Senesi zal zich in bekerstrijd 22 Na geruzie over afwikkeling van vorig seizoen Kort 'We gaan toch in beroep' Voor het eerst sinds de discussies over de eindstand van vorig seizoen treffen AZ en Ajax elkaar. Er staat, behalve een plek in de kwartfinales, vanavond dan ook flink wat prestige op het spel. Mandzukic naar AC Milan Mario Mandzukic (34) voetbalt de komende maanden voor AC Milan. Bij de koploper in de Italiaanse Serie A moet de Kroaat stand- in worden voor Zlatan Ibrahimovic. De Zweedse spits kwam tot nu toe pas in acht duels in actie, maar scoorde daarin wel twaalf keer. Mandzukic speelde tussen 2015 en 2019 voor AC Milan's rivaal Juventus. Mandzukic vertrok in 2019 naar Al-Duhail in Qatar. Dat werd geen succes. Oosterwolde lange tijd eruit FC Twente-trainer Ron Jans kan voorlopig niet beschikken over Jayden Oosterwolde. De verdediger viel donderdag in het duel met Ajax uit met een hamstringblessure. Onderzoek heeft uitgewezen dat Ooster wolde 'enkele weken' niet inzetbaar is. Jans zag in die wedstrijd ook aanvaller Vaclav Cerny uitvallen. Hij heeft een zware knie blessure en speelt dit seizoen niet meer. Eiting revalideert bij Ajax Carel Eiting (foto) revalideert de komende maanden bij Ajax van een knieblessure, zo meldt Huddersfield Town. De Engelse voet balclub huurt de 22-jarige middenvelder van Ajax. Eiting heeft zo'n drie maanden nodig om te herstellen. Het is nog onduidelijk of hij dit seizoen nog voor de huidige nummer 14 van de Championship in actie komt. Eiting ging naar Huddersfield omdat hij in Amsterdam weinig kans op speeltijd zag. Benfica wil niet meer spelen Jan Vertonghen en vier andere voetballers van Benfica zijn besmet met het coronavi rus. Dat heeft de club uit Lissabon, de num mer 3 van de Portugese competitie, laten weten. Gilberto, Grimaldo, Diogo Gon^alves en Luca Waldschmidt zijn de andere spelers van Benfica die in quarantaine moeten. Maar liefst twaalf leden van de technische staf van de club zijn ook besmet. Benfica wil het liefst twee weken niet in actie komen. Quote van de dag Onderzoek naar tekst Schmidt Te Wierik na half jaar weer terug Zakaria Aboukhlal benadrukte na zijn trefzekere invalbeurt tegen ADO (2-1) al dat AZ niet zomaar een bekerwedstrijd wacht, maar het be zoek van Ajax ook als het duel der sentimenten beschouwd kan wor den: ,,Ik ben ervan overtuigd dat we vorig seizoen beter waren dan Ajax. Nu moeten we dat weer laten zien", stelde de aanvaller vol bravoure. AZ en Ajax waren tien maanden geleden in een nek-aan-nek-race om de landstitel beland toen de KNVB de stekker uit het eredivisie trok. Na een dubieuze stemronde en afwikkeling 'ontploften' meer dere bommetjes. Bij AZ spraken ze nog net niet van een overval. De medekoploper stapte naar de UEFA om alsnog het beste entree bewijs voor de Champions League te veroveren. AZ had de aangewe zen nummer één immers twee keer verslagen. In Amsterdam werd ver rast, maar ook ietwat geamuseerd gadegeslagen hoe de concurrent op de barricaden stond. Het bleek ook een vergeefs be roep. Mede daardoor gold Ajax, dat bij monde van directeur Marc Overmars na de coronauitbraak al pleitte voor het afbreken van het seizoen, als absolute spekkoper. De lucratieve Champions League deelname die direct 40 miljoen euro opleverde, kreeg de titelkandi daat met het beste doelsaldo min of meer in de schoot geworpen. Edwin van der Sar zei een kleine maand geleden nog: ,,Natuurlijk wil je niet dat het zo eindigt. Je hebt zoveel eerzucht dat je ook kampi oen wilt worden na 34 wedstrij den. We stonden het grootste gedeelte van het seizoen bovenaan en had den er alle vertrouwen in dat we het tot een goed eind zouden brengen." AZ beleefde het afgelopen decen nium een geweldige opmars met veelal zelfopgeleide spelers en een frisse speelstijl. Door zich zo sterk te verzetten tegen de beslissing van de KNVB liet de club die eerst nog m I i KI We mogen ons weer meten met de beste voetballers van Nederland Dick Advocaat nam gisteren op de persconferentie in aanloop naar de achtste finale in het bekertoernooi tegen Heracles Almelo de tijd om het te hebben over Marcos Senesi, de Argentijnse verdediger die tegen Ajax een uitstekende tweede helft speelde. ,,Wat zou nu de transfer som voor Senesi zijn?'', vroeg Advo caat zich hardop af. De Hagenaar wist het niet. Het is wel een vraag waarop het antwoord de afgelopen weken door diverse mensen werd ingevuld. En dan gaat het vaak alle kanten op. Senesi kostte de Rotterdammers ruim an derhalf jaar geleden 6,2 miljoen euro. Destijds klopte de verdediger al op de deur van het nationale elf tal van Argentinië, maar tot een of ficieel debuut kwam het nog niet. Als dat eerdaags wél gebeurt, kan de vraagprijs omhoog. Feyenoord-fans roepen 30 miljoen, makelaars schat ten nu tussen de 18 en 20 miljoen. ,,Senesi is linksbenig, hij is betrek kelijk jong en hij heeft een Italiaans paspoort, dat zijn absolute plus punten'', zegt een makelaar. Maar daar staan dus blijkbaar nog min- punten tegenover. Feyenoord laat zich op het Europese toneel niet of nauwelijks zien. De speler wordt te weinig getest tegen echte spitsen. Gebeurt dat wel, dan kan dat de prijs aardig opdrijven. Daarnaast is hij nog altijd geen A-international. Klappen Dan is het ook de vraag: wie heeft er deze zomer nog geld? In Frank rijk is het mediacontract voor de te levisierechten opgezegd. De ver wachting is dat Franse clubs straks aanzienlijk minder te besteden hebben. In Spanje vallen er financi ële klappen door de coronacrisis. In Engeland is altijd geld, maar is dat de competitie voor Senesi? Juist in Italië is er straks weer volop geld. woensdag 20 januari 2021 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Barcelona-ster Lionel Messi kreeg zondag rood in de Spaanse Supercup finale. Hij werd voor twee duels geschorst. Maar Barcelona vindt die straf te zwaar en gaat daar nu toch tegen in beroep. GO VOETBAL De aanklager betaald voet bal start een vooronder zoek naar de opmerkingen van PSV- coach Roger Schmidt over arbiter Bas Nijhuis. Na het duel met Sparta (3-5) zei Schmidt dat Nijhuis met opzet in het nadeel van zijn club had gefloten. Schmidt kan daar nu dus voor worden geschorst. VOETBAL Na ruim een half jaar is verdediger Mike te Wie- rik (28) terug bij Groningen. Hij verruilde van de zomer de noordelijke eredivisionist voor Derby County. Te Wierik kwam bij die club, waar trainer Phillip Cocu werd ontsla gen, maar vier duels in actie. Te Wierik tekent voor 3,5 jaar bij Groningen. Ajax en AZ willen hun gelijk nu halen Johan Inan en Nik Kok Amsterdam/Alkmaar T 1 maart 2020: AZ viert feest na de 0-2 zege op Ajax. De twee overwinningen op de rivaal leverden de club uit Alkmaar uiteindelijk weinig tot niets op. FOTO PIM RAS - AZ-trainer Pascal Jansen Wie als eredivisiespeler wil op vallen bij scouts moet presteren in topduels. Marcos Senesi (23) deed dat tegen Ajax. Succes in de beker zet de Feyenoorder verder in de schijnwerpers. Mikos Gouka Rotterdam o a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22