MEDIA CULTUUR 27 h p|us tv gids 'Ik ben zo hard gevallen, maar kan wel zeggen dat ik leef' Toffe nummers Doedens hoopt dan ook dat mensen zijn zangcarrière los kunnen koppe len van alle dingen die het afgelopen jaar zijn gebeurd. ,,Ik ben ook gewoon zanger. Ik wil toffe nummers uit brengen en ben met genoeg dingen bezig.'' Zodra er weer gereisd mag worden, is Doedens van plan om even tot rust te komen en zichzelf op te laden. In de tussentijd concentreert hij zich op zijn carrière. Ook is hij in gesprek met televisiezenders, maar daar kan hij nog niets over loslaten. ,,Dat horen jul lie zodra het bekend wordt.'' En op de vraag of er één zin in het nummer zit dat symbool staat voor het jaar 2020? ,,Ik ben zo hard gevallen, maar ik kan wel zeggen dat ik leef'', klinkt het resoluut. ,,Zo voelt het echt.'' Talkshow Op1 wordt goed bekeken, maar krijgt ook geregeld kritiek. De nuance in de gesprekken zou het afleggen tegen de snelle soundbites. Het creëren van reuring zou voorgaan boven de journalistieke inhoud: het is kritiek die Opi, dat een jaar bestaat, regelma tig treft. Tegenover virologen worden BN'ers gezet om over corona te pra ten, partijen aan de politieke flanken krijgen onevenredig veel aandacht en snelle soundbites winnen het van de nuance, klinkt het dan. Hoe terecht zijn die verwijten? Want wil niet elk praatprogramma spraakmakend zijn? Hoeveel waarheidsvinding kun je verwachten aan een talkshowtafel? En in hoeverre sluiten amuseren en informeren, beide kerntaken van de publieke omroep, elkaar uit? ,,Voor het debat aan tafel is nuance niet fijn, dan kom je in die paar mi nuten nergens. Dus zoek je gasten die rap van tong zijn, snelle denkers'', zei Opi-eindredacteur Rachel Franse er vorige maand over in een inter view in de Volkskrant. En het is van alle tijden, weet televisie-expert Bert van der Veer. ,,Mies Bouwman en Sonja Barend vergrootten ook tegen stellingen uit en waren op zoek naar controverse. Het is inherent aan het format. Voor verdieping kun je beter een documentaire bekijken of een doorwrocht essay lezen." Een talkshow wil, it's all in the name, spraakmakend zijn, zegt ook WNL-hoofdredacteur Bert Huisjes. ,,We maken een programma dat toe gankelijk is voor een breed publiek. Dat betekent dat je een mix zoekt van zware en lichte onderwerpen, met aandacht voor zowel politiek als entertainment. Dat wordt gewaar deerd, elke avond kijken meer dan een miljoen mensen. En dat mensen zich af en toe enorm opwinden over het programma zie ik als een compli ment: het laat zien dat een groot deel van Nederland meeleeft met wat er aan tafel gebeurt.'' Woedend Volgens Huisjes kun je het met som mige onderwerpen en gasten sowieso niet goed doen. ,,Als Baudet, maar ook Jesse Klaver of iemand van de PVV aan tafel zit, is de ene helft van Nederland boos omdat hij te weinig onderbroken wordt, terwijl de andere helft woedend is dat hij te vaak in de rede wordt gevallen. Je Opwinding over Op1 zie ik als een compliment. Het laat zien dat veel mensen meeleven zoekt daarin naar een balans: gasten mogen wel tegengas krijgen, maar het hoeft geen inquisitie te worden.'' Huisjes vindt dat Opi de kracht van de NPO toont. „Doordat meerdere omroepen het maken, krijgen ver schillende geluiden de ruimte. Bij de EO komen vaker levensbeschouwe lijke zaken aan bod, bij BNNVara meer progressieve onderwerpen, Omroep MAX zal vaker zaken die ou deren aangaan behandelen en wij hebben meer aandacht voor onder nemers. Maar de kracht van Opi is dat het wel een sterke eigen identiteit behoudt. Kijkers hebben vaste voor keuren voor sommige presentatoren, maar als geheel staat het. Het is de NPO op z'n best.'' Dat betekent niet dat elke afleve ring even geslaagd is. ,,Natuurlijk zit ten er mindere dagen tussen, dat geldt ook voor kranten, of radio shows'', zegt Huisjes. ,,Over televisie heeft iedereen een sterke mening. Als journalist moet je je oren niet te veel laten hangen naar al dat getwitter. Elke week overleggen we met alle betrokken omroepen over de koers van het programma, en sturen we bij als dat nodig is.'' Doedens haalde de afgelopen tijd meerdere keren de showbizzrubrie- ken. Van op non-actief worden gezet door Endemol Shine omdat hij de co- ronaregels niet naleefde, het definitief verlaten van GTST, tot de pikante beelden die hij van zich zelf deelde op de i8+-website Only- Fans. Omdat hij een uitlaatklep nodig had, besloot Doedens producers Jeroen Russchen en Robert Vrede- veld, met wie hij al eerder samen werkte, te benaderen om zijn gevoe lens op papier te zetten. Het resul teerde in het lied Gevallen, waarin Doedens zingt over wat hij heeft meegemaakt. ,,Een van mijn grootste passies is zingen. Ik heb een roerige periode achter de rug, er is echt genoeg gebeurd het afgelopen jaar. In Gevallen zing ik over dat ik niet lekker in mijn vel heb gezeten. Het was vrij intens, een soort achtbaan.'' Inspiratie voor de titel van het lied putte hij uit al die gebeurtenissen. ,,Ik voelde me verloren.'' Maar, na regen komt zonneschijn, meent Doe- dens. ,,Ik wil een positieve wending aan het verhaal geven. Er is zoveel gezegd en gedaan, maar ik wil laten zien dat ik méér ben dan OnlyFans.'' woensdag 20 januari 2021 Media&Cultuu r Ferry Doedens (30) richt zich na zijn acteerwerk voor Goede Tijden, Slechte Tijden weer op zijn tweede liefde: de muziek. Vandaag lan ceert hij zijn nieuwe single Geval len, een ballad waarin hij zingt over de roerige periodes in zijn leven. Maxime Segers Jort Kelder (boven), Paul de Leeuw en Astrid Joosten (links) en Hugo Logtenberg en Sophie Hilbrand. fotos opi, anp kippa egengas, geen inquisitie Minister Hugo de Jonge (links) en GroenLinks-leider Jesse Klaver in Op1. Roelf Jan Duin 44 —Bert Huisjes, hoofd redacteur WNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27