Iedereen mag meepraten over veiligere Deltaweg Zeeuwse trein lag er vorig jaar 60 keer uit 2 JAN VAN DAMME AVON&KLOK Column De lach is weg. Ja, ik voel mee met René Diekstra, de man met de expressieve bretel len. Gisteren constateerde hij in de krant dat het lachen ons vergaan is sinds het uitbreken van de corona- pandemie bijna een jaar geleden. De hele godganse dag sijpelt het virus in ons dagelijkse leven door. De angst voor het ontstaan van nog veel besmettelijkere varian ten, de onrust creërende dagcij- fers, het geneuzel over een avond klok. Als we al naar een winkel gaan, zien we alleen elkaars ogen, een minzame of een uitnodigende glimlach blijft verborgen achter onze mondkapjes. graag nog eens een ouderwetse bak vertellen. Gewoon, om uw grijze ochtend iets op te lichten. Helaas ben ik geen moppentapper. Nooit geweest. Daarvoor mis ik de timing. En als mij een onmisken- baar lachtranentrekkend voorval wordt verteld, dan ben ik binnen vijf minuten de clou kwijt. Dat maakt het doorvertellen lastig. even met een collega op ander halve meter afstand aan een bu reau. Op zich was dat na weken van collegiale afzondering al een memorabele gebeurtenis. Even de bureaustoel in de ontspanstand en herinneringen ophalen aan min der in regeltjes gevangen tijden. die nog weleens uit de bocht durf den te vliegen. In Aardenburg hadden ze er één die ervoor de laan werd uitgestuurd. Op Wal cheren maakte een burgervader met zijn onorthodoxe ligfiets ooit een val met zichtbare gevolgen. 's Mans neus lag dermate in de kreukels dat er geopereerd moest worden. Op zijn afscheid in een af geladen Vleeshal vertelde hij dat er na die ingreep nogal onderzoe kend naar hem werd gekeken. De bron van die onrust bleek zijn se cretariaat. Ze hadden hem niet goed verstaan toen hij vertelde dat er een stukje voorhoofdshuid naar zijn neus was getransplanteerd. Het tussenwoordje hoofd was hen ontgaan. Ik zou zo graag nog eens een ouderwetse bak vertellen DE STELLING Vandaag: Ik heb liever een visiteverbod dan een avondklok 1508 stemmen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Met 200 km/u over Tractaatweg Kanaalweg twee dagen dicht MIDDELBURG Half miljoen voor toeristische projecten Na de A58 is de Deltaweg de druk ste weg van Zeeland. Er gebeuren veel ongelukken en met name in de zomerperiode zijn er veel opstop pingen. Voortdurend wordt ge werkt aan verbeteringen. Zo zijn de bermen verhard, is er een omlei ding gemaakt voor fietsverkeer, er komt een veiligere landbouwroute bij de Zandkreekdam en de plaat sing van slimme verkeerslichten moet de doorstroming verbeteren. Dat is niet genoeg. Er wordt een plan opgesteld om de weg rigou reus aan te pakken. Nog voor de zomer worden daar voor gesprekken en bijeenkomsten georganiseerd. Vanwege de corona maatregelen zal dat vooral digitaal gebeuren. Tijdens de sessies komen onderwerpen aan de orde als veilig heid, doorstroming, natuur, kli maat en slimme mobiliteit. Alle in put wordt uitgewerkt in een start notitie die in april volgend jaar aan Provinciale Staten wordt voorge legd. Op dat moment moet duide lijk zijn hoeveel de aanpak van de weg gaat kosten en wanneer met het werk kan worden begonnen. Volgens gedeputeerde Harry van der Maas begint de uitvoering niet eerder dan voorjaar 2023. ,,We willen samen optrekken met andere partijen. We willen niet te lang wachten met de bijeenkom sten. Juist bij de start moet je de er varingen van gebruikers ophalen en een plek geven. Vanaf nu gaat dat proces lopen." Dat blijkt uit gegevens van Rijden de Treinen, een onafhankelijke website die sinds 2011 alle treinsto- ringen bijhoudt. Door de corona- pandemie reden er in 2020 aanzien lijk minder treinen. Dat zorgde lan delijk ook voor minder storingen: 4450. In 2019 waren dat er nog bijna 6000. Toch daalde het aantal storingen in Zeeland in vergelijking met het jaar ervoor nauwelijks: van 63 naar 60. Wel duurden die gemiddeld minder lang. In totaal was het trein verkeer 80 uur gestremd, tegen 123 uur in 2019. Rijden de Treinen kijkt ook naar de oorzaken van de problemen. Landelijk ging het afgelopen jaar bij 11 procent van de storingen om een aanrijding. Op het traject Vlissin- gen-Roosendaal was dat ruim het dubbele: 15 incidenten, ofwel een kwart. Om wat voor soort aanrijdingen het gaat, wordt sinds een jaar niet meer gespecificeerd. In 2019 telde Rijden de Treinen op het traject nog zeven aanrijdingen, waarvan zes met een persoon. Ook zorgden mensen die op of rond het spoor waren gesignaleerd afgelopen jaar relatief vaak voor op onthoud. Dat leidde tussen Vlissin- gen en Roosendaal zeven keer tot vertragingen. Die duurden overi gens zelden langer dan een half uur. Defecte trein Over heel Nederland bekeken is een defecte trein veruit de meest voor komende oorzaak van problemen: vorig jaar in 36 procent van de ge vallen. Op de Zeeuwse lijn was dat met 22 procent (13 van de 60 inci denten) een stuk minder. woensdag 20 januari 2021 Verdwenen lach Ik zou hier op dit moment heel Nu zat ik toevallig deze week Zo kwam het op burgemeesters Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik lig niet wakker van de avondklok TERNEUZEN De politie heeft maan dagmiddag een automo bilist betrapt die met veel te hoge snelheid over de Tractaatweg (N62) bij Terneuzen reed. De Belgische bestuurder liep tegen de lamp toen hij rond 16.20 uur met een snelheid van onge veer 200 kilometer per uur over de weg reed. Op de Tractaatweg geldt een maximumsnelheid van 100 kilometer per uur. De politie bracht de 34-jarige man uit Gent tot stilstand, waarna hij zijn rijbewijs moest inle veren. MIDDELBURG De Kanaalweg in Middel burg is twee dagen lang volledig afgesloten voor al het verkeer. Dat heeft te maken met de bouw van de studentenflats tussen de Kanaalweg en de spoorlijn. Het trein- en busstation en de kanto ren van het waterschap en de gemeente zijn be reikbaar via de Nieuw- landseweg en de Kle- verskerkseweg. De eerste afsluiting is af gelopen middernacht in gegaan en duurt tot van avond 19.00 uur. De tweede afsluiting is van maandag 25 januari mid dernacht tot dinsdag 26 januari 19.00 uur. Na het opheffen van de VVV zijn er voorlopig twee organisaties die het toeristische beleid van de provincie uitvoe ren: Impuls Zeeland en het Kenniscentrum Kusttoerisme. Samen krijgen ze 505.000 euro voor onder meer projec ten om de arbeidsmarkt te stimuleren, de sector te vernieuwen, het ste delijk toerisme aan te wakkeren en onderzoek te doen naar de vrije- tijdseconomie. Ze geven onder meer (weer) te goedbonnen uit aan re- creatiebedrijven die hulp nodig hebben bij plannen om hun onder neming te vernieuwen en te verduurzamen. Over iets meer dan een jaar moet duidelijk zijn hoe de Delta weg tussen Goes en de Zeeland- brug er uit gaat zien. Samen met de gemeenten, omwonenden en belanghebbenden gaat de pro vincie bedenken hoe daar defini tief een einde kan worden ge maakt aan verkeersonveiligheid en files. Ernst Jan Rozendaal Goes Het treinverkeer tussen Vlissin- gen en Roosendaal heeft afge lopen jaar 60 keer te kampen gehad met 'storingen'. Die zorg den voor in totaal 80 uur opont houd. In een kwart van de geval len was een aanrijding de oor zaak. Rolf Bosboom Vlissingen Op de Deltaweg gebeuren regelmatig ongelukken. foto johan van der HEIJDEN &AARAAN ZIE JE t>E LINK. VAN HET VIRUS MET VLEERMUIZEN. WE ZIJN 's AVON&S OOK VEEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2