24 Toernooidirecteur Krajicek sluit ook komst Federer niet uit Twaalf jaar na zijn laatste deelname keert Rafael Nadal in maart terug naar Rotterdam. En misschien komt ook zijn rivaal Roger Federer wel naar Ahoy. Juist nu de hal grotendeels leeg zal blijven, lonkt een ongekend sterk deelnemersveld. OS: vaccinatie niet verplicht Kimberley Bos kent de eisen Ruime zege voor polosters Als onpartijdig toernooidirecteur laat Richard Krajicek zich niet vaak uit over zijn persoonlijke voorkeu ren voor tennissers. Maar dat hij een zwak heeft voor Nadal, is geen ge heim. De hond in huize Krajicek heet niet voor niets Rafa. Met de manager van de Spanjaard, ex-prof en generatiegenoot Carlos Costa, is hij bovendien goed bevriend. Toch wordt het in maart pas de derde keer dat Nadal zijn opwach ting maakt in Ahoy. De man die graag vasthoudt aan routines koos na de Australian Open doorgaans voor het hardcourttoernooi van Acapulco. Alleen in 2008 en 2009 Ons budget is totaal anders, maar daar is alom begrip voor. Iedereen wil gewoon graag spelen speelde hij in Rotterdam, in 2017 haakte hij in een laat stadium als nog af. Maar dit jaar is alles anders. Na het deels geschrapte seizoen 2020 is ook de kalender voor dit jaar leger dan normaal, bijvoorbeeld door het ontbreken van het Mas- terstoernooi in Indian Wells. Om dat reizen over de wereld ook niet meer zo eenvoudig is als anders, blijft Nadal liever dichter bij huis en kiest voor het ABN Amro World Tennis Tournament. ,,Het is te lang geleden dat ik in Rotterdam heb gespeeld'', meldde Nadal. ,,Nu het seizoen er zo anders uitziet, past het goed in mijn schema. Ik verheug me erop mijn Nederlandse vrienden en fans te zien.'' Dat laatste wordt uiteraard moei lijk. Als er al publiek welkom is in Ahoy, zal het om een kleine groep gaan. Is het niet wrang om een ab soluut kanon te presenteren in de wetenschap dat de 48ste editie een sobere gaat worden? Krajicek ziet het anders. ,,Natuurlijk is het zonde. We zullen niet het uitver kochte huis hebben dat een speler van dit kaliber aantrekt. Maar het product voor de televisie en inter- net wordt er juist beter op.'' Met Ziggo Sport is voor deze editie afge sproken dat alle partijen op het cen ter court gratis te zien zijn, ook voor niet abonnees. Gemiddeld trekt het toernooi jaarlijks tussen de 105 en 108 dui zend mensen. Met Nadal zou dat in normale omstandigheden groeien naar 115 duizend, schat Krajicek. „Alleen Nadal en Roger Federer hebben die impact. Zij staan elk jaar bovenaan mijn wensenlijst.'' De naam van Federer viel afgelo pen weken vaker in relatie tot Rot terdam. De Zwitser - net als Nadal 20-voudig grandslamwinnaar - is al een jaar geblesseerd, maar mikt op een rentree in maart. Hij deed al ne gen keer mee in Rotterdam. De twee absolute grootheden in het tennis - vrienden en rivalen - sa men aan de start, het droomscena- rio is bepaald niet ondenkbaar. ,,Ik denk te weten dat Federer in Doha gaat spelen, de week na Rotter dam'', zegt Krajicek. ,,Maar als hij fit is en klaar om te spelen, dan zullen we iets van hem horen.'' Compliment Het geld is nog niet op, vertelt hij. ,,Spelers en managers verdienen een compliment. Ons budget is to taal anders dan andere jaren, maar daar is alom begrip voor. Iedereen wil gewoon graag spelen.'' De toernooidirecteur hanteert al jaren dezelfde tactiek. Hij klimt niet wekelijks in de laptop om de mana gers van Federer of Nadal te laten weten dat ze welkom zijn. ,,Dat we ten ze wel. Die afwachtende hou ding werkt. We hebben nog tot 1 fe bruari en ook wildcards te verge ven. Voor nu zijn we heel blij met de komst van Nadal.'' De Spanjaard is 'als persoon su per, als tennisser hét voorbeeld', zegt Krajicek. ,,Richting jonge spe lers is het nogal moeilijk om Fede- rer, de weergaloze tennisser, als voorbeeld te gebruiken. Juist Nadal laat zien dat je met vechtlust ont zettend veel kan bereiken. Hij won vaker van Federer dan andersom. Dat vind ik mooi. Toen Nadal in 2006 in Rotterdam moest komen om zich met een doktersverklaring te kunnen afmelden, wilde hij per se toch het centercourt zien, omdat hij daar goede dingen over heeft ge hoord. Ik zal ook nooit de energie in Ahoy vergeten toen hij in 2009 op woensdagavond zijn eerste partij speelde, kort na de zege op Federer in de finale van de Australian Open. Dat was fantastisch." woensdag 20 januari 2021 De Spaanse toptennisser Rafael Nadal tijdens zijn laatste optreden op het ABN Amro World Tennis Tournament in 2009. foto anp Nadal komt graag, ook al is Ahoy leeg Rik Spekenbrink Rotterdam - Richard Krajicek Begin 2018 bereikte Roger Federer in Rotterdam de eerste plek op de wereldranglijst. Daar kreeg hij een trofee voor. foto anp OLYMPISCHE SPELEN De Japanse regering voelt er niets voor de Olympische Spelen alleen open te stellen voor personen die gevaccineerd zijn tegen het coronavirus. ,,Wij over wegen grootscheepse maatregelen om veilige en beschermde Spelen te organiseren, zonder dat vaccinatie een voorwaarde wordt'', aldus regerings woordvoerder Katsunobu Kato. Ook IOC-voorzitter Thomas Bach heeft de af gelopen tijd een vaccinatie plicht voor atleten al enkele keren uitgesloten. SKELETON Kimberley Bos weet wat haar te doen staat om deelname aan de Winterspelen van Peking 2022 veilig te stellen. NOC*NSF eist ook nu een plek in de top 12 van de ranglijst van de internatio nale bob- en sleebond. Maar er is sprake van een verruiming. Bij een plaats op de wereldranglijst tussen 13 en 20 is eenmaal een top 8-notering nodig in een wereldbekerwedstrijd van volgend seizoen of op het WK van dit jaar. ,,Je bent minder afhankelijk van de omstandigheden en dat maakt het wat relaxter." WATERPOLO De Neder landse waterpolosters zijn het olympisch kwalificatie toernooi in Triëst begon nen met een ruime zege op Slowakije. Het werd liefst 22-2 voor de formatie van Arno Havenga. Maartje Keuning was topscorer met zes treffers. Bij 18-0 in het laatste kwart maakten de Slowaaksen, die nauwelijks aan aanvallen toekwamen, hun eerste doelpunt. Er zijn in Triëst twee tickets voor de Spelen te verdelen. Dat betekent dat de beslissing valt in de halve finales. Oranje speelt in de groeps- fase de komende dagen ook nog tegen gastland Italië en Frankrijk. In de andere poule zijn Hongarije en Griekenland favoriet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24