Jongeren Borsele verlichten met kaartje Blue Monday voor ouderen Twee deelauto's in Wolphaartsdijk II goudwisselkantoor BEVELANDEN EN THOLEN 7 Goes naar die plek. Goes is subsidiever strekker van de proef die een jaar duurt. Bij succes kunnen de deelau to's blijven. Zonne-energie Hoe je een deelauto reserveert en wat het kost, kun je terugvinden op de website van Stichting Duur zame Mobiliteit Zeeland. Met die stichting zijn Twigt en Hoogewo- ning ruim twee jaar geleden het project gestart. Zo konden dorpsbe- Misgrijpen doe je maar één keer. Met twee auto's proberen we het succes te vergroten woners dit voorjaar voor het eerst kennismaken met de deelauto. Met de komst van de deelauto en de laadpalen bij het sportpark, kan iedereen met een elektrische auto gebruikmaken van het snellaad- punt. Laden kost 35 cent per kilo watt. Een deel daarvan gaat naar de voetbalclub, dat de stroomt opwekt met zonne-energie. Lewedorp „Omdat iedereen met kerst veel kaarten krijgt", legt Madelief de ac tie van de Jongerenraad uit. ,,En daarna wordt het stil. Dan krijgen ze een tijd helemaal niks. Daarom leek het ons een goed idee om ze in deze donkere tijd juist op Blue Monday een kaartje te bezorgen." De actie is zo'n twee weken ge leden opgezet, vertelt Madelief. ,,Alle kinderen en jongeren in de gemeente Borsele konden een kaart maken voor een oudere en die naar ons opsturen. We hebben er in totaal 108 gekregen. Dat is best veel. Er zitten heel mooie en lieve kaarten tussen. Ze zijn echt allemaal heel creatief geweest." Versierde brieven De 'bezorgster' vertelt over wat de jongeren allemaal hebben aangele verd. „Prachtig versierde brieven en enveloppen met heel leuke, mooie en lieve teksten erop. Zoals 'Ik vind corona saai. Jij ook?' Maar de mooiste vond ik toch wel 'een kus door de brievenbus'." De kaarten zijn allemaal beke ken door leden van de Jongeren- raad en door jeugd- en jongeren werker John Dekker. ,,Er zat ook een wedstrijd aan vast voor de in zenders van de mooiste kaarten. Die winnen dan een prijs", aldus Dekker. ,,En het is sowieso wel zo handig om even te kijken wat ze er op hebben gezet." De Kraayert was overigens niet de enige zorginstelling die maan dag door 'bezorger' Madelief werd bezocht. ,,We zijn begonnen in Ovezande bij NieuwSande, daarna hebben we kaarten gebracht bij Theresiahof in 's-Heerenhoek en na Lewedorp gaan we nog langs bij Dijkstede in Heinkenszand." Initiatiefnemers Hannah Twigt en Sander Hoogewoning pakken be wust uit met twee deelauto's. „Mis grijpen doe je maar één keer. En dat willen we voorkomen. Reden dat we met twee deelauto's starten. Zo proberen we het succes te vergro ten." De elektrische deelauto's komen in eerste instantie op de parkeer plaats van de voetbalvelden van vv Wolfaartsdijk, aan de Sportweg te staan. Deze week wordt daar de laatste hand gelegd aan de installa tie van laadpaal, laat Joran de Witte namens de voetbalclub weten. Als de gemeente Goes groen licht heeft gegeven voor een laadpunt bij De Griffioen, het voormalige gemeen tehuis in Wolphaartsdijk, verhuist één van de twee elektrische auto's dinsdag 19 januari 2021 -Initiatiefnemers deelauto Madelief van Ham stopt de kaarten in de brievenbus bij De Kraayert. 'Een kus door de brievenbus' vond ze de mooiste. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Wolphaartsdijk Voor de bewoners van de Kraayert in Lewedorp was Blue Monday helemaal niet meer zo blue. Zij kregen namelijk een verrassing van de Borselse jeugd. Madelief van Ham, van de Jongerenraad Borsele, be zorgde er namens die jeugd een stapel kaarten. Voor iedere be woner was er eentje. Willem Adriaansens Je kunt het maar één keer goed doen. Daarom krijgt Wolphaarts- dijk vanaf 1 februari niet één, maar twee elektrische deel auto's. Die komen voorlopig alle bei te staan aan de gloednieuwe laadpalen bij de voetbalvelden, die deze week worden geïnstal leerd zodat iedereen daar ge bruik van kan maken. Timo van de Kasteele Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, bankbiljetten of een diamant bijvoorbeeld. Of een doosje met sieraden zoals een ketting, een ring of een horloge. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. www.goudwisselkantoor.nl goes@goudwisselkantoor.nl 0113 - 21 76 66 INKOOP VERKOOP KLUISVERHUUR GELD WISSELEN BELEGGEN TAXATIE VERPANDEN VEILEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50