fan houdt hoop P6-9 »P24 De Tweede Kamer buigt zich vandaag over het invoeren van de avondklok. Hoewel het erop lijkt dat een meerderheid het ka binetsplan zal steunen, zeggen veel partijen nog twijfels te heb ben. Edwin van der Aa Hans van Soest Den Haag 20.30 donderdag 21 januari 2021 Dag met pzc.nl veel Ook voor het laatste wind regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 INAUGURATIE JOE BIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1