Marjan Berk 4 5 6 7 8 9 10 NIEUWS 15 Dankzij corona zijn minder internationale bendes actief woensdag 20 januari 2021 Het weekblad Margriet volgt de maatschappelijke ontwikke lingen op de voet. Deze week krijgt de manier waarop mannen en vrouwen voor een tweede keer een relatie aangaan, volop aandacht. Alle aspecten komen aan de orde van een nieuw verbond tussen twee mensen van rond de 50 jaar die besluiten na enig nadenken het samen te probe ren. De inleidende vrijpartij heeft jullie in de juiste stemming gebracht al les gaat volgens plan om samen het Grote Bed te beklimmen. Zoals de keus van het juiste ondergoed (dus niet een te prachtige bh met kanten roesjes want die veroorzaakt strie men op je vel). Ook niet doen: te veel doordringende parfum sprenkelen (want dat verandert je bed in een kapperswinkel). Oké, aan alles is gedacht, je bent in de stemming, de schemerlamp ver spreidt gedempt romantisch licht en een oud cd'tje laat good old Franky- boy Sinatra een aanmoedigende lovesong zingen: You make me feel so young. En de goed voorbereide vrij partij lukt buitengewoon. Alles werkt mee. Als je van mij houdt, dan moet je ook van mijn winden houden! Alleen, bij het gezellig harmonisch samen uitblazen dringt zich bij mij een geweldige wind aan. Ik had mijn lovers lievelingskostje klaargemaakt, captains dinner, met gebakken uien, rauwe uien, bruine bonen, gebakken spek en piccalilly. En nu zochten mijn darmen revanche. Ik spande mijn billen stevig aan, dacht aan de geweldige winden die mijn kinderen moeiteloos lieten waaien; ik nam een besluit en liet mijn wind plotseling gaan. Als je van mij houdt, dan moet je ook van mijn winden houden! Dat gedurfde besluit werd be loond. Mijn nieuwe vriend barstte in bulderend lachen uit! ,,Wat een prachtig exemplaar, zo hoor je niet alle dagen!'' Bij ons waaien ze sinds die eerste keer al veertien jaar. Ze houden onze relatie luchtig en muzikaal. Zoals mijn Zeeuwse grootmoeder zei: ,,Beter in de vrije lucht dan in het nauwe buukske!" I ilvdz Het aantal autodiefstallen is in 2020 met bijna 5 procent gedaald, meldt Interpolis in zijn Auto diefstalBarometer. De Volkswagens Golf en Polo worden, net als in 2019, het vaakst gestolen, Toyota's SUV's zijn de grootste stijgers op de inbraakranglijst. David Bremmer Den Haag Terwijl woningdieven door het mas sale thuiswerken een vijfde minder toesloegen, daalt het aantal autodief stallen veel minder hard, ziet Inter polis. De verzekeraar noteerde vorig jaar 4,7 procent minder gestolen auto's ten opzichte van het jaar er voor. Meest gestolen auto's zijn de Volkswagen Golf en de Volkswagen Polo. De Fiat 500 completeert de top drie, die er in 2019 hetzelfde uitzag. Ook SUV's zijn geliefd: de Toyota Rav4, de Renault Captur, de Toyota CH-R en de Mazda CX-5 staan alle maal in de top tien. Die vier zijn de grootste stijgers op de ranglijst. De BMW 5 serie, Audi A4, VW Trans porter en Opel Corsa worden bedui dend minder gestolen dan in 2019. De relatief hoge diefstalkans van bovengenoemde auto's is verklaar baar, vertelt Yvette Melis, verant woordelijk voor de AutodiefstalBaro meter. ,,Er rijden heel veel Golfjes en Polo's rond in Nederland. En SUV's worden steeds vaker verkocht.'' Tegelijk zijn per provincie soms flinke verschillen zichtbaar: in Zee land is de Audi A5 de populairste auto bij het dievengilde, in Drenthe en Groningen de BMW 3-serie. Hybride auto's worden vaak ont vreemd, net als voertuigen met een keyless entry-sleutel. Die maken dubbel zoveel kans om van de par keerplaats verdwijnen als auto's. Op merkelijk is verder dat de meest ge stolen auto in Amsterdam verhou dingsgewijs de Range Rovers (Land rover) is. Eén op de vijf door Interpo lis verzekerde Range Rover in de hoofdstad werd gestolen. ,,Een goede verklaring hebben wij daar niet voor'', zegt Melis. Wel blijken aan de oostgrens Duitse automerken diefstalgevoeli- ger. ,,Die verdwijnen namelijk vaak naar Oost-Europa. Aan de zuidgrens met België doen ook Franse en Itali aanse automobielen het goed.'' In de Randstad is vaak weer een ander type dief actief. ,,Gestolen auto's worden Aan de zuidgrens met België doen ook Franse en Italiaanse auto's het goed - Yvette Melis, Interpolis daar in een loods verstopt en vervol gens gestript. De onderdelen worden verkocht.'' In hoeverre de coronalockdowns autodieven beïnvloedt, valt volgens Interpolis lastig te zeggen. ,,Auto's worden meestal voor de deur gesto len en mensen zijn nu meer thuis. Ook is de vraag naar tweedehands auto's enorm gestegen'', zegt Melis. ,,Zo bezien zou je een toename ver wachten.'' Tegelijk betekent meer thuis zijn meer sociale controle. Door alle reisbeperkingen zijn er boven dien minder internationale bendes actief. Het goede nieuws is dat het aantal gestolen auto's sinds 2010 halveerde tot circa 7100 exemplaren per jaar. La ter deze maand maakt het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcrimi- naliteit (LIV) de definitieve cijfers voor Nederland bekend. ,,Wij ver wachten dat die aantallen redelijk met de onze overeenkomen, nu onze portefeuille verzekerde auto's rede lijk gemiddeld is.'' Interpolis adviseert autobezitters hun vierwieler altijd op een verlichte parkeerplaats te zetten en waarde volle spullen niet achter te laten. ,,Laat het kenteken in de ruit grave ren, dat maakt een auto veel minder aantrekkelijk.'' De keyless entry- sleutel kan in een ijzeren hoes ge stopt worden en minimaal op zes meter van de deur. Dieven kunnen dan het signaal niet opvangen. Renault CLIO Toyota RAV4 BMW 3-SERIE Renault CAPTUR Toyota C-HR Ford FOCUS Mazda CX-5 stond in 2019 op plek 10 stond in 2019 op plek 13 stond in 2019 op plek 4 stond in 2019 op plek 22 stond in 2019 op plek 30 stond in 2019 op plek 15 stond in 2019 op plek 33 Volkswagen POLO Volkswagen GOLF Fiat 500 GO Autodiefstallen dalen, SUV's zijn vaker doelwit 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15