Vergunning appartementen Anna Bijns geweigerd, oplossing in zicht ZEEUWS-VLAANDEREN 5 II Nieuwe stichting Sas+ vult gat na wegvallen OKZ ZORGBOERDERIJ ANDERE LOCATIES GAAN DOOR Zorgboerderij Binnenste Buiten stopt in Hoek, maar gaat door op de 'oude' locatie bij Terhole en op een vrij nieuwe in Hulst. Jan Kees van Gaalen wil het met zijn vrouw Caroline rustiger aan gaan doen. ,,Al onze cliënten én dieren verhuizen mee." Nog maar vier jaar gele den opende Van Gaa ien (57) de vestiging bij de entree van Hoek, op een schitte rende plek aan de Altenastraat. Hij wilde er met zijn vrouw vooral kinderen uit Terneuzen en omge ving die hulp nodig hebben, dag besteding en een gezellig thuis bieden. Zo'n voorziening was er nog niet. Maar er gebeurde iets, wat de Van Gaalens niet hadden voorzien. Bij Hulst, aan de Hontenissestraat, kwam onverwacht een boerderij te koop, waar dochter Willemien al langer een oogje op had. ,,Het paste helemaal niet. We zaten net in Hoek. Ik zei toch tegen mijn dochter 'regel maar een bezichti ging'. Van alles was er mis. Daken lekten, maar zoals altijd, we zagen ook mogelijkheden." Zo kwam het dat Binnenste Bui ten opeens drie vestigingen had, bij Terhole, Hoek en Hulst. De keuze voor de locatie bij Hulst is gelukkig een hele goede gebleken. Dochter Willemien en haar man Sjef van Hoof zwaaien er de scep ter, evenals bij Terhole. Jonge kin deren zijn er te gast en, dat was nieuw, ouderen met beginnende dementie. Groeien ,,Groeien is het gemakkelijkste wat er is", heeft Van Gaalen in middels wel ondervonden, ,,maar we zijn kleinschalig begonnen in 2007 en willen dat ook blijven. We willen niet de uitstraling van een instelling krijgen met een loket en een balie. Never, nooit. We willen de mensen kennen." Met drie vestigingen lukt dat nog, dat is het punt niet, maar:. ,,Ik ben al vanaf mijn zestiende aan het werk en altijd druk geweest. Zo was ik tot in 2018, naast de zorgboerderij, ook docent Mens en Religie bij het Zeldenrust-Stee- lantcollege in Terneuzen. We wil- We blijven zeker actief voor Binnenste Buiten, maar niet zoals nu len het rustiger aan gaan doen. Je bent hier nooit klaar. Zijn er geen bezoekers, dan moet je wel voor de dieren zorgen. We blijven zeker actief voor Binnenste Buiten, maar niet zoals nu." Voor de bezoekers zal er in prin- cipe niet zo veel veranderen. Alle dieren en cliënten verhuizen mee naar een andere vestiging. ,,De meeste kinderen in Hoek, twintig van de vijfentwintig, wonen bo vendien aan de oostkant van het Kanaal. Ze hoeven niet veel verder te reizen. Voor de anderen regelen we vervoer." De belangstelling voor de boer derij bij Hoek is groot. Al op dag één na publicatie waren dertien bezichtigingen aangevraagd, van uit Zeeuws-Vlaanderen én 'de overkant'. ,,De ligging is ook su- pergunstig, dichtbij de Wester- scheldetunnel." Van Gaalen wil het liefst in aansluiting op een schoolvakantie verkassen. ,,Dat zal wel de zomervakantie worden." Binnenste Buiten gaat gewoon door, straks dan op twee locaties, met - inclusief de Van Gaalens - zeventien medewerkers en negen tig bezoekers, voornamelijk jonge kinderen. Zij weten de weg naar de zorgboerderij goed te vinden, wat volgens Van Gaalen mede te danken is aan de overheveling van de jeugdhulp van Rijk naar ge meenten in 2015. ,,Dat is eigenlijk een succesverhaal", laat hij eens een ander geluid horen, ,,omdat de zorg dichter bij de burgers is ko men te staan." Een keerzijde is dat de hulpver lening er de laatste jaren niet ge makkelijker op is geworden, is Van Gaalens ervaring. De kinderen die Binnenste Buiten bezoeken, heb ben veel zwaardere gedragsproble men. ,,Wij zijn er om te zorgen dat ze niet buiten de boot vallen, dat is en blijft onze missie." ,,We willen niet al het groen in de omgeving opofferen om ruimte te bieden voor parkeerplaatsen", ver klaart wethouder Frank van Hulle. ,,Vooral bij de Emmauskerk, een ge- meentelijk monument, was nieuwe parkeerruimte ingepland. Al te veel blik daarrond zou afbreuk doen aan dat gebouw." Aangepast plan klaar Voor ontwikkelaar Van der Poel in Terneuzen is de weigering van de vergunning een tegenvaller, maar directeur Tom de Caluwé verwacht dat er snel een oplossing kan wor den gevonden. Er is een aangepast plan gemaakt, waardoor het toch mogelijk is alle parkeerruimte te maken op eigen terrein. ,,We gaan binnenkort hierover in gesprek met de gemeente", aldus De Caluwé. Hij voorziet dat dan alsnog op tijd het licht op groen kan worden gezet. Van der Poel wil in het tweede kwartaal met de bouw van Anna Bijns beginnen. In het com plex komen in totaal 66 apparte menten. Vuistregel in de bouwwe reld is dat minimaal zeventig pro cent (46 appartementen in dit ge val) verkocht moet zijn om te kun nen starten. Die kaap is bijna ge rond. Van de 66 appartementen zijn er 44 verkocht, waarvan 21 aan parti culieren en 23 aan een belegger. De laatste heeft appartementen van vijftig vierkante meter gekocht met een woon- en slaapkamer en zal die gaan verhuren. De andere appartementen zijn groter, tot honderd vierkante meter. SAS VAN GENT De handen uit de mouwen, met die instel ling wil de nieuwe stichting Sas+ Sas van Gent (beter) op de kaart zetten. De aanleiding is minder leuk. Het bestuur van de in 2016 opgerichte stichting Ondernemers Kanaalzone Zuid (OKZ) stopt ermee. Jan Vinke van multimediabe drijf Recht door Zee trekt de kar van Sas+, met interneton dernemer Sander Bruggeman, bakker Bennie de Putter en Daphne de Meij van GP Scheepvaart Handel. ,,Een overkoepelende stichting blijft nodig", aldus Vinke, ,,voor overleg met de gemeente Ter- neuzen en voor promotie-acti viteiten, zoals een groot kin derfestijn." Sas+ wordt niet zwaar opgetuigd. Vinke: ,,We willen vooral een doe-club zijn, met ondernemers en stichtin gen en verenigingen." OKZ was niet bereikbaar voor toelichting. Het was de laatste tijd lastig bestuursleden te vin den. Sasse ondernemers zijn ook niet zo simpel op één lijn te krijgen. Ze waren bijvoorbeeld erg verdeeld over de geplande verhuizing van de supermark ten uit het centrum naar be drijventerrein Sasse Poort. maandag 18 januari 2021 Binnenste Buiten in Hoek opgedoekt Harmen van der Werf Hoek De dieren zijn heel belangrijk voor de kinderen die zorgboerderij Binnenste Buiten bezoeken, vertelt Jan Kees van Gaaien. foto anne hana - Jan Kees van Gaalen, Er is een kink in de kabel geko men voor de bouw van het ap partementencomplex Anna Bijns op steenworp afstand van het Terneuzense woonzorgcen trum De Blide. De gemeente Ter- neuzen heeft geweigerd de ver gunning af te geven, omdat er te veel parkeerplekken buiten het eigen terrein waren gepland. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47