Clubs zetten streep door Open ZK motorcross 8 ZEELAND Futuregroep Lewedorper (23) vandaag in actie tijdens The Duke Challenge In Nistelrode doen zestien biljarters, onder wie veel Europese toppers, vanaf vandaag mee aan The Duke Challenge. Joey de Kok uit Lewedorp kreeg een wildcard voor het lucratieve toernooi en staat in de eerste knock- outronde tegenover Torbjörn Blom dahl (58). De in Duitsland woon achtige Zweed is zesvoudig wereld kampioen driebanden en pakte indi vidueel negen keer de Europese titel. Naast Blomdahl zijn ook andere we reldtoppers als Dick Jaspers, Marco Za- netti, Semih Sayginer en Eddy Merckx van de partij. Met het toernooi wordt de lange stop voor de Europese topbil- jarters eindelijk doorbroken. De orga nisatoren Biljart Evenementen Ne derland (BEN) en hoofdsponsor Jumbo bieden de faciliteiten voor een groots opgezet evenement, dat het vanwege de coronacrisis wel zonder toeschouwers moet doen. Alle wed strijden worden wel live uitgezonden op sportzender Ziggo Sport Het zestienkoppige veld staat de komende dagen in de schijnwer pers voor een toernooi met een Es totaal van 77.000 euro aan prij zengeld. De opzet is attractief en flitsend, met korte setjes van tien caramboles en een snelle tijdklok (dertig se conden speeltijd). Het knock-outsysteem is meedogenloos: alleen de winnaars gaan verder voor de hoofdprijzen in het toernooi. Joey de Kok staat dus voor een on gekende uitda ging. ,,Ik ken Blomdahl niet persoonlijk, maar ik heb hem natuurlijk al vaak zien spe len. Hij is een mooie speler en ook nog eens de regerend wereldkampioen. Dat word je tegenwoordig, met al die toppers, niet zomaar meer.'' De Lewedorper kijkt uit naar het treffen, dat vanmiddag om 16.15 uur gepland staat. ,,Ik weet dat het super moeilijk gaat worden, maar ik kan uit eindelijk alleen maar winnen. Ik hoop Ik hoop een paar kansjes te krijgen en met die korte setjes weet je het dan nooit een paar kansjes te krijgen en met die korte setjes weet je het dan nooit.'' De Kok heeft zich goed voorbereid. ,,Ik train iedere dag een uur of vijf. Vo rige week ben ik twee dagen naar het topbiljartcentrum in Uden gereisd om te oefenen met Jean van Erp en Frans van Kuyk. Jean Paul de Bruijn, mijn trainer, zit momenteel in Korea. Voor hij afreisde heb ik wekelijks les gehad. Van Carl Verhoeven, de eigenaar van het biljartcentrum in Uden, mocht ik de afgelopen dagen trainen op het zelfde biljart als waarop in Nistelrode wordt gespeeld. Het is tof dat ik ben uitgenodigd. Dit kan alleen maar goed zijn voor mijn ontwikkeling.'' Beste balans Voor Torbjörn Blomdahl is De Kok een grote onbekende. ,,Ik ken mijn te genstander niet'', bekent de Zweed. ,,Ik verwacht niet veel van mezelf, want ik heb al lange tijd geen wed strijden meer gespeeld. Met korte set jes en weinig tijd op de klok moet ik proberen de beste balans te vinden tussen 'gaan voor mijn kansen' en 'problemen voor mijn tegenstander creëren'. En dat ook nog eens zo snel mogelijk.'' Blomdahl vindt The Duke Challenge een prachtig initiatief. ,,Al mag er helaas geen publiek bij zijn. Met spelers als Dick Jaspers, Eddy Merckx, Semih Sayginer en Marco Za- netti is de bezetting van wereldni veau. Dat is mooi voor de kijkers, die het toernooi live kunnen volgen.'' IJzendijke Herman Heuvink Axel RES Axel gaf aan dat zij het OZK dit jaar niet gaan organiseren, omdat door de coronapandemie onvoorspelbaar is geworden wat wel en niet kan. Ook het - in hun ogen - gebrek aan binding van veel Zeeuwse rijders met de titelstrijd werd als reden ingebracht. De overige aanwezige clubs gaven vervolgens aan dat er geen sprake is van een OZK, als dit door slechts twee of drie clubs wordt georganiseerd. Plaats voor reservedata De Indoorcross in Goes van de Stich ting Motorsport Zeeland, die afgelopen weekend plaats had moeten vinden, was eerder al van de kalender gehaald. Na het genomen besluit werd in goed overleg de motorcrosskalender samen gesteld. Daarin was vooral ook plaats voor reservedata, omdat op dit mo ment onduidelijk is of en op welke ma nier er dit jaar gereden kan worden. Naast de acht clubwedstrijden die dit jaar bij RES Axel op de agenda staan, heeft het ook nog een wedstrij d van de Vlaamse Motocross Federatie (13 mei, Hemelvaartsdag), een KNMV dis trictswedstrijd Zuid op 26 juni en een wedstrijd om het Open Nederlands kampioenschap motocross solo van de KNMV op 11 juli. De twee- en drie- urencross staat op de agenda voor zon dag 24 oktober. RES Axel geeft aan het OZK niet te organiseren. Andere Zeeuwse motorclubs haken vervolgens ook af MSV de Uitlaat uit Vlissingen orga niseert naast zes clubcrossen ook een districtswedstrijd Zuid op Hemel vaartsdag. De traditionele Strandcross aan de Boulevard staat voor 26 septem ber op de agenda. MC Rilland hoopt vijf clubwedstrij den te organiseren, MC de Sproeier in Wemeldinge organiseert er drie. Dat zijn de traditionele wedstrijden op Tweede Paasdag (5 april) en Tweede Pinksterdag (24 mei) en een clubcross op 11 september. MC de Pekelinge heeft de Supercross in Aagtekerke, die afgelopen jaar van wege corona niet door kon gaan, nu ge pland staan op vrijdag 30 juli. De club organiseert daarnaast op 9 oktober ook een strandcross in Zoutelande. woensdag 20 januari 2021 GO De Kok heeft niets te erliezen tegen wereldtopper Blomdahl Mjiliridi .1 KOZOOM David Almekin- ders is ook vol gend seizoen hoofdtrainer van IJzendijke. De oefenmees- ter is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zondag-vierde klasser en heeft de over een komst met één jaar ver lengd, tot medio 2022. Almekinders was eerder trainer bij Cad- zand, Oostburg en SDO'63. Joop van den Oudenhoven Vlissingen A Tor björn Blomdahl na zijn we reldtitel in 2019. FOTO -Joey de Kok(23) U Amazone Tessa Baaijens- Van de Vrie uit 's-Heer Hen drikskinderen is toegetreden tot de zoge noemde future- groep van de KNHS. Dat is een soort ta lentenklas bin nen de par- adressuur. Baaijens-Van de Vrie (40) maakte zo'n tien jaar gele den al deel uit van de Neder landse ploeg. Met haar paard Happy Grace richt ze zich nu op kwalificatie voor de Para lympics van 2024 in Parijs. Joey de Kok behoort tot de jonkies tijdens The Duke Challenge in Nistelrode. fotostefanosnabrug Tijdens de kalendervergadering van de Zeeuwse motorclubs in Axel is besloten de strijd om het Open Zeeuws kampioenschap (OZK) mo torcross dit jaar te schrappen. Of de titelstrijd in 2022 wel weer op de kalender komt, wordt eind dit jaar tijdens de volgende vergadering in Rilland besproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40