Tennissers twee weken vast op hotelkamer 10 Hoofdletsel bij aanrijding in zijn eerste week bij nieuwe ploeg KJ Val Jelinkova na plaatsing ATLETIEK Brivio stapt in de Formule 1 AUTOSPORT De Italiaan Davide Brivio verruilt de MotoGP voor de Formule 1. Brivio stopte onlangs als teambaas van Suzuki, dat het afgelopen jaar met de Spaanse coureur Joan Mir de wereldtitel pakte in de koningsklasse van de mo torsport. Brivio gaat nu als racedirecteur aan de slag bij het team Alpine F1, de renstal die voorheen nog Renault heette. Van Aert solo naar de winst Weer heeft Wilco Kelderman (29) stomme pech. Op de laatste dag van zijn trainingskamp reed een automobiliste die een stopbord negeerde, hem aan. Gevolg: een hersenschudding en een breuk in een nekwervel. Een week volle bak trainen rond het Gardameer in Noord-Italië zit er tójna op. Nog een halfuurtje ex tra om ook op zaterdag zes uur op de teller te hebben. Zo dacht een groepje Bora-renners met Wilco Kelderman, Max Schachmann, Marcus Burghardt, Rüdiger Selig en Andreas Schillinger zaterdag het trainingskamp af te sluiten. Totdat het misgaat. De renners rijden op een vlakke weg tussen de 30 en 40 kilometer als er van links een auto op hen inrijdt. De vrouwelijke be stuurder negeert om één of andere reden het stopbord en raakt hen. Kelderman en Schillinger zijn er het slechtst aan toe. De Nederlan der loopt een hersenschudding op en breekt een nekwervel, net als in 2019 bij de Ronde van Catalonië. Ook zijn Duitse ploegmaat blijkt een breuk in zijn wervels te heb ben. Selig komt er 'alleen' met een hersenschudding vanaf. ,,We waren in vier groepen aan het trainen'', vertelt de jonge Belg Jordi Meeus, een ploegmaat van Kelderman. ,,Ik zat in een groepje bij Sagan. We hoorden in de verte sirenes van de hulpdiensten. Iemand van de ploeg kwam ons te gemoet rijden en zei: naar het hotel, jongens van ons zijn gewond ge raakt. Dat zijn heel onprettige mo menten. Je weet niet wat er aan de hand is en denkt aan het ergste. De ploegleiding kon gelukkig snel melden dat die jongens buiten le vensgevaar waren. Dat ze bij be wustzijn waren en dat ze armen en benen konden bewegen. Dat is dan wel heel fijn om te horen.'' Kilometers Zaterdagavond komt Kelderman aan in het hotel, om zijn nek een brace. Zo eindigt de eerste week bij zijn nieuwe ploeg. „Uitgerekend bij dat laatste lusje van de training. Ze wilden nog wat extra kilometers maken'', zegt Meeus. ,,Ongelofelijk vervelend voor die mannen. Al mo- gen we misschien ook van geluk spreken. Als je aangereden wordt door een auto kan het ook veel erger aflopen. Zo moeten we het ook maar zien. Maar iedereen is natuur lijk met een naar gevoel naar huis gegaan.'' Kelderman is gisteren met de Uitgerekend bij dat laatste lusje van de training. Ze wilden nog wat extra kilometers maken auto vanuit Italië naar zijn huis in België vertrokken om te revalide ren. Zoals het er nu uitziet is een operatie niet noodzakelijk. ,,Maar dat kan de komende dagen mis schien nog veranderen'', laat een woordvoerder van Bora-Hansgrohe weten. Nog onbekend is hoelang de revalidatie gaat duren. Vertrouwen Kelderman, de nummer 3 van de laatste Giro, stapte deze winter over van Team Sunweb naar de Duitse formatie, waarvoor ook Peter Sagan rijdt. Hij miste het vertrouwen bij Sunweb, nu Team DSM, en besloot zijn loopbaan een nieuwe impuls te geven. Kelderman, die al vaker met tegenslag te maken had, moet één van de kopmannen in de komende Tour worden. Die is pas eind juni. De maaltijden zijn slecht, het wifi- signaal is zwak en Joelija Poetint- seva filmde ontzet een muis op haar hotelkamer. De 72 tennissers die voor de Australian Open veertien dagen in volledige quarantaine zit ten, zijn het nu al beu. Pablo Cuevas zette zijn matras tegen de deur en oefende met racket en bal zijn back hand. Anderen gebruikten de muur, het raam of een kast. Alles was gedaan om deelnemers en hun entourage veilig naar Mel bourne te krijgen. Zeventien char tervluchten uit zeven plaatsen, maximaal een kwart gevuld, een recente negatieve coronatest ver plicht. Toch ging het mis. Bij aan komst testten vijf mensen alsnog positief. Alle inzittenden kregen te horen dat ze veertien dagen op hun hotelkamer moeten blijven. Ook toppers als Angelique Kerber, Vic toria Azarenka en Kei Nishikori. Twee weken lang kunnen ze niet trainen, niet eens naar buiten. Dat besluit viel slecht. ,,Belachelijk'', foeterde Alizé Cornet op Twitter. ,,Weken en weken keihard trainen is voor niets omdat één persoon in het vliegtuig positief is getest.'' Minder dan duizend Maar wat bleek: als spelers zich hadden geïnformeerd over de trip, waren ze zich van alle risico's be wust geweest. Australië heeft nog altijd minder dan duizend corona- doden, na een maandenlange strenge lockdown, en de overheid wil dat zo houden. Dus gold voor iedereen al twee weken quaran taine, met vijf uur per dag om te trainen. Maar wie in de buurt komt van een positief geval, heeft pech. Een aantal spelers is overigens al gewaarschuwd voor het breken van de protocollen, bijvoorbeeld door uit hun hotelkamer te komen om te kletsen met collega's op de gang. Svetlana Koeznetsova fotografeerde zichzelf op de vlucht naar Mel bourne zonder mondkapje. En dan het geklaag over de strenge regels. Het valt slecht bij de Australiërs, die niet eens tussen staten mogen rei zen en soms familieleden een jaar niet hebben gezien. Tennissers zijn bevoorrecht dat ze nu een grand slam kunnen spelen. Maar met die verantwoordelijkheid lijkt niet iedereen goed te kunnen omgaan. maandag 18 januari 2021 SKIËN Een dag nadat ze zich officieus plaatste voor de Spelen van 2022, heeft Adriana Jelinkova (25, foto) per brancard de piste van Kranjska Gora moeten ver laten. De Nederlandse kwam in de eerste run van de reuzenslalom ten val. Over haar blessure is op dit moment niets bekend. Zaterdag werd ze elfde op de reuzenslalom, waardoor ze voldeed aan de eisen van NOC*NSF. Femke Pluim heeft in Bordeaux haar eigen Ne derlands record polsstok hoogspringen (indoor) met één centimeter aan gescherpt tot 4,51 meter. VELDRIJDEN De Belg Wout van Aert won zater dag de Zilvermeercross. Op het zandparcours in het Belgische Mol bereikte de kersvers Belgisch kampi oen na een solo de finish. Lars van de Haar was met zijn derde plaats de beste Nederlander, net voor David van der Poel. Lu- cinda Brand won bij de vrouwen voor Denise Bet- sema en Marianne Vos. PM Wéér rijdt de pech mee met Kelderman Daniël Dwarswaard Rotterdam - Jordi Meeus (ploegmaat van Kelderman) Nog drie weken tot de Australian Open, maar het is nu al chaos troef. Na positieve tests op drie vluchten naar Melbourne kwam het nachtmerriescenario van de toernooiorganisatie uit. Rik Spekenbrink Rotterdam/Melbourne PRIVÉFOTO KELDERMAN A Beelden van het zo dramatisch afgelopen trainingskamp van wielerfor- matie BORA- Hansgrohe bij het Gardameer, met links Wilco Kelderman en boven de auto die hem en zijn collega's aanreed. FOTO'S BORA-HANSGROHE,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42