6 Buitink en Broja trefzeker bij overwinning in Emmen (1-4) Ploeg van trainer Thomas Letsch boekt de twaalfde overwinning van het seizoen. De formatie uit Arnhem is heel knap de nummer twee van de eredivisie. Lex Lammers Emmen Thomas Letsch zet in 'Super Januari' de Bende van Vier in bij Vitesse. Met Thomas Buitink en Armando Broja als killers in de spits heeft de Arn hemse club extra wapens in huis. De buit na de 4-1-zege bij FC Emmen bedraagt 38 punten en de tweede plek in de eredivisie, aan het einde van de rit goed voor Champions Leaguevoetbal. Letsch dirigeerde Buitink (20) en Broja (19) zaterdag in Drenthe naar het front. De coach gaf de Belg Loïs Openda en de Algerijn Oussama Dar- falou rust. In het Arnhemse kamp was sprake van doelbewust rouleren, niet experimenteren zoals eerder dit seizoen bij PEC Zwolle, met een jam merlijk mislukte exercitie en 2-1-ver- lies. Met het oog op de volle speelka- lender wilde de Duitse trainer fris heid zien. Het was de luxe van een topclub. Buitink en Broja scoorden allebei. Gewiekst, handig en ijzig koud. Ous- sama Tannane en Patrick Vroegh zorgden voor de andere fraaie goals voor Vitesse en tussendoor profi teerde Michael de Leeuw voor Em- men nog van een zeldzame fout van keeper Remko Pasveer (1-3). De mis sie aan De Oude Meerdijk was ge slaagd, ondanks de soms tenenkrom mende gemakzucht aan Arnhemse zijde. Werkpaard voorin Buitink en Broja hadden in Emmen hun eigen verhaal. De spits uit Nij- kerk kreeg dan eindelijk zijn basis plaats. Na dertien invalbeurten. ,,Ik smachtte naar een start", sprak Buitink. ,,Ik viel vaak in als werk paard voorin. Om de boel te ontrege len. Om de winst veilig te stellen. Daarin was niet veel eer te behalen. Nu kon ik eindelijk mijn klasse als spits tonen." Buitink sprak over zijn twijfels. De voorbije weken meldden zich tal van clubs bij zijn zaakwaarnemer. PEC Zwolle, Fortuna Sittard, RKC, VVV- Venlo. Heerenveen toonde al langer belangstelling. FC Utrecht ook. Sparta. ,,Ik wil slagen bij Vitesse", zei Buitink. ,,Dit is mijn club. Maar ik ben ook op een leeftijd dat ik in de basis moet staan. Dat ik vaste keuze ben voorin. Vitesse heeft vier spitsen. De keuze valt vaak anders." Een winterse verhuur was in alles een dilemma, stelde Buitink. De overwinning op Emmen onder streepte nog maar eens het Arn hemse succesverhaal. ,,We draaien zó goed. Er ontstaat iets moois bij Vi tesse. Daar wil ik graag onderdeel van zijn." De spits wees ook op de valkuilen van een tussentijds vertrek. ,,Dan kom ik bij een nieuwe club, waar al een groepsproces is ontstaan. Het wordt dan ook een club, die moet overleven. Vitesse leidt in de eredivi sie juist. Dat vergt een grote omscha keling. Ik word overmand door twij fels. Maar ik zit ook met de wekelijkse teleurstelling op de bank te begin nen. Dit is heel erg moeilijk." In quarantaine Peinsde Buitink zo het nieuwe jaar in, Broja vocht in Nederland tegen eenzaamheid. De huurling van Chel sea liep halfweg december corona op en moest in quarantaine. ,,Mijn smaak was weg", vertelde hij. ,,Het was heel vreemd. Ik testte positief, dan weer negatief en dan weer posi tief. De corona hakte er wel in. Ik zat Er ontstaat iets moois bij Vitesse. Daar wil ik onderdeel van zijn Ik kreeg nieuwe sneakers van mijn ouders alleen in mijn appartement. Ik voelde me ook lamlendig." Broja bracht de kerstperiode door bij de familie van Million Manhoef. Naar zijn ouders in Engeland kon hij niet. In Londen gold 'Tier 5', de strengste lockdown-maatregel van het Verenigd Koninkrijk. ,,Ik ben blij dat ik bij de familie Manhoef kon ver blijven", sprak Broja. ,,Ik miste mijn ouders en mijn twee zussen wel. Ik ben een familiemens. Ik heb cadeaus naar Engeland gestuurd. Shirts van Vitesse. Dat soort zaken. Ik kreeg nieuwe sneakers van mijn ouders. Ben ik heel erg blij mee." Op de weg terug De eenzaamheid maakte hem ster ker, zei Broja. ,,Chelsea heeft me hierop gewezen. Dit hoort allemaal bij het opgroeien als prof. Volwassen worden. De basisplaats en de goal zijn belangrijk voor me. Ik ben weer op de weg terug. Dit was de eerste basisplaats na mijn corona. Ik kijk vooruit. We kunnen dit seizoen leuke dingen gaan doen met Vitesse." Eenvoudige zege Utrecht Van der Ven weg bij Den Bosch Plet wijst Telstar de weg maandag 18 januari 2021 GO Twee jonkies van Vitesse hebben hun eigen verhaal Thomas Buitink loopt juichend weg nadat hij in Emmen binnen twee minuten voor 0-1 heeft ge zorgd. FOTO PRO SHOTS/PAUL MEIMA -Thomas Buitink -Armando Broja UTRECHT Voor het eerst sinds 24 oktober vorig jaar won FC Utrecht weer eens een thuiswedstrijd. De ploeg van trainer René Hake rekende eenvoudig af met een kansloos Heracles Almelo (2-0) en spaarde de bezoekers daarmee nog. In de eerste helft lukte het alleen Sander van de Streek om de heel weife lend keepende Janis Blas- wich te kloppen. Uiteinde lijk was het spits Adrian Dalmau die tegen zijn oude club toesloeg, nadat Blas- wich een vrije trap van Adam Maher niet onder controle kreeg (2-0). DEN BOSCH Erik van der Ven (foto) is niet langer coach van FC Den Bosch. De 36-jarige trainer ging zaterdag akkoord met het voorstel van de voetbalclub om per direct uit elkaar te gaan. Veel keus had hij daarbij niet, want anders had FC Den Bosch hem vrijwel zeker zelf op non- actief gezet. Het vertrek van Van der Ven hing al in de lucht direct na de zware 4-0-nederlaag bij Helmond Sport van vrijdagavond. Die volgde op een roerige week bij FC Den Bosch, waarin de coach dinsdag te horen kreeg dat zijn con tract aan het einde van dit seizoen niet verlengd zou worden. OSS Telstar deelde dankzij Glynor Plet een flinke dreun uit aan TOP Oss. Met een hattrick bezorgde de 33-jarige spits zijn ploeg zaterdag een 1-4 zege in het Frans Heesen Stadion. Shayne Pattynama opende na drie minuten de score namens Telstar (0-1) en daarna was het woord aan Plet. Hij tilde de stand met goals in de 27ste, 48ste en 65ste minuut hoogstper soonlijk naar 0-4, waarna Mart Remans de eer voor de thuisclub nog redde. Het door Andries Jonker getrainde Telstar blijft op de achtste plaats in de Keuken Kampioen Divisie, TOP Oss is de nummer twaalf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38